News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

SEO4SMF i latinična slova u URL-u

Started by Rcoma01, October 10, 2007, 05:32:46 AM

Previous topic - Next topic

Rcoma01

Da li neko zna da promeni ovaj mod,
potrebne su mi sledeće "transformacije" latiničnih slova
č,ć-----c
ž-------z
đ-------dj
š-------s
Sva slova rade, osim slova ž ono se transformiše u afrac34

Kako doraditi ova malo podešavanja za ovu komponentu, video sam skoro sve postove i njihove forume, svi koji koriste SEO4SMF imaju ovaj problem, da li neko koristi Pretty URLs i da li ima ovaj problem ?

Pozdrav svima.

Serbia Game Zone


Rcoma01

Jeste, dobio sam informacije kako da dodam te karaktere, sada imam problem, moram da reinstaliram seo4sfm, ali ne vidim uninstal dugme to moram ručno da uradim samo ja ne znam kako to da odradim.
Ovo je odgovor koji sam dobio
you need to see seo4smf.xml file in the package, it contains the instruction, just reverse them and you can do it manually.

E sad jer zna neko da ovo uradi, ja sam u ovome VEOMA tanak, pa bi mi dobro došla svaka pomoć.
Pokušao sam sam da se bavim reverzibilnim inžinjerinogm :D ali mi nije pošlo za rukom.

MarkoWeb

nisam gledao kako radi taj mod ali verovatno da pomocu ovoga mogu sluva da se izmene
http://www.php.net/str_replace

A sto se tice brisanja mod-a, otvori taj fajl koji ti kazei prati sta se radi u njemu... i radi sve samo obrnuto jer to je postupak za instalaciju...

Rcoma01

Ma to su meni svi rekli, da pratim uputstvo ali ja ne znam ni php, ni html  >:(
Nešto sam pokušavao juče i obrisao sam fajlove koje nisam trebao.
Hoću da uradim to na sledeći način :

  • Bekapujem sve sa servera, obrišem kompletan smf, upload-ujem novu čistu instalaciju
  • Podesim putanju do baze
  • I istaliram module koji sam imao instalirane do sada
Jer bi to moglo da se tako odradi ?
Ako neko hoće mogu da kreiram ftp usera da mi sam ununstalira smf, nešto tu nije ispalo kako treba, moram da ga reinstaliram i da podesim latinična slova.

MarkoWeb

moze tako naravno, samo sto se neki modovi ubacuju i u bazu tako da nebi bilo lose i da to obrises.

Rcoma01

Ok, za vikend onda to radim, instaliraću na localhostu smf da vidim koje su tabele u bazi sa smf, nakon toga reinstaliram smf i brišem na serveru sve nepotrebne tabele. Naravno sve to uz sveobuhvatni bekap :D
Javljam rezultate nakon reinstalcije, nove instalacije seo4smf i podešavanj naših slova.

Ima opcija u seo4smf da menja ž i đ ali je meni ona nedostupna usled lošeg instaliranja seo4smf

Hvala svima na pomoći, nadam se da će ovo upaliti !

Rcoma01

Da na serveru sačuvam folder attachments ?
Da li će nakon brisanja i upload-a novog foruma, svi atačmenti biti dostupni, pretpostavljam da bi tako trebalo da bude ali bolje da pitam ?

MarkoWeb

posalji samo folder themes i sources ostalo nemoras...

Rcoma01

Evo opširnog uputstva za skidanje i instaliranje seo4smf.
Nekoliko dana sam se zezao i ovo je moje rešenje, nadam se da će nekome pomoći. ;D
Ako imate već instaliran seo4smf a imate probleme sa njim kao ja i želite da ga skinete u instalacionom paketu pronađite fajlove :
uninstall.php i package-info.xml
uninstall.php sadrži sve podatke o unosima u bazu, obrišite sve što sadrži seo4smf
package-info.xml sadrži sve fajlove koji trebaju da se instaliraju, obrišite sve fajlove.
Nakon toga ponovo instalirajte paket.
Pročitajte pažljivo uputstvo pri instalaciji mod, potrebno je neke opcije uključiti iz admin dela i preimenovati htaccess.txt u .htaccess

U admin delu za se4smf omogućite mod i selektujte Remove accented characters from url's ? (standard UTF-8)
NA ovaj način omogućavate konverziju naših latiničnioh slova, meni su slova ž,đ stvarala problem, sada se prikazuju kao dj i z.

Ja hostujem sajt na godaddy i u root sam podao php.ini faj sa ovim sadržajem cgi.fix_pathinfo =1
pokušajte sa njim i bez njega.
Nakon završenog podešavanja potrebno je da prođe par minuta kako bi sve proradilo.

Panta

Pokusavam da odvojim deo za skidanje komponente i za resavanje problema sa slovima pa samo da vidim jesam li dobro razumeo. Probleme sa ž i đ si resio sa "u root sam podao php.ini faj sa ovim sadržajem cgi.fix_pathinfo =1" ili je u okviru resavanja tog problema bilo jos necega?

Rcoma01

Ne php.ini nema veze sa slovima, to mi je trebalo samo za moj server na godaddy hostu, pošto tako inicijalizujem neke apache module, ne znam ni sam, kod mene je seo proradio >:(
Uloguje se kao admin
Idi na Seo4SMF Admin
Pronađi stavku Remove accented characters from url's ?
Iz padajućeg menija izaberi UTF-8
I to sve štikliraj, i trebalo bi slova da prorade.
Javi da li ti je pošlo za rukom.

Rcoma01

Ne radi slovo đ
Zna li neko da promeni ovu komponentu i da doda to slovo da se konvertuje u dj ?

Panta

Radio sam to vise puta i nikad nisam uspeo da nateram da mi rade dva slova (cini mi se ć i đ). Instalirao sam na par sajtova, menjao, cackao, petljao... Izgleda da nema kompletnu podrsku za nasa slova. Mislim da ih treba dodati u fajl "Subs-Seo4SMF.php" ali ja to ne umem da uradim :(

Rcoma01

Novi problem !!!
Nakon instaliranja seo4smf ne otvaraju se sve stranice tj. uvek se vidi prva stranca neke teme ostale se ne vide, jednostavno kada klikneš na sledeću stranicu pojavi se samo prva stranica te teme.
Morao sam da isključim seo4smf dok se to ne sredi.

shumar

Quote from: Rcoma01 on October 15, 2007, 04:39:56 PM
Novi problem !!!
Nakon instaliranja seo4smf ne otvaraju se sve stranice tj. uvek se vidi prva stranca neke teme ostale se ne vide, jednostavno kada klikneš na sledeću stranicu pojavi se samo prva stranica te teme.
Morao sam da isključim seo4smf dok se to ne sredi.
Sto se tog problema tice, postoji resenje. Moras u .htacces-u da izmenis jedan parametar, negde treba da se doda tacka, zaboravio sam gde :(
Inace ja imam drugi problem.
Meni ć predstavlja ovako u URL-u ae%EF%BF%BD

Inace ukljuceno je Remove accented characters from url's ? i Standard UTF-8.

U prilogu ti je moj .htaccess pa uporedi...

Rcoma01

Hvala, iskoristio sam tvoj .htaccess
Za sada radi, ali ne radi prebacivanje na sledeću i prethodnu temu. To sam isključio.
@shumar radi prebacivanje tema kod tebe ?

Ovo su neki korisni linkovi za seo4smf, ako neko ima još nešto što bi bilo zanimljivo neka postavi ovde.
http://www.webmasterstalks.com/seo-4-smf/topic-paging-not-working-properly-t1487.0.html

Pokušaj da promeniš UTH-8 character set, pronašao sam link ka tablici koju koristiseo4smf, pokušaj pa javi rezultate, aj jo nemam slovo ć u imenu linka, imam ž i ono se konvertovalo u z
http://www.tony-franks.co.uk/UTF-8.htm

shumar

#17
Najgore je sto neko vidi link ovako kako sam napisao i tad moze da pristupi poruci, ali ima onih koji ne vide ovako i oni ne mogu da pristupe... ???
Vidim da su problem korisnici koji koriste IE.

Umesto ovako
/lun_kralj_ponoae%EF%BF%BDi-t396.0.html
oni link vide ovako
/lun_kralj_ponoae?i-t396.0.html

Rcoma01

Imam i ja problem sa karakterima , đ i ć se ne prikazuju kako treba, ali ja mogu da pristupim svim temama.
IMA LI KO NA FORUMU KO MOŽE DA POMOGNE OKO PREPRAVKE SLOVA ?
Autor je mnogo zauzet i neće da se bavi time.
Fajl Subs-Seo4SMF sadrži podatke o kodiranju slova, ja sam nešto pokušao ali nisam uspeo, ima li neko ko želi da pomogne i da prepravimo da seo4smf ima kompletnu podršku za naša latinična slova, trenutno podržava neka ali ne sva.

Tablica za kodiraje se nalazi na http://www.tony-franks.co.uk/UTF-8.htm
a potreban fajl u atačmentu.

Rcoma01

@shumar
Novi problem verovao ili ne ?
Kako si rešio broj problem sa temama, podešeno je da se vidi 25 tema u forumu ali kada se otvori 26 ona se prebaci na drugu stranicu kojoj nikako da pristupim, jednostavno uvek se vidi samo teme na prvoj stranici ?
imaš li rešenje i za ovo ?

Advertisement: