Advertisement:

Author Topic: Auto-Embed Video & Audio (Aeva) v5.2.56  (Read 46687 times)

Offline Evo™

• Local Moderator
  • SMF Hero
  • *
Auto-Embed Video & Audio (Aeva) v5.2.56
« on: October 26, 2008, 06:52:09 AM »
Yeni destek konusu: Aeva - Auto Embed Video/Audio

Modifikasyon Adı: Aeva (Video/Audio Auto-Embedder)
Modifikasyon Sayfası: http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=977
Yazan : Karl Benson - Nao 尚
Kullanılabilir SMF sürümleri: 1.1.4, 1.1.5, 1.1.6, 1.1.7, 2.0 Beta 3 Public, 2.0 Beta 3.1 Public, 2.0 Beta 4
Açıklama: Forumunuzda bir çok video ve müzik sitesinden yayın yapmanızı sağlar.
Uyumlu Olduğu Video Siteleri
Code: [Select]
YouTube, YouTube (Playlists), Dailymotion, Google Video, BBC News* (now with audio), BBC Iplayer (UK Only), MetaCafe, Veoh, 123video, Facebook, 5min Life Videopedia, 9You, ABC News*, AdultSwim, AlloCine, AniBoom, Archive.org*, Atom*, Bebo*, Blip*, BoFunk*, Break (SEO Style)*, Break (User Content)*, Brightcove.com, Brightcove.tv, Broadcaster*, CarPix Tv, Cellfish, CityVox, Clarin, Clip.vn, ClipFish (Old), ClipFish (New), ClipJunkie, ClipLife, ClipMoon, Clipser, ClipShack, Cold-Link, CollegeHumor, ComedyCentral(Inc. TheDailyShow), Crackle, CrunchyRoll*, Culture Pub*, Current*, Dailyhaha, Dave.tv, DotSub (w/o Captions), DoubleViking*, dropshots.com, Dv.ouou, EASportsWorld*, EbaumsWorld Videos*, ESPN, Excessif, Flickr Video, FunnyOrDie, G4TV, GameKyo, GameSpot, GameTrailers (Inc. User Movies), Gametube.org, GameVideos.1up, GarageTv*, Gloria, Glumbert, GodTube, GotGame*, GrassRoots ItvLocal, GrindTv*, Guba, TheHub, Hulu (Usa Only)*, Humour*, Video.i.ua*, IGN, IMDB*, Imeem (Video)*, ImageShack, IndyaRocks, Izlesene, Jokeroo, Joost, Jubii Tv, JujuNation Video, JumpCut, JustinTV, Kewego, Koreus, Last.fm (Videos), Last.fm (YouTube videos), Libero, LiveLeak, LiveVideo, Machinima (Old), Machinima (New), Video.mail.ru, Mega...n, MegaVideo, Milliyet*, MoFile, MotionBox, Mpora, Mpora TV, MSN Live/Soapbox, MtvU (Usa Only), MyNet, MySoccerMedia*, MyShows.cn/SeeHaha.com*, MySpaceTv, MyVideo, MyVi*, M Thai, NhacCuaTui, OffUHuge, OnSmash, Photobucket, PikNikTube, Putfile, Rambler, RawVegas, RedTube, Revver, RuTube, SevenLoad, ShareView, Sharkle*, Sina Podcast, Smotri, Snotr, SouthPark Studios, Space.tv.cctv.com, Spike, SportsLine (CBS Sports), StageHD*, Streetfire*, StupidVideos*, TagTele, TinyPic, Tm-Tube, TrailerAddict*, TrTube*, Trilulilu, Tu.tv*, Tudou, UOL VideoLog, UUME, u-Tube, VideoJug*, videos.sapo, Vidiac, Viddler*, Videa, VideoNuz*, VidiLife*, VidMax, Vimeo, Vidivodo*, VSocial (Type1), VSocial (Type2), Wat.tv*, WeGame, Wipodo*, Yahoo Video*, Yahoo Video HK, Yahoo Music Videos, YouKuUyumlu Olduğu Müzik Siteleri
Code: [Select]
BooMp3, Deezer, Divshare (audio only), EbaumsWorld Audio*, GoEar, iJigg, Imeem (Music)*, Jamendo, JujuNation Audio, Last.fm (Audio), Last.fm (Artist pages), Mp3tube*, MusOpen*, Passionato (Single Preview), Passionato (Playlist Preview), Project Playlist, Seeqpod, Songza
Türkçesi.
Çeviri için Özgür | ЯocKayseri'e teşekkürler.[/hr]
« Last Edit: February 20, 2009, 12:18:40 PM by Yağız... »

Offline B u m u™

• Semi-Newbie
  • *
Re: Auto Embed Video/Audio Clips (AEVAC)
« Reply #1 on: October 27, 2008, 03:46:09 AM »
Saolasın kardeşim çıkar çıkmaz cevirmiştim ama izin alamamıştım  :'(

Bu iyi oldu eyw.

Offline [-Delete-]

• Jr. Member
  • **
« Reply #2 on: October 27, 2008, 07:35:33 AM »
teşekkür ederim @Evolution burdkaini değil ama bi önce paylaştıgın dosyayı (gerçi ikiside aynı :P ) kurdum güzel oldu teşekkürler
Pess..!

Offline Hoochie Coochie Man

• SMF Hero
    • İstanblues.org
« Reply #3 on: October 27, 2008, 07:37:29 AM »
Evet bende ekteki dosyadan faydalandım, bendeki ingilizceydi, çevirmeye üşendim öyle kullanıyordum, ama şimdi şık oldu ;) Saol
İnadına SMF 1.1.X

Offline SaFiR BiLGi

• Semi-Newbie
  • *
  • Nasihatim sana:''herzeyle iştigali bırak!
    • DiZi FiLM Bölüm Özetleri, Fragmanları ve Bölüm Videolarını Online iZLEME SAYFALARI
« Reply #4 on: November 17, 2008, 09:49:49 PM »
Cahilliğimi maruz görün, modun kuruluşunu paket yükleme bölümünden sorunsuz yaptım ve sonra bu vermiş olduğunuz Türkçe dosyayı Aevac.english.php dosyasının olduğu bölüme ftpden gönderdim.

VE sonrasında admin panelden bu modla ilgili bir ayar ve kullanım kısmı göremedim. Neyi nerede yanlış yaptım bilemiyorum. :( Yönlendirirseniz sevinirim.
DiZi FiLM Bölüm Özetleri, Fragmanları ve Bölüm Videolarını Online iZLEME SAYFALARI: dizifilm.biz
internet hizmetleri: safirbilgisayar.com
Kurye hizmetleri: kuryesi.com

Offline SaFiR BiLGi

• Semi-Newbie
  • *
  • Nasihatim sana:''herzeyle iştigali bırak!
    • DiZi FiLM Bölüm Özetleri, Fragmanları ve Bölüm Videolarını Online iZLEME SAYFALARI
« Reply #5 on: November 18, 2008, 01:41:30 PM »
Arkadaşlar cevap gelmediği için kurduğum paketi geri kaldırdım. Manuel kurulum yaptım.
Yönetim panelinden ilgili bölümü bulup aktifleştirmeyi yaptım.

1- Daha önce sayfada yüklü olan [youtube] ve [google=400,326][/google]
şeklindeki taglar çalışmıyor. Bunların çalışması gerekmiyor mu?

2- Birçok video sitesinin videolarının desteklendiği gözüküyor yönetim sayfasında ama bunların videolarını mesajlarımıza nasıl ekleyebileceğimizin örneğini göremedim. Modun kendi sayfasfındada örnek bir kullanımı göremedim. Yukarıdaki taglarda çalışmadığına göre videoları nasıl mesajlara ekliyoruz?

3- Bu kodu ekledikten sonra video olan olmayan her mesajın sonuna "Aevac Debug: 0.0005 saniye." şeklinde mesajlar çıkmaya başladı. Gereksiz olduğunu düşündüğüm bu kısmı iptal etmek için hangi kodu kaldırayım?
DiZi FiLM Bölüm Özetleri, Fragmanları ve Bölüm Videolarını Online iZLEME SAYFALARI: dizifilm.biz
internet hizmetleri: safirbilgisayar.com
Kurye hizmetleri: kuryesi.com

Offline Yağız...

• SMF Super Hero
    • MMO Browser
« Reply #6 on: November 18, 2008, 02:27:14 PM »
Cahilliğimi maruz görün, modun kuruluşunu paket yükleme bölümünden sorunsuz yaptım ve sonra bu vermiş olduğunuz Türkçe dosyayı Aevac.english.php dosyasının olduğu bölüme ftpden gönderdim.

VE sonrasında admin panelden bu modla ilgili bir ayar ve kullanım kısmı göremedim. Neyi nerede yanlış yaptım bilemiyorum. :( Yönlendirirseniz sevinirim.
Mod hakkında pek bilgi bilmiyorum. Sanırım modifikasyonun 3.1.2 sürümünde ayar yok. 4.0.2 sürümünü kurduysanız Forum Seçenekleri bölümünde gözükmesi gerekiyor.

1) Eğer youtube ve google tag modlarını kaldırmadıysanız çalışması gerekir. Önceden bunları çeviren bir script vardı. Sanırım mod yazarı kaldırdı.

2) Mesajınıza video sitesinin linkini yazmanız yeterli. http://www.youtube.com/watch?v=xxxxxxxxx gibi.

3) O kod sadece yöneticilerde gözükür. Kaldırmak isterseniz Admin > Forum Seçenekleri > Aevac Debug Modu gibi birşeyler olması gerekiyor. Bu seçeneğin işaretini kaldırınız.

Offline pєКєя `|®|

• Jr. Member
  • **
« Reply #7 on: December 01, 2008, 02:31:48 PM »
evet bendede admin panelinde seçenek çıkmadı

Offline Gurbet_42

• Sophist Member
« Reply #8 on: December 01, 2008, 05:13:31 PM »
evet bendede admin panelinde seçenek çıkmadı

İlk mesajda ekteki dosyayı ekledin mi?

Offline Gökhan | Brestgerfich

• Sophist Member
Re: AUTO-EMBED VIDEO & AUDIO (Aeva) v5.0
« Reply #9 on: December 04, 2008, 11:06:06 AM »
Teşekkürler ;)

Offline Mithotyn

• Semi-Newbie
  • *
« Reply #10 on: December 05, 2008, 03:54:45 AM »
Böyle bir eklenti için Karl Benson psikopatına, çevirisi için Evo ve inanaROCK iş yapan Rockayseri'ye teşekkür ederim : )

Offline epiri

• Newbie
  • *
« Reply #11 on: December 13, 2008, 03:39:00 PM »
dil dosyasının utf-8 versiyonu varmı?

Offline Özgür

• SMF Hero
  • Özgür | jQuery Lover
    • ozgurce on Facebook
    • @ozgurce on Twitter
    • Özgür Yalçın
« Reply #12 on: December 13, 2008, 04:46:17 PM »
Böyle buyrun. Şimdilik eski versiyonunundaki çeviri yi düzenledim.

Offline seyko

• Newbie
  • *
« Reply #13 on: December 16, 2008, 05:52:37 PM »
arkadaşlar bu modu bende kurdum hatta forum seceneklerindende açtım ama linklerde youtube google izlesene ve tüm hepsinin linkleri cıkmadı ne yapabilirim?

Offline Özgür

• SMF Hero
  • Özgür | jQuery Lover
    • ozgurce on Facebook
    • @ozgurce on Twitter
    • Özgür Yalçın
« Reply #14 on: December 17, 2008, 09:00:19 PM »
Tam olarak sorunun ne olduğunu öğrenebilir miyim ? Nasıl linkler çıkmadı ?

Offline Keen63

• Semi-Newbie
  • *
  • YAKINDA...
    • Radyo and Forum
« Reply #15 on: December 23, 2008, 06:21:42 AM »
Tessekürler ellerinize saglik cok güzel paylasimlar sunuyorsunuz.. :)
Yapim Asamasinda

Offline sanal03

• Semi-Newbie
  • *
« Reply #16 on: December 26, 2008, 11:55:16 AM »
smf BBC VİDEO kodunu indirdim içinden text dosyası çıktı. bunu ftp de nereye atcamı bilmiyorum cwp yazarsanız sewinrm

Offline Asi-Diamon

• Semi-Newbie
  • *
« Reply #17 on: December 27, 2008, 11:08:44 AM »
smf BBC VİDEO kodunu indirdim içinden text dosyası çıktı. bunu ftp de nereye atcamı bilmiyorum cwp yazarsanız sewinrm

Arkadasim,

bende iki gün önce yaptim...Orjinal Aeva paketini burdan indirdim...Önce dosyalarimi 777 yaptim...Sonra forumun paket yükle yerinden indirdigim dosyalari foruma tek yükledim...Daha sonra uygulayi tikladim...Tek tek paketleri böylece yükledim...

Ama bunlari yapamdan önce forumumun dosyalarini ne olur ne olmaz diye kopyaladim...

Yalniz benimki simdi Karl Benson..Ingilizce paket... :(

Bende Rockayseri`ninki sonradan gördüm...

Seni yanlis yönlendirmek veya forumunda bir zarar ciksin istemem ama ben böyle yaptim vede videolar sahane gözüküyor....

Offline Özgür

• SMF Hero
  • Özgür | jQuery Lover
    • ozgurce on Facebook
    • @ozgurce on Twitter
    • Özgür Yalçın
« Reply #18 on: December 27, 2008, 11:41:23 AM »
karlbensonun paketi beta 4 paketi benim çevirdiğim ve verdiğim paket ; 5.1.25 versiyonunun çevirisi bu 3.1.2 den sonraki ilk kararlı sürüm ve verdiğim paket değil sadece dil dosyası =) ben 3.1.2 kullanıyorum çünkü galeride sorun oluyor 5 serisinde. Ama 5.2 sürümünde galeriyle tam uyumlu olacak demişti nao umarım olur.

@sanal03
Smf bbc video diye bahsettiğiniz mod hangisi ?

(mesajlarınıza geç cevap yazabilirim netim kesildi pek giremiyorum bu sıralar)

Offline Myingilizce

• Semi-Newbie
  • *
    • myingilizce on Facebook
    • @myingilizce on Twitter
    • Myİngilizce Forum
« Reply #19 on: December 29, 2008, 11:29:14 AM »
Bende kurulumu başarıyla yaptım, çoğu sitede güzel bir şekilde çalışıyor ama divshare sitesinin linklerini embed etsin istemiyorum. Admin panelinden işareti kaldırıp kaydete tıklıyorum ama kaydettikten sonra yine işaretli geliyor.. Başka Nasıl iptal edebilirim?
Myİngilizce Forum - İngilizce Herşey bu Forumda - http://www.myingilizce.net

Malatya Özel Ders - http://www.ozeldersmalatya.com

Yabancı Diziler Forumu - http://www.mydizi.net

Çocuklar İçin İngilizce - http://www.ingilizcesinifi.net