News:

Wondering if this will always be free?  See why free is better.

Main Menu

Türkçe Karakter Problemi

Started by iysk, January 03, 2007, 11:03:38 AM

Previous topic - Next topic

iysk

Merhaba arkadaşlar.

Bir arkadaşım modifikasyon yüklerken bazı problemler yaşamış ve biriki kişiden yardım istemiş.Onlar da düzeltmek yerinde sitede başka problemlere yol açmışlar.Ben tam olarak ne yapıldığını bilemediğimden size de sitenin başına neler geldiğini tam olarak aktaramıyorum.Lakin problemi açıklayabilirim: Eski mesajlarda Türkçe karakterler görüntülenemiyor.Yeni mesaj atıldığında bir problem yok.Eski mesajları nasıl düzeltebiliriz.

SMF 1.1 RC3

Saygılarımla
Yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler.

mersindost

Hiç Uğraşmasın Arkadaşın. 1.1 Fınal e Geçsin.Sende Rahatla Arkadaşında Rahatlasın,Bizde Rahatlıyacak  ;)
I Am Simple Machines Hero, Because I LOVE Simple Machines

ReaL35

Peki o zaman eski atılan mesajlar kendiliğinden Türkçe olacak mı?

PLAYBOY

walla arkadasim benim aklima birkac ihtimal geliyor.  Bir arkadasinin problemi icin bu kadar ugrasan kisi azdir walla. cok dusuncelisin.
1- utf-8 i yada onu kaldirip kullanmayi deneyebilir.
2- dil paketini bir daha yukleyebilir. gerekirse manuel olarak
3- ARAMA YAPABILIRSIN YAZMADAN ONCE...

mersindost

Quote from: ReaL35 on January 03, 2007, 11:24:02 AM

Peki o zaman eski atılan mesajlar kendiliğinden Türkçe olacak mı?

Eski Atılan Mesajlarla Ne Alakası Var.Ben Forumu Güncelle Diyorum.Türkçe Paketi İle Güncelle.UTF 8 Filan Oynama.Birşey Olmaz.Sadece Modifikasyonların Gider.Onları Tekrar Manuel Ve oto Olarak Kurarsın

Quote from: PLAYBOY on January 03, 2007, 11:27:44 AM
walla arkadasim benim aklima birkac ihtimal geliyor.  Bir arkadasinin problemi icin bu kadar ugrasan kisi azdir walla. cok dusuncelisin.
1- utf-8 i yada onu kaldirip kullanmayi deneyebilir.
2- dil paketini bir daha yukleyebilir. gerekirse manuel olarak
3- ARAMA YAPABILIRSIN YAZMADAN ONCE...

UTF 8 Kaldırılmıyor Benim Bildigim.Siz Beni Dinleyin Sürüm Güncelleyin ;)
I Am Simple Machines Hero, Because I LOVE Simple Machines

ReaL35

O arkadaş benim.. :)

İlk mesajı yazan kişi bana siteyi kuran kişiydi..

Ben pek anlamadığım için "ilk mesajı atan arkadaş" siteyi benim adıma kurmuştu...

Bir el atarsanız size minnet duyarım..

O kadar emeğe acırım, yoksa bir başka kaygım yok..

Yardım eden de etmeyende sağolsun...

www.forumgercek.com

PLAYBOY

vay beeee hakakten damardan girdi arkadas . du bi dusunelim ne yapaliriz.. arkadasim her ihtimalde sen oncelikle direk olarak databaseden bir yedegini al. sonra eger modlarin yada cok ilginc manuel kurulumlarin yoksa. direk forumu silip bastan yukleyebilirsin hatta diger arkadasinda dedigi gibi yeni versiyonunu yukleyebilirsin yada updata yapabilirsin. bunlardan biri kesin cozer... hicbiri hala cozmezse o zaman sorunun hakakten cok ilginc birsey demektir.

HaYaLeT_07

ReaL35

Damar meselesi değil.. :)

Bugün ilk kez güldüm he...

Bizim sitedeki üyeler hepsi belli yaşlarda insanlar.. O yüzden onlara karşı mahcup oldum, ağır/baba konular işlenmiş idi..

[email protected]

eğer vaktiniz var ise, oradan gerekli şifreleri de verebilirim.. Zaten kaybedecek ne kaldı ki?

PLAYBOY

herkes upgrade et diyo.. bencede upgrade et... ayrica yerinde olsam vermesdim oyle herkese sifre falan... sen bu forumda "sitem hacklendi" diye bir arama yaptin mi hic? bak orda kac kisi neler cekmis bu konulardan dolayi. dikkat et yani kardes.

ReaL35

Hacklenmekten daha beter oldu..

İnsanlara genelde güvenirim..

Kötü insanlar zaten kendini belli eder sanırım.. bu hale getiren iyi niyetli ama eksik bilgili biri olsa gerek..

Bilerek niye yapsın ki? 

Uqrade diyorsunuz da, ah bir bilsem..

ReaL35

Eski konuların Türkçe karekter sorununu halledelim derken, site komple gitti...

Kim ne derse uygulandı, sonuç daha da kötü..

Bu işi çok iyi bilen usta yokmu ki?

www.forumgercek.com

ByGeCe

valla yazılanlara bakınca senin durumun pek iç acıcı degil senin onceki sürümünde utf8yuklu degildi birisi senin siteyi utf8 e dönüştürdü böylelikle data basede utf8 edöönüştü senin önceden aldıgın yedek yoksa bosuna UGRASMA gitti site ;) önceki yedek varsa kurtarırsın yoksa böyle dvm etmek zorundasın yada son bisey 1.1.1 final yuklemeden upgrade yap bir ihtimal düzelir

Soru Sormadan Once

www.devrekanim.com

Çözüme Katkin Yoksa Sorunlardan Bahsetme

ReaL35

Öncesi Utf8 yüklü idi... Hatta zaman zaman görüp ne işe yarar bu diyordum.. :)

Tekrar yüklendi...

1.1.1 yüklendi yine Türkçe karakter sorunu devam ediyordu..

Tüm konular gitti şimdi öylemi?

Şu an sitede ne yazıyor?

www.forumgercek.com

ReaL35

Quote from: mersindost on January 03, 2007, 11:13:56 AM
Hiç Uğraşmasın Arkadaşın. 1.1 Fınal e Geçsin.Sende Rahatla Arkadaşında Rahatlasın,Bizde Rahatlıyacak  ;)

:)

Herkesi bilmem ama ben rahatladım...

Yardımlarını esirgemeyen tüm arkadaşlara içtenlikle teşekkür ederim...

----------

Yardım isteyene bilen de bilmeyen de yardım etmeye çalışıyor, iş iyice sarpa sarıyor...

Sorunu çözmesini bilmeyen arkadaşlar lütfen müdahale etmesin..

-------

Sorunum 3-4 gün içerisinde çözüldü.... Tekrar tekrar teşekkür ederim...

Hala iyi insanlar varmış...

TurkVolki

utf-8 varmı yokmu nereden anlıyacam. nerededir bu dosya?
anasayfada da arattım öyle bir dosya bulamadım. nerden bulacam o dosyayı?

Advertisement: