Üye olmayanların (ziyaretçi) forumumu gezmesini istemiyorum/istiyorum

Started by Elmacik, November 29, 2005, 12:13:07 PM

Previous topic - Next topic

KhaledMurat

Benim FizeLLa Programı Var ama O KODLARI EKLEMEYİ BİLMİYORUM ONUN İÇİN NASIL EKLİYECEGİM DİE SORUOM SEN NE DİON :S

zipmaker

Quote from: KhaledMurat on August 21, 2006, 03:41:23 AM
Benim FizeLLa Programı Var ama O KODLARI EKLEMEYİ BİLMİYORUM ONUN İÇİN NASIL EKLİYECEGİM DİE SORUOM SEN NE DİON :S
fizella ne kardeş? filezilla ile karıştırıosun galiba.. her neyse kardeş çok basit bir işlem. açıyorsu ftp hesabını girion themes klasörüne..ordan defaulta (default'u kullanıyorsan) gir.. sonra da sana elmacık'ın yazdığı sana uygun olan 4 seçenekten birini oku ve ona göre ordan dosyaları aç... zaten kodu bulun dediği ?> kodu sayfanın her zaman en sonunda kodu kapatmak için kullanılıyor.. bunun yerine elmacık'ın verdiği kodları oraya kopyala... kaydet ve sitene tekrar at...

oldu mu?

Forumlarimiz.com

www.sicaksohbet.org Sohbet Siteniz/ www.sohbetcok.com Düzeyli Sohbet Siteniz....  Msn İfadeleri www.msndiyari.com
www.forumlarimiz.com Forum Siteniz
www.bilmeceler.org  ilk forum bilmece :)

sonadam

Quote from: Elmacik on November 29, 2005, 12:13:07 PM
1. Eğer ziyaretçilerin foruma girmesini tamamen engellemek istiyorsanız

Yönetim -> Seçenekler ve Opsiyonlar -> Ziyaretçiler forumu gezebilsin
Bu ayarı işaretlemezseniz üye olmayanlar forumun herhangi bir sayfasına girdiklerinde şifre ekranı ile karşılaşırlar.

2. Ziyaretçilerin siteye girebilmelerini, ancak yazı yazamamalarını istiyorum
İzinleri Ayarla -> Ziyaretçiler -> Düzenle altından konu açma ve cevap verme iznini kaldırabilirsiniz.

3. Ziyaretçilerin siteye girebilmelerini, bölümlerin ismini görebilmelerini, ancak bölüme tıkladıklarında girememelerini istiyorsanız

"Themes" klasöründe, kullandığınız temanın klasörüne girin. Eğer orada Messageindex.template.php dosyası varsa onu açın. Eğer yoksa, default tema klasörüne girin ve onun içindeki dosyayı açın. Eğer kullandığınız tema zaten default ise, o zaman da default tema klasöründeki açın.

Bunu bulun:

?>

Bununla değiştirin:

is_not_guest();
?>

Aynı işlemi Display.template.php, Printpage.template.php ve recent.template.php dosyaları için de yapmalısınız.

4. Ziyaretçilerin bölümlere girebilmesini, konu başlıklarını görebilmelerini, ancak konunun içini okuyamamalarını istiyorsanız,

"Themes" klasöründe, kullandığınız temanın klasörüne girin. Eğer orada Display.template.php dosyası varsa onu açın. Eğer yoksa, default tema klasörüne girin ve onun içindeki dosyayı açın. Eğer kullandığınız tema zaten default ise, o zaman da default tema klasöründeki açın.

Bunu bulun:

?>

Bununla değiştirin:

is_not_guest();
?>

Aynı işlemi Printpage.template.php ve recent.template.php dosyaları için de yapmalısınız.

Elmacık;

Bu işlemi sadece tek bir bölüme uygulamamız mümkün mü ? Benim forum'da yer alan bir kategori'ye ait  iki bölüm var ve ben bu iki bölümde de yer alan konu başlıkları ve mesajların ziyaretçiler tarafından görülmesini istemiyorum.

Her iki bölüme de ziyaretçi giriş için tıkladığında giriş yapamasınlar.

Elmacik

@sonadam, tek bir bölüme veya özel bir kaç bölüme uygulayabilmek için Ziyaretciler 1.3 modunu kullanabilirsin. Yalnız onu RC2'ye göre yapmıştım. RC3'te çalışır mı bilmiyorum.
Home of Elmacik

sonadam

Quote from: Elmacik on August 31, 2006, 04:48:10 AM
@sonadam, tek bir bölüme veya özel bir kaç bölüme uygulayabilmek için Ziyaretciler 1.3 modunu kullanabilirsin. Yalnız onu RC2'ye göre yapmıştım. RC3'te çalışır mı bilmiyorum.

Sayın Elmacık;

Ben 1.0.8 kullanıyorum. Sizin bahsini ettiğiniz mod RC sürümleri için mi geçerli sadece ?

KaLpSiz

bu olaydan sonra 313 satırında hata alıyorum nasıl düzeltebilirim hata msjları dolup taşıyor...

KaLpSiz

diyekcekler flodd yapıyor display dosyasında 313 de satır hatası alıyorum nasıl düzeltebilirim

http://kalbimsende.net/forum/index.php?topic=761.1140;topicseen 
8: Undefined index:
Dosya: /home2/kalpsiz/public_html/forum/Themes/default/Display.template.php (eval?)
Satır: 313

kivana

Yahu ben bir yerde bir hata mı yaptım biri bana anlatabilir mi.4. seçeneği forumuma uygulamak istedim.
themes/default klasöründeki Display.template.php ,  Printpage.template.php ve recent.template.php dosyalarında değişikliği yaptım ama yien forum sitemi açınca karşıma ilk olarak üyelik başvuru yeri geliyor.doğrudan forum açılmıyor ben nerede yanlış yaptım şimdi???????????

kivana

1. Eğer ziyaretçilerin foruma girmesini tamamen engellemek istiyorsanız

Yönetim -> Seçenekler ve Opsiyonlar -> Ziyaretçiler forumu gezebilsin
Bu ayarı işaretlemezseniz üye olmayanlar forumun herhangi bir sayfasına girdiklerinde şifre ekranı ile karşılaşırlar   
bunu yaptım sorun çözüldü 4. seçenekteki gibi oldu bütün herşey sağolun emeğinize sağlık....;)

Efe2007

peki elmacık ziyarçiler üye olmadan linkleri göremisin istiyorum onu nasıl olacak pekela ?

Lordreal

Efe2007 forumların ıcınde registered links gibi bi konu vardı onu bul o modu yükle tam sana göre :)

Abi bide bişi sorucam biride bana yardım etsin bakim  :) Herkes forumunu kapatmaya calısmak icin yöntem arıyor ben ise forumumu açamıyorum Çöl atesi v2 kullanıyorum ziyaretcilerin izinlerini açtım tüm ayarları yaptım forum seceneklerinden falan Messageindex.template.php Printpage.template.php ve recent.template.php dosyalarındaki

is_not_guest();
?>

olayınıda

?>

şeklinde yaptım. (Malum bizim temalarda önceden bazı modlar manuel kurulduğu için) şimdi deniyorum ama hala üye kayıt sayfası çıkıyor konuda yazılan mesajları göremiyorlar. Niçin??
- Lordreal Hosting Servisi -
100 Mb Alan - Limitsiz Bandwith - Limitsiz Mail - Limitsiz Mysql - Limitsiz Subdomain : 1 yıllık : 15 YTL
500 Mb Alan - Limitsiz Bandwith - Limitsiz Mail - Limitsiz Mysql - Limitsiz Subdomain : 1 yıllık : 35 YTL
1 Gb Alan - Limitsiz Bandwith - Limitsiz Mail - Limitsiz Mysql - Limitsiz Subdomain : 1 yıllık : 60 YTL

P4 3.2 Ghz Dual Core İşlemci - 4096 Mb Ram - 100 Mbit Bağlantı %99.9 Uptime Garantisi

Bilgi adresi : www.lordreal.com Mail & Msn : [email protected]

imazy

hatunoglu

mustti

arkadaşlar eğer googLe üst sıraLara çıkmaya oynuyorsanız bence bu bi dezavantaj oLabiLir. çünkü googLe bu şekiLde konu içerikLerini indexLiyemiyor. eğer googLe a ihtiyacınız yoksa çok güzeL bi özeLLik asLında. teşekkürLer eLmacik, tek keLimeyLe harikasin. senin sayende bircok sey ogrendim. ALLAH senden ve yardim edenLerden razi oLsun.

SeLametLe

yusuef

ByYuSueF

gencoretmen

hxxp:www.memurlarforum.net [nonactive] Smf Memur forumudur.

themustea

is_not_guest(); YAPMIŞTIM ÖNCEDEN AMA İPTAL ETTİM DAHA SONRA. ŞİMDİDE ZİYARETÇİLERE AÇIK YAPMAMA RAGMEN NEDEN KONU BASLIKLARINA GİRDİKTEN SONRA KULLANICI ADI VE ŞİFRE İSTİYOR?

Advertisement: