Kelimenin Üstüne Gelince Açıklama Çıksın

Started by Özgür, January 10, 2009, 01:08:38 PM

Previous topic - Next topic

Özgür

Bu konudan devam edin.

1.1.x ve 2.0 İçin denenmiş ve çalışmaktadır.

* Lütfen herhangi bir işlem yapmadan önce dosyalarınızın yedeğini alın.

Style.css'nizi açın en sonununa ekleyin

#text {margin:50px auto; width:500px}
.hotspot {color:#900; padding-bottom:1px; border-bottom:1px dotted #900; cursor:pointer}
#tt {position:absolute; display:block; background:url(images/tt_left.gif) top left no-repeat}
#tttop {display:block; height:5px; margin-left:5px; background:url(images/tt_top.gif) top right no-repeat; overflow:hidden}
#ttcont {display:block; padding:2px 12px 3px 7px; margin-left:5px; background:#666; color:#FFF}
#ttbot {display:block; height:5px; margin-left:5px; background:url(images/tt_bottom.gif) top right no-repeat; overflow:hidden}

index.templatede  bul

echo $context['html_headers'], '

Altına Ekle
<script type="text/javascript" language="javascript" src="', $settings['theme_url'], '/aciklama.js">

Subs.php de bul
            array(
                'tag' => 'move',
                'before' => '<marquee>',
                'after' => '</marquee>',
                'block_level' => true,
            ),

Altına Ekle

array(
                'tag' => 'aciklama',
                'type' => 'unparsed_equals',
                'before' => '<span class="hotspot" onmouseover="tooltip.show('$1');" onmouseout="tooltip.hide();">',
                'after' => '</span>',
            ),

Bunları yaptıktan sonra..

2.0 için

Code (/Sources/Subs-Editor.php'da bul) Select

'hr' => array('code' => 'hr', 'before' => '', 'description' => $txt['horizontal_rule']),

Code (Altına ekle) Select

'aciklama' => array('code' => 'aciklama', 'before' => '[aciklama=]', 'after' => '[/aciklama]', 'description' => $txt['aciklama']),

1.1.x için

Code (Post.template.php de bul) Select

'list' => array('code' => 'list', 'before' => ' ', 'after' => '
', 'description' => $txt[261]),

'aciklama' => array('code' => 'aciklama', 'before' => '[aciklama=]', 'after' => '[/aciklama]', 'description' => $txt[aciklama]),

Her iki sürüm içinde
Code (Modifications.Turkish.php de bul) Select

?>

$txt['aciklama'] = 'Kelimeye Açıklama Ekle';

Ekteki resmi aciklama.gif olarak kaydedip. temanız/images/bbc klasörüne gönderin.
http://www.rockayseri.net/images.zip bu dosyayı indirin images.zipi zipten çıkartıp içindeki resimleri temanızın images klasörünün içine yollayın.

Kullanımı : [aciklama=Buraya Açıklamayı Yazın]kelime[/aciklama] şeklindedir.
Örnek : http://www.rockayseri.net/rk/turk-rock-and-metal/ozturk/ Buradaki "doğdu" ve "güneş sensiz doğacak" kelimelerine bakın.
Ekteki dosyayı kullandığınız temanın içine ollayın. boyutu sadece 2 kb.
Verdiğim kodlardaki renkleri kendinize göre ayarlayabilirsiniz, zira ben siyah site için yapmıştım.
Bwyi etkilemez sayfayı kasmaz vesair..

Başka sitelerde adımı belirtmeden yayınlamayın.

- Özgür / Rockayseri
So Long

SoNSuZLuKC

Cok guzel gercekten ozgur tesekkurler. Birazdan 1.17 icin deneyecegim. ;)

Özgür

2.0 ın editörü ömrümü yedi. \' şeklinde yazılan kodlardaki \ işaretini siliyor. tekrar düzenledim eğer sorun olmuşsa tekrar bu haliyle dene (:
So Long

Alpay

Eline sağlık, ipuçları bölümüne taşıdım =) Ancak acıklama.js nin herhangi bir paylaşım sorunu yok degil degilmi.. İncelemeye fırsatım yok da.

Özgür

paylaşım sorunu yok zira aldığım yer kendileri yapmışlar ve downloada sunmuşlar herhangi bir lisans sorunu yada açık söz konusu değil bildiğim kadarıyla.

http://www.leigeber.com/2008/06/javascript-tooltip/ burda paylaşımı
http://sandbox.leigeber.com/tooltip/ burda demosu

http://sixrevisions.com/tutorials/javascript_tutorial/create_lightweight_javascript_tooltip/ burada da anlatımı var.
So Long

Özgür

Bende sonradan farkettim onu. Herhangi bir sorun çıkmadı değil mi =P tamam öyleyse rahatlayabilirim ;D
So Long

SoNSuZLuKC

Yok yok sorun cikmadi kelime altindaki dotlari kaldirdim sadece guzel oldu eline saglik  ;)yine

SoNSuZLuKC

Buton icin bir 22x22 bir buton yaptim ama gif bozuk cikiyo png de ekledim :-\

Özgür

Bu pek anlamlı gelmedi bana. Eğer ps de yapıyorsan küçük bir baloncuk yapabilir misin ? Daha güzel duracaktır. Eğer yapamam dersen bunu da ekleyebilirim.
So Long

SoNSuZLuKC

:P

Özgür

Teşekkürler sonsuzlukc ama ben bu şekilde bir balondan bahsediyordum.

Yağız gelince bu resmi ilk mesaja ekler misin.
So Long

recep34

Güzel, eline sağlık.Gerçi [acronym=Simple Machines Forum]SMF[/acronym]
SMF
Tagına çok benziyor, amaç aynı ama açıklamaların açılması daha yumuşak,daha estetik.Teşekkürler..

Yağız...

Quote from: Özgür | ЯocKayseri on January 10, 2009, 04:37:53 PM
Teşekkürler sonsuzlukc ama ben bu şekilde bir balondan bahsediyordum.

Yağız gelince bu resmi ilk mesaja ekler misin.
Eklendi.

Gökhan | Brestgerfich

Özgür öncelikle ellerine sağlık ;)

2.si buna bbc butonu ekleyebilir miyiz ?

Özgür

Evet Mucize başta buton vermeden anlatmıştım ama şuan ki haliyle yaparsanız buton eklemede; değişimler içerisinde var.
So Long

Gökhan | Brestgerfich

Butonun eklenmemiş halini kurmuştum ben. Bi sorun olur mu simdi buton eklentisini yapsam?

Bir de abartı bir öneri/istek olacak ama bunu sadece adminlere  (yöneticilere) özel hale getirebiliyor muyuz ?

Özgür

Sadece adminlere özel olması konusunda  tagında kullanılan yöntemi kullanabilirim fakat eklediğiniz buton üyelerede gözükecektir bunu nasıl engelleyebileceğinizi bilmiyorum.

Buton eklentisi yapmak içinse "Bunları yaptıktan sonra.." kısmından sonraki değişiklikleri yaparsanız eklemiş olursunuz. Herhangi bir sorun olmayacaktır.
So Long

Gökhan | Brestgerfich

Üyeler bu modifikasyonun suyunu çıkarabilirler de o yüzden dedim :)
Neyse, çok teşekkür ederim. Emeğine sağlık.

Özgür

Ben teşekkür ederim kullandığınız için. İlk modum olacak kendileri =p
So Long

Advertisement: