News:

Wondering if this will always be free?  See why free is better.

Main Menu

SMF Lisansı

Started by 4LP3RUZ1, March 08, 2007, 04:12:22 PM

Previous topic - Next topic

4LP3RUZ1

Tanımlar

   1. Paket'in tanımı Simple Machines, Simple Machines LLC tarafından sunulan arşiv dosyalarının içinden çıkan tüm dosya veya dosya gruplarını ya da bunların türevlerini kapsar.
   2. Modifikasyon, veya kısaca Mod'un tanımı bir dizi komutun elle veya otomatikleştirilmiş biçimde paketin bir kısmının üzerinde yaptığı değişikliktir.
   3. Modifiyeli Paket'in tanımı Paket veya türevinin üzerinde Modifikasyon uygulanmış halidir.
   4. Yayınlamanın tanımı, bir veya birden fazla kişinin Paketi, Modifiyeli Paketi veya Paketin türevini indirmesine veya edinmesine izin vermektir.
   5. Yazılımın tanımı, Paket'in, Modifiyeli Paket'in veya Paket'in türevlerinin kurulmuş halidir.
   6. Simple Machines Websitesinin tanımı http://www.simplemachines.org/ adresidir.

Anlaşma

   1. Paketin kullanımı, kopyalanması, değiştirilemsi ve/veya yayınlanabilmesine aşağıdaki şartlar çerçevesinde izin verilmiştir:
         1. Kaynak dosyalarındaki ve Yazılım tarafından türetilen tüm copyright (telif hakkı) duyuruları değiştirilmeksizin yerinde kalacaktır.
         2. Paketin Yayınlanması, Modifiyeli Paket olarak olsun veya olmasın, bu lisansı barındırmalı ve bu Anlaşma çerçevesinde olmalıdır.
         3. Paket, Modifiyeli Paket veya türevi çalışmalar ücretli olarak satılamaz veya ücretli bir lisans karşılığı yayınlanamaz. Bu paketin taşınması, kurulum veya başka servisler için destek ve Yazılımın barındırılması (hosting) için ücret taleb edilebilir.
         4. Paketin Yayınlanması, Modifiyeli Paket olarak olsun veya olmasın, sadece Simple Machines LLC tarafından verilecek yazılı izin dahilinde gerçekleştirilebilir.
   2. Paket veya türevi için Modifikasyonlar hazırlayabilir ve bunları Paketten ayrı yamalar olarak yayınlayabilirisniz. Modifikasyonlara aşağıdaki kısıtlamalar geçerlidir:
         1. Modifikasyon Yazılım veya Paket içindeki, veya tarafından oluşturulan telif hakkı uyarılarını değiştiremez.
         2. Paket için bir Modifikasyon yayınlandığında, ilerideki sürümlerin bu Anlaşmaya bağlı kalması ve yazarın kullandığı diğer lisanslar da izin verdiğ takdirde Simple Machines LLC tarafına bu Modifikasyonu ilerdeki sürümlerde sunma hakkı vermektedir.
         3. Modifiyeli Paket veya türevinin Yayınlanması sadece Simple Machines LLC tarafından verilecek yazılı izin dahilinde gerçekleştirilebilir.
   3. Bu pakete bağlı olabilecek programların da yayınlanmasına, Modifiyeli Paket yayınlanmadığı sürece izin verilmektedir.
   4. Simple Machines LLC bu anlaşmanın herhangi bir maddesini değiştirme hakkını saklı tutar, ancak bu değişilikler geçmiş yayınlar için geçerli olamaz. Bu dokümanda yapılacak değişiklikler Simple Machines eposta duyuru listesinden duyurulacaktır. Bu duyuruyu almamak bu değişikliklerinin geçersiz olduğu anlamına gelmez. Bu Anlaşmanın en son sürümü Simple Machines Websitesinde bulunabilir.
   5. Bu Anlaşma maddelerinden herhangi birine uymadığınız takdirde biter. Bitiş halinde Paketin, Yazılımın ve türevlerinin tüm kopyaları 48 saat içinde imha edilmelidir
Frozen frogs are back :(

Ni©holąś™

bilgi için teşekkürler alperuzi :)

Advertisement: