News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

Preseljenje foruma

Started by patche_82, January 07, 2011, 07:35:10 PM

Previous topic - Next topic

patche_82

Pozdrav svima!

Hocu u skorije vreme da forum preselim na drugi domen.

Npr.

www.mojforum.net/forum na www.mojforum.com, sa time sto www.mojforum.net necu da selim.

U pitanju je SMF 2.0 RC4.

Sta treba da uradim?

rocknroller

pojasni zelis duplicirati forum na još jednu domenu ili što?

U svakom slučaju:

Napravi backup baze i datoteka

oko baze => Na novom hostu kreiraj bazu i uvezi unutra bazu foruma.
oko datoteka foruma=> raspakiraj datoteke u root domene, skini odavde http://download.simplemachines.org/?tools repair settings.php potom ga snimi u root foruma i pokreni iz brwsera, unutra promjeni putanje prema bazi kako bi povezao forum sa bazom, kada pokreneš datoteku biti će ti jasnije.  kada završiš obriši datoteku repair-set....

sretno.  :)

patche_82

Samo sam hteo da poddomen izbacim na trenutnu adresu, i prebacim na novu!

Hvala ti za detaljan odgovor i bice mi potrebna sreca ( nadam se ):laugh: !


Remorker

U admin panelu idi na Postavke poslužitelja, a zatim na Baze i putanje i pri dnu možeš podesiti domenu iz koje će se očitavati forumski fajlovi. Prvo podesi tu domenu za hosting u cPanelu, a zatim prebaci i na forumu. Sretno!

-Remorker

IronBike

Pozz svima imao bi slicno pitanje.. Naime od starog foruma imam  beckup ali taj domen vise nije u funkiciji. Pitanje dali to mogu prebaciti na novi domen i dali tom prilikom isto treba instalirati istu verziju foruma ili sta i kako. Zamolio bih za redosled operacija..

▓▒RapidBelgrade▒▓

Quote from: IronBike on February 15, 2011, 11:05:08 AM
Pozz svima imao bi slicno pitanje.. Naime od starog foruma imam  beckup ali taj domen vise nije u funkiciji. Pitanje dali to mogu prebaciti na novi domen
mozes

Quote from: IronBike on February 15, 2011, 11:05:08 AM
dali tom prilikom isto treba instalirati istu verziju foruma
mozes koju hoces

Quote from: IronBike on February 15, 2011, 11:05:08 AM
Zamolio bih za redosled operacija..

1. instaliraj SMF forum
2. kreiraj bazu
3. ubaci bekap preko phpMyAdmin-a (opcija insert)
4. pokreni repair.setting.php i sredi putanje
5. enjoy...   ;D



My working day begins with awakening drink coffee and then steal all day...

IronBike


IronBike

Instalirao sam forum ubacio staru bazu e sad nije mi jasno kako se povezati sa tom starom bazom ako moze neki opsirniji odgovor.

Dzonny

Ipak moraš koristiti verziju foruma koja je ista kao što si koristio pre. Zapravo možeš npr ako si koristio 1.1.12 sad koristiti 1.1.13, ali ako si pre koristio 1.1.12 ne možeš sada 2.0x dok ne uradiš upgrade. Bazu sa forumom povezuješ pomoću fajla settings.php ili još lakše skini repair_setting.php i pokreni ga kako bi lakše podesio ta podešavanja.

IronBike

Hvala Dzoni koristio sam 1.1.11 ali sam instalirao 13 vraticu na staro i probati. Hvala josh jednom

Dzonny

Zapravo ne moraš pošto je baza ista za 1.1.11 i za 1.1.13, tako da bi trebalo da radi sa istom bazom i 1.1.13 verzija.

IronBike

Hvala dzony uspeo sam  ;)
imao bih josh jedno pitanje samo . Ako instaliram temu koju sam imao ranije dali ce biti kako sam je  uradio sa logom ili ne. I kako i dal je moguce vratiti bash sve kako je bilo ..? Hvala josh jednom

▓▒RapidBelgrade▒▓

Quote from: IronBike on February 15, 2011, 05:36:48 PM
Hvala dzony uspeo sam  ;)

Hvala dzony a mene ko j...  a?    lepo  lepo...   >:(




My working day begins with awakening drink coffee and then steal all day...

IronBike

Nemoj tako i tebi hvala ali zavrshnica uz Dzonija  ;) Nego ima li ko reshenje za moju staru temu sad koju sam imao na starom forumu. Kako i dali to moze da se vrati ?

Dzonny

Ako instaliraš temu biće sa default podešavanjima i logom. A ako vratiš fajlove koje si pre imao (mislim na tu temu) onda će biti onako kako ti je pre bila.

▓▒RapidBelgrade▒▓

ma salim se ja...   enjoy... ;D



My working day begins with awakening drink coffee and then steal all day...

IronBike

Jedno pitanje imam samo bazu koju sam i prebacio sa jednog domena na drugi i sad nije mi jasno kako da dodjem do atach fajlova iz tog backapa i starog izgleda foruma.. Sve sto imam je samo ta baza  ako me razumete dali u tom backapu ostaje sve kako je bilo ili mora imati i promene ?

Dzonny

Ne, svi attach fajlovi i avatari se nalaze u avatars direktorijumu, a ne u bazi, tako da moraš i te fajlove uploadovati na novi domen/host.

Advertisement: