News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

Üye olmayanların (ziyaretçi) forumumu gezmesini istemiyorum/istiyorum

Started by Elmacik, November 29, 2005, 12:13:07 PM

Previous topic - Next topic

Minare

Öncelikle konu paylasımı icin tesekkurler.

Forumda arattırdım. RC 3 icin buldum ama 1.0.9 icin bulamadım.

Ziyaretcilerin her yere ulasmasını ancak forumda mesela hehangi bir download linkini görmemesini istiyorum.

Bunun icin modul mu yuklenmesi lazım yoksa basit bir modifikasyon yeterli mi ? Eger bilen kardesimiz varsa yardımcı olursa sevinirim.

Tesekkur ederim.

sahip

sipsaq

ben dilber mc kullanıyorum bu hatayı veriyor.

Kaydetmiş olduğunuz dosya aşağıdaki hataya neden oldu:
Fatal error: Call to undefined function: is_not_guest() in MessageIndex.template.php on line 405

boyle hata veriyor

is_not_guest();
?>
Dostluk Bitmiş

İlgilenenler Pm Atabilir..

Gr@fiker

Quote from: minare on December 16, 2006, 01:54:27 PM
Öncelikle konu paylasımı icin tesekkurler.

Forumda arattırdım. RC 3 icin buldum ama 1.0.9 icin bulamadım.

Ziyaretcilerin her yere ulasmasını ancak forumda mesela hehangi bir download linkini görmemesini istiyorum.

Bunun icin modul mu yuklenmesi lazım yoksa basit bir modifikasyon yeterli mi ? Eger bilen kardesimiz varsa yardımcı olursa sevinirim.

Tesekkur ederim.
registered links var bulamazsan pm at :)
İ dont have a msn

Minare

Quote from: Gr@fiker on December 19, 2006, 10:48:32 AM

registered links var bulamazsan pm at :)

Gr@fiker abi yukledim ve sanırım oldu da, ama linklerde register or login yazıyor , ben bunu nasıl degisirim ? Yani mesela linki görebilmek icin giriş yapın veya kayıt olun diyemezmiyim acaba ?

Tesekkurler  :)

SiveroN

Sources klasöründeki Display.php de ?> önüne aynı işlemi yaparsanız , aynı sonucu alabilirsiniz bu da ufak bir anternatif arkadaşlar ;)

seloemir

ziyaretçilerin konu içeriğini görebilmesini ama linkleri görememesini isteyen arkadaşlar forumda hide modu aratın ve onu kullanın çok işe yarıyo...

HaYaLeT_07

sevdagul

themes/index/display.template.php
-> messageindex.template.php
themes/default/display.template.php
-> recent.template.php
sources/display.php
messageindex.php

Buralara yerleştirdim önce denedim tek tek olmadı sonra buralara yerleştirdim yine olmuyor hxxp:turkgenc.net [nonactive]

SacmaliK

yanlış yere yerleştirmişsin demekki birde sitende 6 google reklamı bi sayfada en fazla3 tane yayınlayabilirsin ban yemek istiyorsan devam et :)

My Mods
Veoh Bbc Tag:here
Topic get Keywords:here
...

sevdagul

SacmaliK

Code (bu kodu en alttaki ?> işaretinin üstüne eklicen) Select

is_not_guest();

zor bi durum olmasa gerek çalışmama gibi bir lüksünün olduğunuda sanmıyorum ayrıca
bukadar basit bişeyi okadar açıklamaya rağmen yapamamak gene senin problemin minicik bi kod alt tarafı :)

My Mods
Veoh Bbc Tag:here
Topic get Keywords:here
...

sevdagul

kardesim benim eklediğim yerleri söylüyorum yine çalışmıyor sana yalan borcum mu var
themes/index/display.template.php
themes/default/display.template.php
-> recent.template.php
sources/display.php
messageindex.php

Buralara yerleştirdim önce denedim tek tek olmadı sonra buralara yerleştirdim yine

SiveroN

Su an benim sistemimde sadece Sources teki Display.php de var ve kusursuz calısıyor ;)

Display.php yi ac

?> bunu bul

önüne bunu ekle

is_not_guest();

şu şekilde bir görünümü olsun ;

is_not_guest();?>

ferdi

cok teşekkürler güzel oldu emeğe saygı duyup üye olsunlar dimi hehehehehe

Elmacik

@Sevdagul, sunucunda PHP cache programlarından biri kurulmuş olabilir.
Hatta dosyaları silsen bile belki de çalışmaya devam eder.
Bu durumda dosyalar nasıl güncellenir, nasıl düzenlenir ve cache'deki eskiler nasıl silinir bilmiyorum.

@Sacmalik ve Siveron, yukarıdaki açıklamaya göre sizin söylediğiniz herşeyi de yapsa çalışmayabilir. O yüzden herkesi hemen azarlamayın, yarın sizin de başınıza gelebilir :)
Home of Elmacik

DOKTOR10

Quote from: Elmacik on November 29, 2005, 12:13:07 PM
1. Eğer ziyaretçilerin foruma girmesini tamamen engellemek istiyorsanız

Yönetim -> Seçenekler ve Opsiyonlar -> Ziyaretçiler forumu gezebilsin
Bu ayarı işaretlemezseniz üye olmayanlar forumun herhangi bir sayfasına girdiklerinde şifre ekranı ile karşılaşırlar.

2. Ziyaretçilerin siteye girebilmelerini, ancak yazı yazamamalarını istiyorum
İzinleri Ayarla -> Ziyaretçiler -> Düzenle altından konu açma ve cevap verme iznini kaldırabilirsiniz.

3. Ziyaretçilerin siteye girebilmelerini, bölümlerin ismini görebilmelerini, ancak bölüme tıkladıklarında girememelerini istiyorsanız

"Themes" klasöründe, kullandığınız temanın klasörüne girin. Eğer orada Messageindex.template.php dosyası varsa onu açın. Eğer yoksa, default tema klasörüne girin ve onun içindeki dosyayı açın. Eğer kullandığınız tema zaten default ise, o zaman da default tema klasöründeki açın.

Bunu bulun:

?>

Bununla değiştirin:

is_not_guest();
?>

Aynı işlemi Display.template.php, Printpage.template.php ve recent.template.php dosyaları için de yapmalısınız.

4. Ziyaretçilerin bölümlere girebilmesini, konu başlıklarını görebilmelerini, ancak konunun içini okuyamamalarını istiyorsanız,

"Themes" klasöründe, kullandığınız temanın klasörüne girin. Eğer orada Display.template.php dosyası varsa onu açın. Eğer yoksa, default tema klasörüne girin ve onun içindeki dosyayı açın. Eğer kullandığınız tema zaten default ise, o zaman da default tema klasöründeki açın.

Bunu bulun:

?>

Bununla değiştirin:

is_not_guest();
?>

Aynı işlemi Printpage.template.php ve recent.template.php dosyaları için de yapmalısınız.

güzel anlatmışşın ama bende bi işe yaramadı nedenkine_?
www.ayilarvadisi.com Onuda Merak ET

www.karabuyu.net

miftah73

dilber mc kullanıyorum default ta işlemi uyguladım gayet güzel çalışıyo hiç bir sorun yok arkadaşlar ellerine sağlık emeği gecen güzel karedeşim...

Advertisement: