News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

Yasakladığım üyenin üzeri bir çizgiyle çizilebilir mi?

Started by Elmacik, March 19, 2006, 09:16:46 PM

Previous topic - Next topic

Elmacik

Home of Elmacik

forsakenlad

Böyle yapılırsa yasaklama olmadığında fazladan bir </span> tag'ı olacaktır, buda HTML validasyonunu engelleyecektir, o yüzden bence </span> için ekstradan bir conditional tanımlanmalı.
Eren "forsakenlad" Yaşarkurt
SMF Friend & Former Team Member

Elmacik

O benim tembelliğime geldi dedim kim uğraşacak, ne olmuş yani :D
Hem zaten default temanın kendisi bir span tagı yüzünden HTML validation error veriyor :-\

(Ama şimdi o span için aklıma basit bir çözüm geldi, ilk mesajımı düzenleyeceğim.)
Home of Elmacik

ahmet_gd

peki bununla orada banned se bazı kodları çıkartıp bazılarınıda ekleyip orada çizik değilde grubun rengini forumdada istesiğin gibi gösterebilirsin sonuçta bi grubu çizdin şimdede önüne html renk kodu ile renklenir sanırım o nasıl olur acaba
www.dijitalgrup.org Hepinizi Bekleriz.

2 Modifikasyonum:

Msn Durumu 1.0 : Msn Durumunuzu Forumda Gösterir (1.1RC2)
Arka Fon Müziği  : Kullanıcı İstediği Müziği Kendi Profiline Girildiği Anda Çalırmasını Sağlar (1.1RC2)

Önemli:ahmet_0734@hotmail Olarak Kullandığım Adresi Artık Kullanmıyorum. [email protected] 'u Kullanıyorum.

Elmacik

Aynen dediğin şekilde olur :) Yani benim verdiğim kodların önüne ve sonuna HTML kodları ekleyebilirsin.
Home of Elmacik

тσℓgค

hocam ilk sayfada yazılanları aynen yaptım ama alt alta iki tane banned yazısı çıktı

birde banlanan üyeler Bugün Online Olan Üyeler bölümünde üstü çizik değilde silik çıkıyor

Elmacik

O zaman birini sil :)
Daha online üyelerde yasaklıları çizdirmedik. Onu da yaparız.
Home of Elmacik

ahmet_gd

peki altına mesajının altında şu kadar gün kaldı die nasıl yazddırız
www.dijitalgrup.org Hepinizi Bekleriz.

2 Modifikasyonum:

Msn Durumu 1.0 : Msn Durumunuzu Forumda Gösterir (1.1RC2)
Arka Fon Müziği  : Kullanıcı İstediği Müziği Kendi Profiline Girildiği Anda Çalırmasını Sağlar (1.1RC2)

Önemli:ahmet_0734@hotmail Olarak Kullandığım Adresi Artık Kullanmıyorum. [email protected] 'u Kullanıyorum.

SaTuRN

Şimdi bu zor olmuyormu. Üyeyi banlıyosun sonra gidip banlı üyeler grubuna dahil ediyosun hadi bunu yaptık diyelim. Ya üyeyi belli bir gün sayısınca banladıysak. örneğin 7 gün. 7 gün sonra üyenin ne zaman banının açılacağını takip edip o saatte banned grubundan çıkaracakmıyız?

Keçinin olmadığı yerde Abdurrahman çelebi misali Elmacık güzel bişeyler yapmış. vBulletindeki basit bir özellik için bile derme çatma bişeyler yapıyoruz kendimizce. bunu kullanmak gülümsetici ve düşündürücü.. :(

Sanırım banlı üyeler için smf_member tablosunda bir fielde bişeyler yazıyor smf. Belki smf bilgisi çok iyi olan arkadaşlar burdan yaklaşırlarsa olaya daha güzel sonuçlar alınabilir.
hxxp:www.kupa6.com [nonactive]

mgimadu

Üyenin "Online Üyeler" ve "Üye Profili" 'inde de rumuzunun üzerinde bir çizik olsa güzel olur bence, en kısa zamanda halletmeniz dileği ile..
.ıl I love you simplemachines lı.
Forumgil.com - Enter my site.
My Mods        - Enter my Mods.
I wait you SMF 2.0

KaLpSiz

yaw bunu mod veya benzerri bişey yapamazmıyız bunu defaulta ekleseler olmazmı bu gerekli bişey....

Elmacik

Kodları güncelledim. Çünkü SMF 1.1'de (ve 1.1.1'de) bunu yapmak için çok daha kolay bir yöntem var.
Yasakladığınız kişileri bir gruba taşımadan üstünü çizebilirsiniz. İlk mesajda bilgiler.
Home of Elmacik

c a g a t a y

Arkadaslar
1.1.2 de Elmacık kardeşimin verdgi kodları ekledim

UYE ISMI cizili oldu lakin altına YASAKLI yazısını getirmek icin uyeyi (olusturdugumuz) YASAKLI adlı gruba mı dahil ediyoruz?
O gruba dahil etmeden altina otomatik YASAKLI yazısını getiremiyor muyuz?

Selamlar

Elmacik

@cagatay;
Şunu bul:
// Show the member's custom title, if they have one.
Hemen üstüne şunu ekle:
if ($message['member']['is_banned']) echo '<b>Yasakli</b><br />';

Sonra bul:
if (isset($message['member']['title']) && $message['member']['title'] != '')
Değiştir:
if (isset($message['member']['title']) && $message['member']['title'] != '' && !$message['member']['is_banned'])
Home of Elmacik

Badboy

Elmacik kodlar için teşekkürler ancak benimde sonradan farkettiğim bir hata var... Şöyle ki eğer silinmiş bir üye varsa hata mesajlarında undefined index is_banned şeklinde hatalar oluşuyor... Bunu çözümüde senin verdiğin kodda değişiklik yapmak

Kodlar aşağıdaki gibi olması gerekiyor... Böylelikle silinmiş üye (üyelik grubu olmadığı için) kontrol edilmeyecek ve hata oluşması önlencek ;)

Display.template.php dosyasını açıyorsunuz. Bu kodu buluyorsunuz:

<b>', $message['member']['link'], '</b>
Öncesine bunu:
', isset($message['member']['is_banned']) && $message['member']['is_banned'] ? '<span style="text-decoration: line-through;">' : '', '
Sonrasına bunu yapıştırıyorsunuz:
', isset($message['member']['is_banned']) && $message['member']['is_banned'] ? '</span>' : '', '
Nothing is true, everything is permitted.

ZEUS__

Quote from: SaTuRN on August 23, 2006, 12:50:00 PM
Şimdi bu zor olmuyormu. Üyeyi banlıyosun sonra gidip banlı üyeler grubuna dahil ediyosun hadi bunu yaptık diyelim. Ya üyeyi belli bir gün sayısınca banladıysak. örneğin 7 gün. 7 gün sonra üyenin ne zaman banının açılacağını takip edip o saatte banned grubundan çıkaracakmıyız?

Keçinin olmadığı yerde Abdurrahman çelebi misali Elmacık güzel bişeyler yapmış. vBulletindeki basit bir özellik için bile derme çatma bişeyler yapıyoruz kendimizce. bunu kullanmak gülümsetici ve düşündürücü.. :(

Sanırım banlı üyeler için smf_member tablosunda bir fielde bişeyler yazıyor smf. Belki smf bilgisi çok iyi olan arkadaşlar burdan yaklaşırlarsa olaya daha güzel sonuçlar alınabilir.

en doğrusu bu olmuş ;) :)
çok pis veritabanı bozarım!!!:PP

etapbilgisayar

Elmacik

Teşekkürler Badboy, ben onu düşünmüştüm ama denemek için hiç vaktim olmamıştı.
@ZEUS ve Saturn, arkadaşlar üye grubu oluşturma olayını kaldırdık.
Bir de vBulletin'deki basit bir özellik için bile... şeklinde başlayan bir cümle kurulmuş. Yapmayın arkadaşlar, SMF kendine has bir forum. Yani şimdi gidip piyasadaki bütün forumları araştırıp onların içinde ve var ne yok hepsini SMF'e koymak mı gerekiyor? Ya da ne bileyim SMF devleri vBulletin'i kopyalamaya filan mı çalışıyorlar? Hayır. Her yeni sürümde çıkacak olan özellikler konuşuluyor ve her defasında özellik istekleri yapan kullanıcıların istekleri değerlendiriliyor. Foruma uygun bulmadıklarını da koymuyorlar.
Şimdi desek ki SMF devleri bu özelliği koymayı beceremiyorlar, inanın asıl gülünç olan bu olur. Çünkü şunu da koyalım, bunu da ekleyelim mantığıyla yapmıyorlar işlerini. Kısacası maymun iştahlı değiller. Kullanımda artısı olan özellikleri eklemeyi tercih ediyorlar. Gereksiz yere kaynak israfı yapmıyorlar. SMF, adı üstünde, simple (basit) ve gösterişsiz.
Home of Elmacik

ZEUS__

ama çok gerekli ve forumun olmazsa olmazı paylaşım yapan üyeler kadar banlanan üyeler ve fake alan üyelerdir.ben kendimden biliyorum.ne [nofollow] bansız olur ne çiziksiz :D 500 tane nick eskittim şu forumlar aleminde belki :) ne çizilenler ne banlananlar vardı:D yapamadılar diye bir şey yok tabiki kesinlikle ama olması ve koyulması gereken bi özellik
çok pis veritabanı bozarım!!!:PP

Advertisement: