News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

Kendi sayfamızı nasıl oluştururuz? /index.php?action=sayfa gibi

Started by Elmacik, December 07, 2005, 07:45:59 PM

Previous topic - Next topic

Hoochie Coochie Man

Döküman için çok teşekkürler işime çok yaradı.
Saygılar..
İnadına SMF 1.1.X

ertQ

Afedersiniz. Ben giriş sayfamı yönlendirmeli yapmak istiyorum. Kişiler benim site adımı yazdığı zaman benim yapmış olduğum yönlendirme sayfası açılacak, koymuş olduğum butonla da siteye yönlendirilecek. Yardımcı olur musunuz? nasıl yapabilirim?

[SiNaN]

Sayfanızı oluşturun ve ftp ile index.php'nin olduğu dizine atın.

.htacess'e de şu kodu eklerseniz öncelikle sayfanıza yönlenecektir kullancılar:

DirectoryIndex sayfa.html
Former SMF Core Developer | My Mods | SimplePortal

husmen73 (Gulhin)

Quote from: ertQ on August 17, 2008, 04:28:38 AM
.htacess i bulamadım. :S
Biligsayarınızda bir txt dosyası oluşturun. FTP'ye yükleyin ve ismini orada .htaccess olarak değiştirin, daha sonra ilgili kodları yazın.
-Kurumsal Kimlik Web Tasarım Hizmeti.
Gülhin Portal Sistemi hakkında yorumlarınızı bekliyorum.
SMF
Referanslar --> http://www.gulhin.com/referanslar-portfoy/
-Web Tasarımı ve Tema Tasarımı Sitesi www.gulhin.com
-TOPLU MAİL GÖNDERİMİ --> http://www.toplumailsms.com
E-Ticaret Sistemi yaptırmak mı istiyorsunuz?

BuЯЯЯЯaK

DirectoryIndex sayfa.html

Yazdıktan sonra o dizine sayfa.html yi attınmı ?

ertQ

Attım ve "indez of /" hatası verdi. "sayfa.html" yi "giris.html" yapmıştım. Bana "giris.html" isimli bir yönlendirme sayfası yapar mısınız? gerekli yerleri doldurayım. Bir yerde hata yaptım galiba?

http://img174.imageshack.us/my.php?image=destek13az3.png

BuЯЯЯЯaK

ertQ

dosya kayboldu ki. Yönlendirme konusunda mı hata yaptım acaba. Yönlendirme yapmam için gerekli kodlar neler?

[SiNaN]

Notepad'i açın.

İçine

DirectoryIndex giris.html

yazın ve htaccess.txt olarak kaydedin.

FTP'ye atın ve adını .htaccess olarak değiştirin.

ertQ

Teşekkür ederim. Yönlendirme nasıl yapacağımı bulamadım ama. Hangi kodlar gerekli?

[SiNaN]

Yukarıdaki kod bu işe yarıyor. giris.html yerine yazacağınız sayfaya yönlecektir kullanıcılar.

indiantr

Merhabalar,

Bir sosyal sorumluluk çerçevesi içindeki sayfaya forum kurmak hxxp:istiyorum.forum [nonactive] dosyalarını yükledim fakat nasıl kuracağım ve kullanacağım hakkında bir fikrim yok.
Bu konuda yardımcı olabilir misiniz. install.php sayfasında kullanıcı grişi istiyor fakat hangi kullanıcı girişi olduğunu bilmiyorum
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

İyi çalışmalar,

BuЯЯЯЯaK

@indiantr

Yanlış yerde arıyorsunuz .

Alttaki linki inceleyin kurulumla ilgili dökümanların linkine ulaşabilirsiniz.

http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=132781.0

ahdevefa

bunun için kod değiştirmeye filan hiç gerek yok .yayınlamak ıstediğiniz sayfayı sayfaismi.htm siye kaydedin sonra ftpden puplic_html klasorune atın.sonrada sitenızde bunun linkini verin.linkini soyle verin
www.siteadınız.com/sayfaismi.htm

biti alın sıze extra sayfa

Hoochie Coochie Man

Quote from: ahdevefa on September 02, 2008, 06:23:58 AM
bunun için kod değiştirmeye filan hiç gerek yok .yayınlamak ıstediğiniz sayfayı sayfaismi.htm siye kaydedin sonra ftpden puplic_html klasorune atın.sonrada sitenızde bunun linkini verin.linkini soyle verin
www.siteadınız.com/sayfaismi.htm

biti alın sıze extra sayfa

Bu konu başlığının anlam ve önemini anlayamadınız sanırım, söylediğiniz şekli tabiki tüm site sahipleri biliyordur, ancak bir çok dezavantajı vardır.

- Kimler Online'da üyenin o sayfada olduğunu göstermez.
- Sayfa linkini menuye eklediğinizde "current/active" özelliğini kullanamazsınız.
vs.. vs..
İnadına SMF 1.1.X

lostr

Merhabalar;
Foruma entegre edilmiş hazır sohbet paneli kullanıyorum ve bunun için forumun üst kısmına sekme (Sohbet, Ana Sayfa, Ara, Profil) oluşturdum. Sohbet sekmesini tıkladığımda hazır sohbet paneline yönleniyor.

Kimler Online baktığımda ''Sohbet ediyor'' şeklinde gözüksün istiyorum./Themes/default/languages/Who.turkish.php  dosyasına,
$txt['whoall_Sohbet'] = '<a href="' . $scripturl . '?action=Sohbet">Sohbet Odası</a>\'ında.'; şeklinde satır ekledim fakat olmadı. Kimler Online'a bakıyorum değişiklik yok Ana Sayfa olarak gözüküyor. Nasıl ayarlayabilirim?

Advertisement: