News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

Sadece anasayfa için kod çalıştırma

Started by Özgür, September 30, 2008, 08:53:48 AM

Previous topic - Next topic

Özgür

Bu konuda sizlerden yardım istiyorum. smf 2 beta 4 kullanıyorum. Anasayfamda bir shoutbox var ve javascriptlerle çalışıyor yani jslerle. Ben kullanıcı eğer anasayfada ise o scriptleri indirsin, değilse indirmesin istiyorum. yani kullanıcı konulara girdiği zaman bu scriptler çalışmayacak. sadece anasayfada çalışacak. BoardIndex.templateye koyabilir miyim bu shoutbox'ın kodlarını. Zaten kendi boardindex.template de ama scriptleri çağıran kodları boardIndexe koyabilir miyim.
So Long

Minare

boardindex.temp sayfasına

if ($context['user']['is_logged'])
echo'

<script ...

şeklinde denedin mi hocam ?

Özgür

Minare söylediğin kod boardIndexde kullanıcı giriş yapmışsa göstermeye yarıyor. Ben Her türlü anasayfada çalışsın ama konulara girince çalışmasun diyorum(dum).

Az önce bir cinfikirlik yapıp ad-management moduna anasayfada gösterilmesi şartıyla o head kodlarını reklam olarak ekledim. Şuan için sorunsuz çalışıyor. Bazen küçücük ayrıntılar çokşey kazandırıyor. bu sayede googledan gelen ziyaretçilerde o jsleri indirip trafiğimi götüremeyecekler. Bunu çok şeyde kullanıcam sanırım daha =)
So Long

Minare

Yaptıysan sorun yok herkes kullansın istiyorsan zaten

if ($context['user']['is_guest'])echo'

şeklinde oluyor hocam. Hallolduysa sorun yok.

Selametle

Advertisement: