News:

SMF 2.1.4 has been released! Take it for a spin! Read more.

Main Menu

Silinmiş üyeyi geri getirme

Started by Elmacik, April 02, 2006, 09:37:42 AM

Previous topic - Next topic

mk1977

Quote from: Elmacik on April 02, 2006, 09:37:42 AM
Eğer yukarıdaki çözüm işe yaramazsa şu sorguyu dene:
UPDATE smf_messages SET ID_MEMBER='YENI_UYE_NUMARASI' WHERE postername='ESKI_KULLANICI_ADI';

Bu kısmı kullandım sonuç başarılı,

Yalnızca üye profiline mesaj sayısını elle yazmak gerekiyor,

Forum bakımı yapılsa dahi mesaj sayısı düzelmiyor.
Muhasebe, Vergi, Sosyal Güvenlik ve Ekonomi Portalı
www.Muhasebe-Online.com

SMF 1.1.21 - Classic Tema

Oblion

Ben bir şey sormak istiyorum. Eski üye ID'si ile mi kayıt olunmuş gibi gözükecek bu kişi? Örneğin 650 diyelim yeni kaydettiğimiz kişinin ID'si. Fakat daha önceden silinmiş olduğunudan istatistiklerde üye sayısı 649 olarak geçiyor. Ben istiyorum ki bu yeni üyenin ID'si de eskisiin yerine geçsin yani üye sayısı ve üzerine geldiğimizde gördüğümüz ID numarası önde olsun.

Şu anda bendeki üye sayısı 649 fakat son üyenin ID sine baktığımızda 650. ikiside 650 ya da ikisi de 649 olamaz mı??

alpkop

phpmyadmin'den girip vartabanından düzeltebilirsin, ama bu işten fazla anlamıyorsan, kurcalama derim. çünkü benim başımdan geçti  :)

Pijama

Quote from: magicalbronze on March 31, 2009, 04:59:04 AM
Ben bir şey sormak istiyorum. Eski üye ID'si ile mi kayıt olunmuş gibi gözükecek bu kişi? Örneğin 650 diyelim yeni kaydettiğimiz kişinin ID'si. Fakat daha önceden silinmiş olduğunudan istatistiklerde üye sayısı 649 olarak geçiyor. Ben istiyorum ki bu yeni üyenin ID'si de eskisiin yerine geçsin yani üye sayısı ve üzerine geldiğimizde gördüğümüz ID numarası önde olsun.

Şu anda bendeki üye sayısı 649 fakat son üyenin ID sine baktığımızda 650. ikiside 650 ya da ikisi de 649 olamaz mı??

Aşagıdaki sayfadan son mesajlara bakın
Yağız hocamız çözümü bulmuştu ama bir iki hatası var demişti
eğer tamamlarsa bunu sizinle paylaşır..

http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=293357.0

Sami Ekici

Bi Sorunum var.. Silinen Eski Üye Yerine Yeni Farklı Bi Kullanıcı Adı Yazıyorum Herşey Tamam, Fakat Yeni Üyede Mesaj Sayısı Görünmüyor Yani "0" dan Başlıyor + Birde Sitemap Olsun Arşiv Olsun Orda Eski Silinen Kullanıcı Adı Yazıyor Bunları Nasıl Düzelmeliyim ?

serdarserdar

Quote from: ay_danscisi on July 17, 2006, 10:50:06 AM
Üye isimlerindeki ş , ğ , ı gibi harfler yüzünden sorun yaşayanlar -----------------> resimde görünen şekilde değiştirme yaparak üyelerini ekleyebilirler :P

bu resim nerde ben bulamadım.

eski üye isminde türkçe karakter ve boşluk kullanılmış sanırsam bu yüzden sorgu hata veriyo.daha doğrusu hata vermiyo ama 0 satır eklendi yazıyo. adam arasında boşluk olan iki kelime kullanmış kullanıcıdı isminde.tek kelime ve türkçe karakter olmayan üyelerde sorunum yok. bu sorguyu nasıl çalıştırabilirim acil yardıma ihtiyacım var lütfen :(

serdarserdar

Elmacik

@serdar, çalıştırdığın sorguyu ve verdiği hatayı yazar mısın?
Home of Elmacik

Arbalot

vay be yıllar sonra Elmacık bu konuya cevap yazdı :)

serdarserdar

UPDATE smf_messages SET ID_MEMBER='596' WHERE postername='Davasına Sevdalı';

kullandığım kod bu fakat hiç bir şekilde tepki vermiyo, 0 satır ekliyo.

sanırım üye isminden kaynaklanıyor.

verdiği bi hata yok yani

şunu  diyor : Etkilenen satırlar: 0 (Sorgu 4.6917 san sürdü)

Elmacik

Serdar, Türkçe karakterden dolayı olabilir. O yüzden şunu kullan:

UPDATE smf_members SET ID_MEMBER = 596 WHERE posterEmail = 'üyenin eski mail adresi';

Arbalot, evet uzun, hem de çok uzun yıllar sonra. :)
Home of Elmacik

NoPasaran

kralkartal.net SMF 2.0.8

Pentium_87

Üyeyi geri getirdim ancak üyenin ID numarası yeni aldığı üyelik adının ID'siyle kaldı diyen arkadaşlar aşağıdaki sorguları veritabanlarında çalıştırırsa sonuç alacaklardır:

UPDATE smf_members SET ID_MEMBER='ATAMAK İSTEDİĞİNİZ ID NUMARASI' WHERE ID_MEMBER='TAŞIMAK İSTEDİĞİNİZ ÜYENİN ID NUMARASI'

Örneğin 655 numaralı bir üyeyi 3 numaralı üye yapmak istiyorsunuz:

UPDATE smf_members SET ID_MEMBER='3' WHERE ID_MEMBER='655'

Bundan sonra da mesajları da taşımanız gerekiyor. Bunun için gerekli olan SQL sorgu kodu ise;

UPDATE smf_messages SET ID_MEMBER='ATAMAK İSTEDİĞİNİZ ID NUMARASI' WHERE ID_MEMBER='TAŞIMAK İSTEDİĞİNİZ ÜYENİN ID NUMARASI'

Örneğin;
655 numaralı üye artık olmadığı için ziyaretçi olarak görülen mesajlarını yeni atadığınız 3 numaralı ID'ye taşıyorsunuz:

UPDATE smf_messages SET ID_MEMBER='3' WHERE ID_MEMBER='655'

SONUÇ:

OverTa[k]e

hocam ilk olarak sağolun peki bir üyenin mesaj ve konularını nasıl başka bir üyeye aktarabiliriz?

denizimsi

Birçok kez ikisini de denememe rağmen olmadı arkadaşlar. Anlamadım.
İşlemleri yaptıktan sonra hiçbirşey olmuyor. ''0 satır etkilendi. ( Sorgu 0.0002 san. sürdü )'' yazıyor.
Ne yapmam lazım?

denizimsi

kagan1243

Paylaşımın için çok teşekkürler hocam.

ozim

daha once yapmıştım şimdi olmuyor.
Ad ile yaparsam turkce karakterden dolayı olmuyor.
mail ele yaparsam etkilenen satır 0 oluyor

neyi yanlış yapıyorum?

ozim

Php myadmim membersden turkce karakterin tam karsılık harfini bulup kullandım sorgu calıstı.
Adminin kazayla sildiği 2 uyeyi geri getirdim.
Ancak mesajları ile birlikte sil dediği için mesajların tamamı karantinada.Üyeler aktif ama mesajlar konularında değil.

O mesajları ilgili topiclere toplu tasımak mumkun mudur?

Advertisement: