News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

Silinmiş üyeyi geri getirme

Started by Elmacik, April 02, 2006, 09:37:42 AM

Previous topic - Next topic

Elmacik

Önce hesabı silinen kişi için yeni bir hesap oluştur. (İstersen aynı üye adıyla, farketmez.)
Sonra phpMyAdmin veya benzeri ile şu SQL sorgusunu çalıştır:

UPDATE smf_messages SET ID_MEMBER = YENI_UYE_NUMARASI WHERE posterEmail = 'ESKI_UYE_MAILI'

Buradaki YENI_UYE_NUMARASI dediğim yer, yeni kaydettiğin hesabın üye numarası. (Fareyi üye isminin üzerinde tutarsan linkte üye numarası görünür)
ESKI_UYE_MAILI dediğim yere ise, yanlışlıkla silinen eski hesabın kullandığı e-posta adresi yazılmalı.

Şimdi o şahıs eski mesajlarına kavuşmuş oldu ;)

Eğer yukarıdaki çözüm işe yaramazsa şu sorguyu dene:
UPDATE smf_messages SET ID_MEMBER='YENI_UYE_NUMARASI' WHERE postername='ESKI_KULLANICI_ADI';
Home of Elmacik

demon20

Hocam benim anlamadığım şu.. Şimdi üyeyi ben değilde kendi silince Önceki mesajları duruyor. Ama üyenin niki pasif bir şekilde,dediğini yapınca üye olmuş oldu tekrar ama mesaj sayısı yine aynı kalıyor hocam. Ayrıca İstatislliklerde değşmiyor. onu nasıl yapabiliriz.

Elmacik

Yönetim -> Forum bakımı -> Forum toplamını ve istatistiklerini yeniden say
Home of Elmacik

demon20

Hocam yaptım olmadı.. İstatislikler aynı ve msj sayısı artmadı. :-\ Sqp sorgusu çalıştırarak yapsal olmazmı?

fatihk34

Bu geri getirmiyor sadece mesajları transfer ediyor :(

Elmacik

O zaman üyenin profilinden ayarlayın mesaj sayısını.
HarzeM bunun için bir script yazmıştı onu da arayabilirsiniz, tam olarak dediğiniz şey için; bu sitede.
Home of Elmacik

baybars_7

ben funpic den aldım.. cpanel yok bu kodları nereye yazacagımı bılmıyorum .. yardım edermsıınız

Elmacik

Sanırım artık yapacak bir şey yok. Çünkü phpMyAdmin erişimin olması gerekir bunları kullanabilmen için.
Home of Elmacik

érém

ya arkadaslar bu phpmyadmin cpanleden bulamadım ben yoksa baska yerdemi bu phpmyadmin

bide aynı kullanıcı adını aldımıda bu işlem yapıla biliryormu??

tamam phpmsyadmini falan hepsini denedin sql da yapıyorum bu kodun aynısını üye numarsını falan yazıyorum ama sayfa bulunamadı diyor.???

Elmacik

cPanel'de MySQL veritabanları bölümüne tıklarsan phpMyAdmin linkini görebilirsin.
MySQL konusunda ayrıntılı bilgi için bu bölümümüzde yeterli doküman bulabilirsin.

Evet aynı üye adıyla da olur. (İlk mesajda zaten yazıyor)
Home of Elmacik

ay_danscisi

Üye isimlerindeki ş , ğ , ı gibi harfler yüzünden sorun yaşayanlar -----------------> resimde görünen şekilde değiştirme yaparak üyelerini ekleyebilirler :P

ay_danscisi

Yahu , bu smf de ne sorun yaşadıysam, hep başkalarının yaptıklarından dolayı sorun yaşadım.
Üyelere mesajları tanıtırken arkadaşlardan biri hata yapmış.Tam olarak ne yapmış bilmiyorum ama bütün üyelerin mesajlarını bizim arkadaş atmış gibi gözüküyor :D
Şu an arkadaşımın 70 bin küsür mesajı var :D Yok kıskanmıyorum ama bu işi düzeltmek lazım :-\
Önerilerinizi bekliyorum.
Ama bana elimde olan 45 gün öncenin yedeğini yükletmeyin :-[

---------------------------------------------------------

Tamam çözdüm olayı :P Aynı kodları bir daha çalıştırdığınızda sorun düzeliyor.Benzer sorunlarla karşılaşacak arkadaşalara duyurulur.

Med-Cezir

peki silinen üyenin ID numarasını (Yani eski Numarayı) nasıl bulacağız ??
www.med-cezir.com
www.med-cezir.com/forum

Harzem

Adama soracaksın. Tarayıcı geçmişinden bulacak.

Med-Cezir

www.med-cezir.com
www.med-cezir.com/forum

bahafan

ben de denedim ama işe yaramadı :(
Msn Durumum ==>>

ay_danscisi

eski ID yi bulmaya ne gerek var ? Yeni id numarasını yazacaksınız :P

mysimple

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /usr/local/cpanel/base/3rdparty/phpMyAdmin/libraries/header_meta_style.inc.php:****) in /usr/local/cpanel/base/3rdparty/phpMyAdmin/libraries/common.lib.php on line ****

ustad olmadi ve bu hata geliyor

frankeistein

iborotti

off yaa ben yaptım verilen 3 şeyide denedim olmadı yaa ne yapmam lazım bi yardım edin lütfen bir adminim silindi ve tamamiyle geri getirmek istiyorum ne yapabilirim

tamam yaptım sorunum çözüldü :)

Advertisement: