Kendi sayfamızı nasıl oluştururuz? /index.php?action=sayfa gibi

Started by Elmacik, December 07, 2005, 07:45:59 PM

Previous topic - Next topic

Hoochie Coochie Man

@bilerhangic

Önceki mesajında da belirttiğim gibi 1. yolu takip edip bir sayfa oluşturmalısın. Orada ki; Radyo.template.php örneğini Sohbet.template.php olarak uygulamaya çalışın.
İnadına SMF 1.1.X

_dropturk_

selam arkadaslar kendı yazdıgımız sayfamızda nasıl fonctıon acıp kullanırız...

Evo™

Quote from: _dropturk_ on September 17, 2008, 05:47:39 PM
selam arkadaslar kendı yazdıgımız sayfamızda nasıl fonctıon acıp kullanırız...
İlk sayfada anlatılanları yapın veya aşağıdaki linkteki modu kurun.
http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=331

Minare

MinareFirmalari.php sayfam şu şekilde :

<?php
function MinareFirmalari ()
{

global 
$context;
$context['page_title'] = 'Minare Yapımı - Minare İnşası - Minare Firmaları - Minare Yapan Firmalar'

loadTemplate('MinareFirmalari');
}
?>

Ama hata alıyorum. Nerde yanlış yaptım acaba ?

Sayfam : http://www.minare.net/forum/index.php?action=minarefirmalari

Selametle

Yağız...

$context['page_title'] = 'Minare Yapımı - Minare İnşası - Minare Firmaları - Minare Yapan Firmalar'

Bu satırın sonuna ; koymalısın.

Minare

Quote from: Yağız on November 05, 2008, 05:05:54 PM
$context['page_title'] = 'Minare Yapımı - Minare İnşası - Minare Firmaları - Minare Yapan Firmalar'

Bu satırın sonuna ; koymalısın.

Oldu, çok teşekkür ederim , eyvallah usta (=

SoNSuZLuKC

Elmacik merhaba

<?php

$ssi_layers 
= array('main');
$ssi_theme '4'// Buraya, radyo sayfasi görüntülenirken kullanilmasini istediginiz temanin sizin sitenizde kurulum sira numarasini yazacaksiniz. Örnegin varsayilan tema için 1 girebilirsiniz.

include("/home/**/public_html/forum/SSI.php"); // Buraya da forumun dosya yolunu yazin. Yönetim panelindeki Temalar ve Görünüm bilgilerinden forumun dosya yolunu ögrenebilirsiniz.

echo '

<p /><center>
<div id="cse-search-results"></div>
<script type="text/javascript">
  var googleSearchIframeName = "cse-search-results";
  var googleSearchFormName = "cse-search-box";
  var googleSearchFrameWidth = 800;
  var googleSearchDomain = "www.google.com.tr";
  var googleSearchPath = "/cse";
</script>
<script type="text/javascript" src="http://www.google.com/afsonline/show_afs_search.js"></script>
</center>

'
;

/* Yukariya koydugumuz kodlarin içinde tek tirnak isareti ( ' ) varsa, önlerine mutlaka ters bölü ( \ ) koyuyoruz.
Yoksa PHP hatasi aliyoruz - Template Parse Error. */

ssi_shutdown();

?>

vermiş oldugun bu kodlarla google adsence icin arama kdolarını yerlesteridim arama sonucları aynı sayfada cikiyor ama ie de sorun cikartiyor. Firefoxda arama sonuclari ayni sayfada cikarken ie de ayni sayfada cikiyor + birden cok popup sayfada aciliyor.

www.destinam.net/forum burdan deneyebilirsin.

Elmacik

Home of Elmacik

SoNSuZLuKC

Elmacik

Hayır onu vermişsin zaten, ben onu değil, burada verdiğim yöntemle yaptığın sayfanın linkini soruyorum. Yani şu yukarıda verdiğin kodları koyduğun sayfa. Senin verdiğin link o sayfaya değil foruma gidiyor.
Home of Elmacik

SoNSuZLuKC

Özür dilerim  :D

www.destinam.net/forum/google.php link bu içindeki kodlar

Quote<?php

$ssi_layers = array('main');
$ssi_theme = '4'; // Buraya, radyo sayfasi görüntülenirken kullanilmasini istediginiz temanin sizin sitenizde kurulum sira numarasini yazacaksiniz. Örnegin varsayilan tema için 1 girebilirsiniz.

include("/home/**/public_html/forum/SSI.php"); // Buraya da forumun dosya yolunu yazin. Yönetim panelindeki Temalar ve Görünüm bilgilerinden forumun dosya yolunu ögrenebilirsiniz.

echo '

<p /><center>
<div id="cse-search-results"></div>
<script type="text/javascript">
  var googleSearchIframeName = "cse-search-results";
  var googleSearchFormName = "cse-search-box";
  var googleSearchFrameWidth = 800;
  var googleSearchDomain = "www.google.com.tr";
  var googleSearchPath = "/cse";
</script>
<script type="text/javascript" src="http://www.google.com/afsonline/show_afs_search.js"></script>
</center>

';

/* Yukariya koydugumuz kodlarin içinde tek tirnak isareti ( ' ) varsa, önlerine mutlaka ters bölü ( \ ) koyuyoruz.
Yoksa PHP hatasi aliyoruz - Template Parse Error. */

ssi_shutdown();

?>

index.template.php deki iliskili kodlar

echo '
<form action="http://www.destinam.net/forum/google.php" id="cse-search-box">
    <input type="hidden" name="cx" value="partner-pub-2067750336901194:ypjdpo-3g7q" />
    <input type="hidden" name="cof" value="FORID:10" />
    <input type="hidden" name="ie" value="ISO-8859-9" />
    <input type="text" name="q" size="20" />
<script type="text/javascript" src="http://www.google.com/coop/cse/brand?form=cse-search-box&amp;lang=tr"></script>';

firefox da sorun yokken ie de bisuru popup aciliyor.  ;)

Elmacik

Şimdi oldu. :) Ben IE7 ile de baktım, Opera 9 ilede baktım, ikisinde de çalışmıyor. Nedenini de söyleyeyim, Google Arama için Adsense kodlarını bir sayfada sadece bir defa kullanabilirsin. Şimdi sen index'e koymuşsun zaten (menünün üstüne), bir de ayrıca sayfanın içine gömmüşsün, bu durumda sorun çıkarması/görünmemesi gayet normal.

İlla ki böyle kullanmak istiyorum diyorsan, google.php sayfasına gelindiğinde üstteki arama kutusunu devre dışı bırakmayı deneyebilirsin. Şöyle ki; yukarıda index.template.php 'ye koyduğun söylediğin kodları şu şekilde değiştir:

if (SMF != 'SSI')
            echo '
<form action="http://www.destinam.net/forum/google.php" id="cse-search-box">
    <input type="hidden" name="cx" value="partner-pub-2067750336901194:ypjdpo-3g7q" />
    <input type="hidden" name="cof" value="FORID:10" />
    <input type="hidden" name="ie" value="ISO-8859-9" />
    <input type="text" name="q" size="20" />
<script type="text/javascript" src="http://www.google.com/coop/cse/brand?form=cse-search-box&amp;lang=tr"></script>';
Home of Elmacik

SoNSuZLuKC

Elmacik tsk ederim ama sanirim yanlis anladin beni.  :-\

google.php ile index.template.php deki kodlar ayni degil.

index.template.php form action calistirildiginda google.php deki sayfada sonuclar cikariyor.

www.destinam.net/google.php tek basina bir sonuc vermez yani index.template.php deki kodun tetiklenmesi lazim ki sonuc gorunsun. ayrica firefox da duzgun calisiyor. ama ie de arama yaptigimda sonuclari yeni pencerde gosteriyor. (www.destinam.net/google.php)

if (SMF != 'SSI') bunu anlamadim ayrica neyi degistirecek bu.

Elmacik

Yanlış anlamışım afedersin. O zaman if (SMF != 'SSI') satırını sil. Bu satır bir kodun aynı sayfada iki defa çıkmaması içindir, ama zaten onlar farklı kodlarmış.

Ayrıca, ben sitende arama yapmayı denedim bu index'teki kodların olduğu yerden. IE7, Opera 9, Firefox 3.0.4 ile girdim, üçünde de aynı çalışıyor, üçünde de düzgün çalışıyor, hiç bir sorun yok. Sende açılan pop-uplar aracaba bilgisayarına virüs girmiş olmasından kaynaklanabilir mi?
Home of Elmacik

SoNSuZLuKC

Kahrolsun ie  :D ie 8 beta kullaniyorum ondan olabilir firefox ve opera da sorun olmadigina gore baska bir pc de yine deneyecegim yardimlarin icin tesekkurler.  ;)

Özgür

Quote from: SoNSuZLuKC on November 21, 2008, 07:21:16 AM
Kahrolsun ie  :D ie 8 beta kullaniyorum ondan olabilir firefox ve opera da sorun olmadigina gore baska bir pc de yine deneyecegim yardimlarin icin tesekkurler.  ;)
Ben ie7 kullanıyorum gayet iyi çalışıyor arama özelliği sitende sonsuzlukc. Eğer ie8 de olan problemi Badboyun verdiği kodlarla çözebilirsin (jslere etki edip etmediğini bilmiyorum ama)
So Long

yakup efe

Birinci yöntemle bütün yazılanları denedim ters bölü işaretlerini de tam uygulamama rağmen

Warning: Unexpected character in input: '\' (ASCII=92) state=1 in /home/ygonul/public_html/forums/Sources/Radyo.php on line 2

Parse error: syntax error, unexpected T_STRING in /home/ygonul/public_html/forums/Sources/Radyo.php on line 2

Bu hataları alıyorum. Sorun nedir acaba bir bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

Elmacik

Yakup keşke dosyaya koyduğun kodları da söyleseydin de zaman kaybı olmadan sorunun nerede olduğunu görüp yardımcı olabilseydik. :)
Home of Elmacik

yakup efe

Quote from: Elmacik on November 22, 2008, 04:25:07 AM
Yakup keşke dosyaya koyduğun kodları da söyleseydin de zaman kaybı olmadan sorunun nerede olduğunu görüp yardımcı olabilseydik. :)

Elmacık, koyduğum kodlar 1.nci sayfada verdiğin kodlardı. Ben birinci yöntemle yaptım. Her şeyi harfiyen defalarca yapmama rağmen aynı hatayı almaktan kurtulamadım.

İlk verdiğiniz Radyo.Template.php dosyası kodlarında tek tırnaktan(') sonra \ işareti koyun demişsiniz. Ben flatcast'i link olarak koyduğum için ve orada (')
işareti olmadığı için böyle bir şey de yapmadım.

Fakat şöyle bir şey var. Ben flatcast radyoyu normal html kodlarla şu an kullanıyorum Ve bunu foruma gömmek istiyordum.

Acaba flatcast olmuyor mu?  Bunu bilmiyorum.

İlgi ve alakanıza çok teşekkür ederim.

Elmacik

Yakupcan, koyduğun kodları görmeden bir şey diyemiyoruz ki. Sen oluşturduğun dosyanın içindeki kodları buraya yolla bir bakalım.
Home of Elmacik

Advertisement: