Kurallar 102: Konu Açarken

Started by 4LP3RUZ1, June 26, 2006, 11:59:37 AM

Previous topic - Next topic

4LP3RUZ1

• Tamamen büyük harflerden oluşan kelimeler kullanmayınız, bu hem iletinin içerisinde ve özellikle de başlıklar için geçerlidir. Bunu yapmanız halinde konularınızın kilitlenme ve silinme hakkı doğacaktır.
  • Yazım kurallarına ve düzgün Türkçe kullanmaya ve sorularınızı anlaşılır bir dilde yazmaya özen gösterin.
  • Konu başlıklarında "acil, yardım, help, lütfen" gibi kelimeler kullanmayınız. Ayrıca başlıklar Türkçe kurallarına uygun ve soracağınız/paylaşacağınız konuyu özet olarak anlatır şekilde olmalıdır. Bu kurallara uymayan konular hiç bir itiraz kabul edilmeden kilitlenecek, veya duruma göre silinecektir.
  • Burasının SMF Resmi Türkçe Destek Panosu olduğunu unutmayalım. Açacağımız konular mutlaka ve mutlaka SMF ile ilgili olmalıdır. SMF dışı diğer konular (örn: host problemleri, Google vs gibi arama motoru problemleri, SMF dışı HTML, CSS, XML gibi işaretleme dilleri soruları ve SMF dışı PHP ile ilgili sorular gibi...) öncelikle uyarılarak kilitlenecek, uyarıya aldırış etmeyenlerin konuları silinecek, bu engellemelere rağmen hala devam ediyorsa banlanacaktır.
  • Aynı konuyu birden fazla aynı veya farklı bölümlere açmayın, açtığınız takdirde konuların ikisinin de kilitlenme ve silinme hakkı doğacaktır.
  • Kullandığınız alıntılar için <quote> , mesaja eklemek istediğiniz kodlar için ise <code> taglerini kullanınız.
  • Gerekli olabilecek bilgileri biz size sormadan sorunuzun içinde vermeye özen gösterin, bu bilgiler aşağıdaki gibidir:
      -- Kullandığınız sürüm (1.1RC1, 1.1RC2, 1.1.2, 1.1.3, 1.1.4, vs...)
      -- SMF'in yüklü olduğu web sağlayıcısı, kullandığı işletim sistemi ve web sunucusu (Apache, ISS...)
      -- Kullandığınız ve yüklü olan temalar, ayrıca temalar ile ilgili sorularda temaların üzerinde yaptığınız değişiklikler
      -- Yüklediğiniz paketler, modifikasyonlar veya kendi yaptığınız değişiklikler
      -- Eğer bir hata ile karşılaştıysanız bu hatayı oluşturabilecek en son yaptığınız işlemler

Konu açtım, şimdi nelere dikkat etmeliyim?

Sorunum var, yukarıdaki kuralları okudum, en hızlı ve kaliteli yardımı nasıl alırım?
Frozen frogs are back :(

Advertisement: