News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

İletilerde HTML ve JAVA kodu çalıştırma... (yardım)

Started by __By_MaD__, June 03, 2012, 08:46:13 AM

Previous topic - Next topic

__By_MaD__

Merhaba Arkadaşlar. Yeni ve acemi bir kullanıcıyım. Ufak bir sorun var ilgilenebilir seniz sevinirim.

2.0.2 kullanıcısıyım. Yönetim >> İletiler ve konular >> BBC de html kodlarına izin ver işaretli.

aşağıdaki gibi bir kodum var. Ancak bunu konu içerisinde çalıştıramadım. Ne yapmam gerekiyor. konuda .. kodlarını kullandığımda hiçbirşey çıkmıyor. Yanılmıyorsam java olduğu için açmıyor. Java kullanabilmek için ek bir ayar mı yapmam gerekiyor. Teşekkürler.

<script language="JavaScript1.2">

function setcountdown(theyear,themonth,theday,thehour,themin,thesec){
yr=theyear;mo=themonth;da=theday;hr=thehour;min=themin;sec=thesec
}

setcountdown(2012,11,22,23,00,00)

var occasion="kaldı."
var message_on_occasion="Arda 1 Yaşında! üyelerimizle mutlu ve sağlıklı tıllar geçirmek dileğiyle.."

var countdownwidth='100%'
var countdownheight=''
var countdownbgcolor=''
var opentags='<p class=8pt_left>'
var closetags='</p>'

var montharray=new Array("Jan","Feb","Mar","Apr","May","Jun","Jul","Aug","Sep","Oct","Nov","Dec")
var crosscount=''

function start_countdown(){
if (document.layers)
document.countdownnsmain.visibility="show"
else if (document.all||document.getElementById)
crosscount=document.getElementById&&!document.all?document.getElementById("countdownie") : countdownie
countdown()
}

if (document.all||document.getElementById)
document.write('<span id="countdownie" style="width:'+countdownwidth+'; background-color:'+countdownbgcolor+'"></span>')

window.onload=start_countdown

function countdown(){
var today=new Date()
var todayy=today.getYear()
if (todayy < 1000)
todayy+=1900
var todaym=today.getMonth()
var todayd=today.getDate()
var todayh=today.getHours()
var todaymin=today.getMinutes()
var todaysec=today.getSeconds()
var todaystring=montharray[todaym]+" "+todayd+", "+todayy+" "+todayh+":"+todaymin+":"+todaysec
futurestring=montharray[mo-1]+" "+da+", "+yr+" "+hr+":"+min+":"+sec
dd=Date.parse(futurestring)-Date.parse(todaystring)
dday=Math.floor(dd/(60*60*1000*24)*1)
dhour=Math.floor((dd%(60*60*1000*24))/(60*60*1000)*1)
dmin=Math.floor(((dd%(60*60*1000*24))%(60*60*1000))/(60*1000)*1)
dsec=Math.floor((((dd%(60*60*1000*24))%(60*60*1000))%(60*1000))/1000*1)
//if on day of occasion
if(dday<=0&&dhour<=0&&dmin<=0&&dsec<=1&&todayd==da){
if (document.layers){
document.countdownnsmain.document.countdownnssub.document.write(opentags+message_on_occasion+closetags)
document.countdownnsmain.document.countdownnssub.document.close()
}
crosscount.innerHTML=opentags+message_on_occasion+closetags
return
}
//if passed day of occasion
else if (dday<=-1){
if (document.layers){
document.countdownnsmain.document.countdownnssub.document.write(opentags+" Geçti. "+closetags)
}
crosscount.innerHTML=opentags+" Geçti "+closetags
return
}
//else, if not yet
else{
if (document.layers){
document.countdownnsmain.document.countdownnssub.document.write(opentags+"Doğum gününe<font color=#ff0000> " +dday+ "</font> gün, <font color=#ff0000>"+dhour+"</font> saat, <font color=#ff0000>"+dmin+"</font> dakika, <font color=#ff0000>"+dsec+"</font> saniye "+occasion+closetags)
}
crosscount.innerHTML=opentags+"Ardanın 1. Yıl Dönümüne <font color=red> " +dday+ "</font> gün, <font color=red>"+dhour+"</font> saat, <font color=red>"+dmin+"</font> dakika, <font color=red>"+dsec+"</font> saniye "+occasion+closetags
}
setTimeout("countdown()",1000)
}
</script>

#Serseri

[html]Kodlar[/html]

Bu şekilde kullanıyorsun değil mi? Ayrıca sadece adminler bunu kullanabilir.

__By_MaD__

Evet O şekilde yazıyorum ama hiçbir şey çıkmıyor. Eksik yaptığım bir şey mi var acaba? Ayrıca adminim formu yeni oluşturdum.

Evo™

Başka ufak bir html kodunu dene o çalışır da bu çalışmıyorsa kod yapında sorun vardır.

[html]
<marquee>
Deneme Deneme
</marquee>
[/html]

__By_MaD__

Quote from: Evo™ on June 04, 2012, 02:22:12 AM
Başka ufak bir html kodunu dene o çalışır da bu çalışmıyorsa kod yapında sorun vardır.

[html]
<marquee>
Deneme Deneme
</marquee>
[/html]

Arkadaşım kayan yazı efekti işime yarasa inan kullanırdım :) galiba herkes formdaki üye grubunu yükseltmek için her açılan iletiye kafasına göre bir şey yazıyor. Yardımcı olabilecek bilgisi olan bir arakdaş var mı acaba ?

Evo™

Quote from: __By_MaD__ on June 05, 2012, 06:23:28 AM
Quote from: Evo™ on June 04, 2012, 02:22:12 AM

[html]
<marquee>
Deneme Deneme
</marquee>
[/html]

Arkadaşım kayan yazı efekti işime yarasa inan kullanırdım :) galiba herkes formdaki üye grubunu yükseltmek için her açılan iletiye kafasına göre bir şey yazıyor. Yardımcı olabilecek bilgisi olan bir arakdaş var mı acaba ?
Ben sana işine yarıyor mu yaramıyor mu demedim html kod yapısında bir sorun mu var diye örnek onu gönderdim. Üye grubum daha fazla artmaz merak etme ben yıllardır destek vermeye çalışıyorum bu sitede benim nerde kafama göre yorum yazdığımı gördünüz bilip bilmeden konuşmayın.

Belki sitenizde başka bir java kodu yüzünden çakışma yapıyordur bunu test etmek için o kodu verdim.

__By_MaD__

Quote from: __By_MaD__ on June 03, 2012, 08:46:13 AM

Merhaba Arkadaşlar. Yeni ve acemi bir kullanıcıyım. Ufak bir sorun var ilgilenebilir seniz sevinirim.

2.0.2 kullanıcısıyım. Yönetim >> İletiler ve konular >> BBC de html kodlarına izin ver işaretli.

aşağıdaki gibi bir kodum var. Ancak bunu konu içerisinde çalıştıramadım. Ne yapmam gerekiyor. konuda .. kodlarını kullandığımda hiçbirşey çıkmıyor. Yanılmıyorsam java olduğu için açmıyor. Java kullanabilmek için ek bir ayar mı yapmam gerekiyor. Teşekkürler.

<script language="JavaScript1.2">

function setcountdown(theyear,themonth,theday,thehour,themin,thesec){
yr=theyear;mo=themonth;da=theday;hr=thehour;min=themin;sec=thesec
}

setcountdown(2012,11,22,23,00,00)

var occasion="kaldı."
var message_on_occasion="Arda 1 Yaşında! üyelerimizle mutlu ve sağlıklı tıllar geçirmek dileğiyle.."

var countdownwidth='100%'
var countdownheight=''
var countdownbgcolor=''
var opentags='<p class=8pt_left>'
var closetags='</p>'

var montharray=new Array("Jan","Feb","Mar","Apr","May","Jun","Jul","Aug","Sep","Oct","Nov","Dec")
var crosscount=''

function start_countdown(){
if (document.layers)
document.countdownnsmain.visibility="show"
crosscount=document.getElementById&&!document.all?document.getElementById("countdownie") : countdownie
countdown()
}

if (document.all||document.getElementById)
document.write('<span id="countdownie" style="width:'+countdownwidth+'; background-color:'+countdownbgcolor+'"></span>')

window.onload=start_countdown

function countdown(){
var today=new Date()
var todayy=today.getYear()
if (todayy < 1000)
todayy+=1900
var todaym=today.getMonth()
var todayd=today.getDate()
var todayh=today.getHours()
var todaymin=today.getMinutes()
var todaysec=today.getSeconds()
var todaystring=montharray[todaym]+" "+todayd+", "+todayy+" "+todayh+":"+todaymin+":"+todaysec
futurestring=montharray[mo-1]+" "+da+", "+yr+" "+hr+":"+min+":"+sec
dd=Date.parse(futurestring)-Date.parse(todaystring)
dday=Math.floor(dd/(60*60*1000*24)*1)
dhour=Math.floor((dd%(60*60*1000*24))/(60*60*1000)*1)
dmin=Math.floor(((dd%(60*60*1000*24))%(60*60*1000))/(60*1000)*1)
dsec=Math.floor((((dd%(60*60*1000*24))%(60*60*1000))%(60*1000))/1000*1)
//if on day of occasion
if(dday<=0&&dhour<=0&&dmin<=0&&dsec<=1&&todayd==da){
if (document.layers){
document.countdownnsmain.document.countdownnssub.document.write(opentags+message_on_occasion+closetags)
}
crosscount.innerHTML=opentags+message_on_occasion+closetags
return
}
//if passed day of occasion
else if (dday<=-1){
if (document.layers){
document.countdownnsmain.document.countdownnssub.document.write(opentags+" Geçti. "+closetags)
}
crosscount.innerHTML=opentags+" Geçti "+closetags
return
}
//else, if not yet
else{
if (document.layers){
document.countdownnsmain.document.countdownnssub.document.write(opentags+"Doğum gününe<font color=#ff0000> " +dday+ "</font> gün, <font color=#ff0000>"+dhour+"</font> saat, <font color=#ff0000>"+dmin+"</font> dakika, <font color=#ff0000>"+dsec+"</font> saniye "+occasion+closetags)
}
crosscount.innerHTML=opentags+"Ardanın 1. Yıl Dönümüne <font color=red> " +dday+ "</font> gün, <font color=red>"+dhour+"</font> saat, <font color=red>"+dmin+"</font> dakika, <font color=red>"+dsec+"</font> saniye "+occasion+closetags
}
setTimeout("countdown()",1000)
}
</script>

Arkadaşlar yukarıdaki kodu forumda nasıl çalıştırabileceği hakkında bilgisi olan var mı acaba ?

Evo™

Örnek olarak buradan bakabilirsin.
Ekteki  html dosyasını ftp'ne at daha sonra yayınlamak istediğin yerde aşağıdaki sistemi kullan.
<iframe src="http://www.slmgns.com/test.html" style="border:solid 0px" width="100%" height="600"></iframe>
Muhtemelen çakışan başka bir java kodu vardır bu şekilde kullanabilirsin ben test ettim çalışıyor.

Hakan™

Quote from: __By_MaD__ on June 05, 2012, 06:23:28 AM
galiba herkes formdaki üye grubunu yükseltmek için her açılan iletiye kafasına göre bir şey yazıyor
Alâkası yok  ;)

CİHAD_EHLİ

Quote from: Evo™ on June 07, 2012, 12:27:29 PM
Örnek olarak buradan bakabilirsin.
Ekteki  html dosyasını ftp'ne at daha sonra yayınlamak istediğin yerde aşağıdaki sistemi kullan.
<iframe src="http://www.slmgns.com/test.html" style="border:solid 0px" width="100%" height="600"></iframe>
Muhtemelen çakışan başka bir java kodu vardır bu şekilde kullanabilirsin ben test ettim çalışıyor.

merhaba arkadaşım dediğiniz şekilde mevcut dosyayı ftp ye attım dediğiniz şekildede iframe kodunuda yaptım ama video açmadı..sitemde aeva moduda yüklü sadece youtube vb.yerlerdeki linkleri çalıştırabiliyorum ama diğer bunun gibi iframe,html vb.kodlarla video çalışmıyor..oysa yukarıda verdiğiniz kayan yazı kodu çalışıyor..

cee山

Advertisement: