Sakriti email pri registraciji

Started by gidra, January 02, 2011, 02:16:28 PM

Previous topic - Next topic

gidra

Zdravo svima, zanima me kako da promenim da mi prilikom registracije bude 'sakrij email' po default-u stiklirano jer mi je po default-u to iskljuceno odnosno nije stiklirano? Znaci da korisnicima bude sakriven email po default-u a oni koji hoce da im se vidi email da to iskljuce? Hvala unapred.

Cola-Coca

Mislim to je tolika glupost (meni) da se uopce ne isplati zamarat oko toga.
Po defaultu je iskljuceno i kad se neko registrira sve mu ljepo pise pa ako zeli  skrit nek ukljuci.
Mislim nema svrhe ni logike ovo pitanje ... Sorry  :-\ :-\ :'( :'( :'( :'( :'(
I LOVE SMF

gidra

Ja da mislim isto kao ti ne bih ni postavio pitanje. Ne verujem da je to neki veliki problem samo ne znam kako i gde u kodu to prepraviti i zato sam pitao ovde.

Dzonny

Probaj u register.php u Sources falu da promeniš:
      'hideEmail', 'showOnline',
show, promeni u hide.
Nisam siguran ovo sam brzinski napisao, proveri, pa javi.
Ako nešto ne bude uredu samo vrati staru vrednost.

gidra

Quote from: Dzonny on January 02, 2011, 04:57:39 PM
Probaj u register.php u Sources falu da promeniš:
      'hideEmail', 'showOnline',
show, promeni u hide.
Nisam siguran ovo sam brzinski napisao, proveri, pa javi.
Ako nešto ne bude uredu samo vrati staru vrednost.

Probao sam i ne radi ali hvala na trudu. Ako se setis jos necega napisi slobodno.

gidra

Cini mi se kao da je u ovom redu problem ali mozda gresim:

$context['allow_hide_email'] = !empty($modSettings['allow_hideEmail']);

Kad obrisem !empty izgubi mi se kvadratic e sad laicki onako razmisljam da li je moguce napisati suprotnu komandu od '!empty' ili ako postoji neka komanda da checkbox bude stikliran ili nesto slicno tome. Lupio sam jer se ne razumem puno pa zato i pitam vas strucnije.

Dzonny

Ajde ovako.
Otvori Register.template.php iz tvoje teme.
Nadji:

<label for="hideEmail"><input type="checkbox" name="hideEmail" id="hideEmail" class="check" /> ', $txt[721], '</label>';


i zameni sa:
<label for="hideEmail"><input type="checkbox" name="hideEmail" id="hideEmail" class="check" checked /> ', $txt[721], '</label>';

8)

Remorker

Dzonny, ovo bi mogao prijaviti kao mod, mada ja razmišljam da napravim mod koji će obrisati komplet tu stavku iz registracijskog obrasca.

-Remorker

Dzonny

Ne znam da li radi, nije nam se javio gidra?
Uostalom ove "sitne"izmene imamo izlistane u ovoj temi, mada se od svih njih mogu napraviti modovi:
http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=314453.0

Remorker

Ako se ti budeš složio, mogu ja to iz te teme i još gdje pronađem da je usješno riješen neki slučaj da popakujem kao modove.

Mislim da ću od tebe trebati malu poduku o kreiranju modova, ali probati ću prvo sam sa nečim najjednostavnijim kao ovo naprimjer. :)

-Remorker

Dzonny

Svakako da možeš, samo mi se prvo obrati na pp sa tačnim linkom do sadržaja od kog želiš da napraviš mod, jer su neki tekstovi iz te teme prevedeni na srpski, pa moramo tražiti dozvolu od autora. (mada sam ja već pitao, ali da ne bi bilo problema)
I što se tiče pomoći slobodno se obrati, i sam sam napravio par modova pa sam upućen u proces. :)

gidra

#11
Quote from: Dzonny on January 03, 2011, 05:50:37 AM
Ajde ovako.
Otvori Register.template.php iz tvoje teme.
Nadji:

<label for="hideEmail"><input type="checkbox" name="hideEmail" id="hideEmail" class="check" /> ', $txt[721], '</label>';


i zameni sa:
<label for="hideEmail"><input type="checkbox" name="hideEmail" id="hideEmail" class="check" checked /> ', $txt[721], '</label>';

8)

Brate izvini bio sam bas u poslu poslednja 2 dana pa se nisam javio.

Edit: Napisao sam greskom da nisam uspeo da nadjem kod u tom fajlu ali sam ponovnim pregledom nasao sve, ubacio izmenjen kod i sada sve sljaka bas kako sam trazio. Hvala brate :)

gidra

Quote from: Remorker on January 05, 2011, 03:28:23 PM
Dzonny, ovo bi mogao prijaviti kao mod, mada ja razmišljam da napravim mod koji će obrisati komplet tu stavku iz registracijskog obrasca.

-Remorker

Kako to mislis? Da ti uopste ne stoji taj kvadratic? To sam i ja razmisljao ali ipak mi je bolje da ko hoce da ostavi da mu se vidi email da odstiklira. Vodim se logikom da ko hoce da mu se vidi email zna dobro sta radi dok dosta korisnika sa slabijim znanjem ni ne gleda taj kvadratic i onda mu ostane otkriven email a da to mozda ne zeli a onda mu 'skupljaci email-ova' pokupe. To je u stvari razlog zasto hocu da mi po default-u bude stiklirano sakrivanje email-a. Smatram da je to postenije i odgovornije prema svim korisnicima.

Remorker

#13
Quote

Kako to mislis? Da ti uopste ne stoji taj kvadratic? To sam i ja razmisljao ali ipak mi je bolje da ko hoce da ostavi da mu se vidi email da odstiklira. Vodim se logikom da ko hoce da mu se vidi email zna dobro sta radi dok dosta korisnika sa slabijim znanjem ni ne gleda taj kvadratic i onda mu ostane otkriven email a da to mozda ne zeli a onda mu 'skupljaci email-ova' pokupe. To je u stvari razlog zasto hocu da mi po default-u bude stiklirano sakrivanje email-a. Smatram da je to postenije i odgovornije prema svim korisnicima.

Vidi, ovisi i o tome da li je forum vidljiv tražilicama i javnosti ili je zatvorenog tipa, ali mislim da bi bilo dobro kada bismo spakovali mod koji bi obrisao to polje u registracijskom obrascu, a u admin panelu da se može podesiti da li admin želi da svi mailovi budu vidljivi ili skriveni. Po mom mišljenju, svi bi mailovi trebali biti skriveni za tražilice, barem, a onda i za obične korisnike.

-Remorker

Founder 2008

Quote from: Remorker on January 06, 2011, 05:44:03 AM
Vidi, ovisi i o tome da li je forum vidljiv tražilicama i javnosti ili je zatvorenog tipa, ali mislim da bi bilo dobro kada bismo spakovali mod koji bi obrisao to polje u registracijskom obrascu, a u admin panelu da se može podesiti da li admin želi da svi mailovi budu vidljivi ili skriveni. Po mom mišljenju, svi bi mailovi trebali biti skriveni za tražilice, barem, a onda i za obične korisnike.
To je standard u verziji 2 koja ce za koji mesec biti masovno koriscena.

Remorker

Quote
To je standard u verziji 2 koja ce za koji mesec biti masovno koriscena.

Čarobnjače, gdje dolaziš do tih informacija, mislim, ako bih mogao i ja vidjeti, pošto sam u support grupi, ali u tom forumu se to ne vidi.

-Remorker

Founder 2008

Odrzavam 4 foruma verzije 1 i dva foruma verzije 2 tako da su mi informaicje na dohvat ruke.

gidra

Quote from: Čarobnjak on January 06, 2011, 07:24:29 AM
Quote from: Remorker on January 06, 2011, 05:44:03 AM
Vidi, ovisi i o tome da li je forum vidljiv tražilicama i javnosti ili je zatvorenog tipa, ali mislim da bi bilo dobro kada bismo spakovali mod koji bi obrisao to polje u registracijskom obrascu, a u admin panelu da se može podesiti da li admin želi da svi mailovi budu vidljivi ili skriveni. Po mom mišljenju, svi bi mailovi trebali biti skriveni za tražilice, barem, a onda i za obične korisnike.
To je standard u verziji 2 koja ce za koji mesec biti masovno koriscena.

Sta konkretno ce biti standard ako nije tajna?

Advertisement: