News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

Croatian & kodna stranica

Started by warhead, July 13, 2006, 05:26:14 AM

Previous topic - Next topic

warhead

Nakon uspješnog instaliranja Croatian language, imam novi problem.

Svi moji postovi oko 160 su bili pisani pod kodnom stranicom ISO-8859-2, tako kada sada stavim Cro prevod a on koristi kodnu stranicu windows-1250 dobijam na svim postovima sa našim slovima čudna šđč枊ĐČĆŽ, e sada me znima dali postoji neki način da nekako izvučem postove vani stranice i editiram sve postove ili je to trajno ostalo "zbrčkano" ?!?!?!

Bernard T.

hmm, interesantno pitanje. Probaj prebaciti kodnu stranicu natrag na ISO. U biti to ne smije imati utjecaja na prijevode jer u svim prijevodima sam zamijenio naša slova sa entitijima.
://#  Orion | Federation Servers | Info Sector

warhead

Stvar funkcionira, sada imam svoje šđč枊ĐČĆŽ i prijevod  :D

http://www.debian-world.com/index.php?topic=68.0

Bernard T.

://#  Orion | Federation Servers | Info Sector

warhead


Herr Kaufmann

Hello, nisam niti skužio da postoji HR podforum.

Uglavnom, problemi su sljedeći-

1.Kako i gdje promjeniti kodnu stranicu foruma iz ISO-8859-2 u windows-1250?
Fora je u tome da većina stvari normalno radi i u iso formatu, ali kada recimo želim poslati nekome pm, a da dotični ima username sa hr. znakovljem, forum to odbija napraviti. Slična stvar nastaje na mjestu na kojem piše tko je postao na određenom podforumu zadnji, da mi je naziv tog posta, ako ima hr. znakove, prikazano krivo (mislim na onaj dio glavnog izbornika skroz desno na nekom podforumu gdje piše datum, ime posta i usera).

2.Da li se isplati instalirati RC2 1.1 (ja koristim verziju 1.07) i kolika je zapravo podrška za gumbovlje na hr. jeziku? Nekako mi se čini da to još uvijek nije dovoljno rašireno...?

Bernard T.

Dobro nam došao Herr Kaufmann! Podforum je vrlo svježa pa ga vjerojatno stoga ni nisi primjetio.

Spojio sam tvoju temu sa ovom jer govore o istoj stvari, odgovor potraži u prethodnim postovima.

Da li se isplati prelazak na 1.1 RC2? Pa zavisi jesi li zadovoljan svime što ti pruža 1.0.7, to zbilja moraš procjenit sam. Uzmi u obzir da će i nove verzije Modova biti prilagođavane verziji 1.1 i polako napuštati 1.0.x, neke će ostat kompatibilne ali većina...  :(
://#  Orion | Federation Servers | Info Sector

Herr Kaufmann

Evo mene opet, malo sam zaboravio na svoj post.

Uglavnom - što se tiče nove verzije foruma, mene zanima da li je RC2 dovoljno stabilan? Koliko sam shvatio, dovoljno je samo spremiti bazu, instalirati novu verziju i importati spremljenu bazu?

No, da ne oftopičarim previše, pročitao sam dosta postova ovdje, ali mi i dalje nije jasno kako promjeniti kodnu stranicu na kojoj forum radi?

Tnx unaprijed.

Bernard T.

RC2 je stabilan ko grom, već godinu dana sam na 1.1 i sve radi bez greške.

Codepage se postavlja u prijevodu, vidi npr. ovaj post http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=34798.0
://#  Orion | Federation Servers | Info Sector

Bernard T.

Za Herr Kaufmanna i ostale koji žele izmjeniti codepage:

- u index.croatian.php promjenite slijedeću postavku :
$txt['lang_character_set'] = 'windows-1250';
u codepage koji trebate..

://#  Orion | Federation Servers | Info Sector

Herr Kaufmann

E to!

Nego, da ne bude sve tako jednostavno, malo ću zakomplicirati.  8)

1.Da li je istu stvar moguće izvesti sa index.english.php? Naime, u slučaju da nije instaliran hr prijevod?

2.Zašto se ovaj navedeni fajl nalazi u ...themes/default direktoriju, iako ja koristim temu xy koja se nalazi u istoimenom dir-u ...themes/xy ?

Bernard T.

Quote from: Herr Kaufmann on August 02, 2006, 10:28:16 PM
1.Da li je istu stvar moguće izvesti sa index.english.php? Naime, u slučaju da nije instaliran hr prijevod?

naravno, ali ne vidim svrhu  ;)  Engleski znakovi su u skoro svim charsetovima na istom mjestu

Quote from: Herr Kaufmann on August 02, 2006, 10:28:16 PM
2.Zašto se ovaj navedeni fajl nalazi u ...themes/default direktoriju, iako ja koristim temu xy koja se nalazi u istoimenom dir-u ...themes/xy ?

Zato što je to jedino logično, cijeli prijevod na jednom mjestu. Ti bi u svaku temu kopirao sve datoteke prijevoda?  ::)
://#  Orion | Federation Servers | Info Sector

markonio

#12
I ja imam problem s HR znakovima... Prije upgradea mi je kodna stranica bila windows-1250. Nakon upgradea na RC3, svi napisani postovi više nemaju HR znakove. Ponovo sam promjenio kodnu stranicu u windows-1250, ali to nije riješilo problem.

Malo sam gledao, i FF mi ne prepoznaje da je riječ o windows-1250... Sad više nisam siguran jesam li izmjenio pravi file. Themes/default/languages/index.english.php

gog

Quote from: Bernard T. on August 03, 2006, 02:19:54 AM
naravno, ali ne vidim svrhu  ;)  Engleski znakovi su u skoro svim charsetovima na istom mjestu

Ima svrhu, zato što neki ljudi možda koriste engleski jezik na forumu, a pišu hrvatskim jezikom. Njihovi znakovi neće biti ispravno spremljeni ako ne promijeniš i na engleskom da koristi win-1250 ili iso-8859-2 ili što već koristiš na "hrv. dijelu" foruma.

eladio

Quote from: markonio on August 30, 2006, 04:11:47 PM
I ja imam problem s HR znakovima... Prije upgradea mi je kodna stranica bila windows-1250. Nakon upgradea na RC3, svi napisani postovi više nemaju HR znakove. Ponovo sam promjenio kodnu stranicu u windows-1250, ali to nije riješilo problem.

Malo sam gledao, i FF mi ne prepoznaje da je riječ o windows-1250... Sad više nisam siguran jesam li izmjenio pravi file. Themes/default/languages/index.english.php

index.croatian.php  ???

markonio

Quote from: eladio on August 31, 2006, 04:54:27 AM
index.croatian.php  ???

Nije... Našao sam problem. Cijelo vrijeme sam uplodao index.english.php u kojem nisam izmjenio kodnu stranicu (backup). Moja pogreška, problem riješen!

Bernard T.

Quote from: gog on August 31, 2006, 04:11:22 AM
Quote from: Bernard T. on August 03, 2006, 02:19:54 AM
naravno, ali ne vidim svrhu  ;)  Engleski znakovi su u skoro svim charsetovima na istom mjestu

Ima svrhu, zato što neki ljudi možda koriste engleski jezik na forumu, a pišu hrvatskim jezikom. Njihovi znakovi neće biti ispravno spremljeni ako ne promijeniš i na engleskom da koristi win-1250 ili iso-8859-2 ili što već koristiš na "hrv. dijelu" foruma.

Pitanje je bilo da li će stvar funkcionirat ako se u index.eng...php promjeni codepage, tako sam to ja shvatil i u tom smislu odgovorio
://#  Orion | Federation Servers | Info Sector

Advertisement: