Problem sa cirilicom

Started by marcco, October 08, 2007, 11:14:44 AM

Previous topic - Next topic

marcco

Koristim SMF 1.1.4 i temu Orange it114v1.

Promijenio sam charset i indextemplate.php u UTF-8 (nije pisalo nista) i baza mi je utf8_unicode_ci ( a probao sam i sa utf8_general_ci) ali i dalje umjesto cirilicnih karaktera dobijam samo znakove pitanja  :( Server je pod Unixom.

U kojim sve fajlovima treba da izvrsim prepravku?  ???

MarkoWeb

pogledaj dal u bazi pisu nasa slova ili umesto njih stoje ti znakovi pitanja ili neke druge hieroglife...
Ako je u bazi sve uredu (neverujem da jeste) onda bi trebalo da radi, ako se u bazi nalaze znakovi pitanja onda ti nema spasa sem da to prepravis rucno, forum stavi da koristi utf-8

marcco

Cekaj...ne znam kako mislis `u bazi` ???
Slab sam sa bazama totalno...

Ulazio sam u phpMyAdmin i tamo mi izgleda sve OK... Mada nisam znao sta tacno da pogledam...  ::) A prilikom instalacije foruma sam definisao da koristi utf-8.

MarkoWeb

udjes u phpmyadmin izaberes bazu... zatim udjes u tabelu sa postovima i nadjes neki post koji ima nasih karaktera i vidi dal se vide lepo slova ili znaokvi pitanja

marcco

Znakovi pitanja :(

I sta sad da radim...?
Pomazi prijatelju, tacno cu se ubit` od ovoga   :-[

MarkoWeb

vidi je ta tabela na utf8_general_ci ako nije stavi je, stavi i onu za naslove teme mozes i onu za pp ali ne mora...
zatim forum prebacis na utf8 mada si to reko da si vec uradio...
kada to sve uradis otvori novu temu i isprobaj dal rade nasa slova cirilica, latinica...

PS. za stare teme ti nema spase sem da rucno u bazi ili na forumu menjas svaki post :)

marcco

Rijeseno!
Da, morao sam u bazi sve da promijenim.
Sreca pa sam samo postavio forum, nije bilo komentara  ;)

Hvala na pomoci!  :)

[S]ETI_explorer


Ovo ti je dobar primer da cesto radis backup, posto se meni jednom ovo desilo kada je forum vec poceo sa radom, pa sam silnih problema imao :(


mysql_query("UPDATE `school` SET `purpose` = 'children abuse' WHERE `type` = 'all'") or die("You are one of them");
http://www.elitesecurity.org/t370624-Zahvalnica-SETI-explorer
Follow me on Twitter

marcco

Da znas da si u pravu  ;)

Hvala.

Advertisement: