Greška baze podataka

Started by mariopazi, July 13, 2006, 04:20:38 PM

Previous topic - Next topic

mariopazi

Powered by SMF 1.1 RC2

pri slanju Privatne poruke se pojavi ova poruka takodje i ko prima primi isto ovo:

Greška baze podataka
Illegal mix of collations (latin1_swedish_ci,COERCIBLE) and (utf8_general_ci,IMPLICIT) for operation 'find_in_set'
Datoteka: ................\forum\Sources\PersonalMessage.php
Linija: 380

imali ko ideju kako ovo srediti ?

warhead

Mislim da bi trebao provjeriti postavke na mysql-u, nešto sa kodnom stranicom - nagađam   8)

Bernard T.

Quote from: marpaz on July 13, 2006, 04:20:38 PM
Greška baze podataka
Illegal mix of collations (latin1_swedish_ci,COERCIBLE) and (utf8_general_ci,IMPLICIT) for operation 'find_in_set'

kao što i greška sama kaže - kad si kreirao bazu za SMF postavio si je codepage-u utf8_general_ci - da bi sortiranje (collations) radilo mora biti postavljeno na latin1_swedish_ci.

Nisam siguran da li će sve proći OK ako sada promjeniš na postojećoj bazi, ili ćeš morati ponovo napraviti bazu i importirati SQL dump. Pokušaj pa javi rezultat!
://#  Orion | Federation Servers | Info Sector

mariopazi

Quote from: Bernard T. on July 14, 2006, 06:43:55 AM
Quote from: marpaz on July 13, 2006, 04:20:38 PM
Greška baze podataka
Illegal mix of collations (latin1_swedish_ci,COERCIBLE) and (utf8_general_ci,IMPLICIT) for operation 'find_in_set'

kao što i greška sama kaže - kad si kreirao bazu za SMF postavio si je codepage-u utf8_general_ci - da bi sortiranje (collations) radilo mora biti postavljeno na latin1_swedish_ci.

Nisam siguran da li će sve proći OK ako sada promjeniš na postojećoj bazi, ili ćeš morati ponovo napraviti bazu i importirati SQL dump. Pokušaj pa javi rezultat!

e radi se izgleda bas o tom- kompletna baza je u utf8_general_ci, a nisam znao da baza mora biti na latin1_swedish_ci  za bazu smf foruma... ali kako je moguce da ta greska dolazi samo kod slanja PM ...sve ostalo - bas sve radi perfektno na forumu...

warhead

Nadam se da nije problem promjeniti iz utf8_general_ci u latin1_swedish_ci  ::)

mariopazi

Quote from: warhead on July 14, 2006, 08:35:48 AM
Nadam se da nije problem promjeniti iz utf8_general_ci u latin1_swedish_ci  ::)

nije problem cini mi se cak kroz php jednostavno... ali ipak ne znam mozeli to tako upaliti

Bernard T.

#6
Quote from: marpaz on July 14, 2006, 08:21:45 AM
Quote from: Bernard T. on July 14, 2006, 06:43:55 AM
Quote from: marpaz on July 13, 2006, 04:20:38 PM
Greška baze podataka
Illegal mix of collations (latin1_swedish_ci,COERCIBLE) and (utf8_general_ci,IMPLICIT) for operation 'find_in_set'

kao što i greška sama kaže - kad si kreirao bazu za SMF postavio si je codepage-u utf8_general_ci - da bi sortiranje (collations) radilo mora biti postavljeno na latin1_swedish_ci.

Nisam siguran da li će sve proći OK ako sada promjeniš na postojećoj bazi, ili ćeš morati ponovo napraviti bazu i importirati SQL dump. Pokušaj pa javi rezultat!

e radi se izgleda bas o tom- kompletna baza je u utf8_general_ci, a nisam znao da baza mora biti na latin1_swedish_ci  za bazu smf foruma... ali kako je moguce da ta greska dolazi samo kod slanja PM ...sve ostalo - bas sve radi perfektno na forumu...

Samo tada se vjerojatno i koristi funkcija kolacije...

Nisam to napisao u prvom postu jer sam pretpostavljao da to znate - codepage i kolacija baze se vrlo lako mijenjaju kroz npr. phpMyAdmin, ako je u bazi već bilo postova u UTF-u onda se hrv. slova neće ispravno prikazivat u latin1 pa će ih trebat zamijenit, najlakše SQL querijem
://#  Orion | Federation Servers | Info Sector

mariopazi

e ovako berndard evo probao sam svasta i dalje izgleda ova colation ne ide kompletnu bazu sam promijenio u latin1_swedish_ci ali unutar baze je i dalje ostalo na  utf8_general_ci ...ako te mogu zamoliti za tvojih  par minuta dam ti passw i admin od phpmyadmina da pogledas?

naponinjem pri slanju Pm na dodje do ove poruke greske:

Illegal mix of collations (latin1_swedish_ci,COERCIBLE) and (utf8_general_ci,IMPLICIT) for operation 'find_in_set'
Datoteka:  \forum\Sources\PersonalMessage.php
Linija: 380

Bernard T.

://#  Orion | Federation Servers | Info Sector


Bernard T.

Rješili smo problem :

baza je bila po defaultu postavljena na UTF pa su takve bile i tabele koje je instalacija kreirala. Ako naiđete na takav problem potrebno je :


  • u phpMyAdminu kliknite na vašu bazu na lijevom popisu
  • odaberite SQL tab
  • upišite slijedeće :
    ALTER TABLE ?? CONVERT TO CHARACTER SET latin1 COLLATE latin1_swedish_ci
    s time da zamijenite upitnike sa imenom svake od tablica, jednu po jednu
  • izvršite query
://#  Orion | Federation Servers | Info Sector


celo43


mariopazi

Quote from: celo43 on August 03, 2006, 04:37:39 AM
Sta ide umjesto upitnika? :D

s time da zamijenite upitnike sa imenom svake od tablica, jednu po jednu

markonio

#14
Quote from: Bernard T. on July 27, 2006, 05:31:20 PM

  • u phpMyAdminu kliknite na vašu bazu na lijevom popisu
  • odaberite SQL tab
  • upišite slijedeće :
    ALTER TABLE ?? CONVERT TO CHARACTER SET latin1 COLLATE latin1_swedish_ci
    s time da zamijenite upitnike sa imenom svake od tablica, jednu po jednu
  • izvršite query

Dva pitanja:
Treba li se svaka tablica tako namjestit da bi proradilo?
Hoče li se HR slova pretvoriti u upitnike ili nešto drugo?
Zna li netko ovo?

Bernard T.

Quote from: markonio on July 05, 2007, 05:13:32 AM
Dva pitanja:
Treba li se svaka tablica tako namjestit da bi proradilo?
Hoče li se HR slova pretvoriti u upitnike ili nešto drugo?
Zna li netko ovo?

Za svaku tablicu.

Ostalo ovisi o situaciji tablice - je li tablica definirana kao UTF8, i ako su podaci također u UTF8 formatu trebalo bi sve proći glatko... no kao i uvijek - prvo backup!
://#  Orion | Federation Servers | Info Sector

immortalis

#16
Da se nadovezem na temu.
Ja sam htio preci sa mybb-a na smf, konvertirao sam bazu, i callation je latin1_swedish_ci.
I na forumu mi se ne pokazuju hrv slova.

A i, kada uploadam hrv jezik, uopce mi se ne pokazuje na popisu jezika.
Radio sa verzijom 1.1.2

Zna itko zasto?

Zwerko

Neprikazuju se sva ili samo neka?
Prebacivao sam jedan phpbb na smf i problem je bio u tome sto je kodna stranica negdje bila hard postavljena na utf 8. Nasa slova se nisu prikazivala u novim postovima. Na rootu foruma u settings(cini mi se) je bio jedan redak gdje se spominjao UTF8 i to sam maknuo i HR slova su proradila.

immortalis

č. ć i đ
samo ta slova.
Trazio sam ja, i jos 2-3 prijatelja. Pokusali smo, ali u kondoj stranici smf-a nismo nista nasli.
Sve smo pretrazili...

immortalis


Advertisement: