View the most recent posts on the forum

Started by sikoz, May 25, 2011, 07:53:52 AM

Previous topic - Next topic

sikoz

Zanima me dali je moguče da ova opcija koja stoji na dnu foruma View the most recent posts on the forum pokazuje mi 40 zadnjih postova na forumu a ne samo 20?
Posedujem smf1.1.13.Hvala.

Skipper.

Moguće je  :P
Posedujem 2.0RC5, hvala tebi  ;D
It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.

sikoz


Branko.

Quote from: sikoz on May 25, 2011, 07:53:52 AM
Zanima me dali je moguče da ova opcija koja stoji na dnu foruma View the most recent posts on the forum pokazuje mi 40 zadnjih postova na forumu a ne samo 20?
Posedujem smf1.1.13.Hvala.
Može....
ACP>Configuration>Current Theme>Number of recent posts to display on board index: ovdje upiši 20
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

sikoz

Quote from: Branko. on May 25, 2011, 12:33:27 PM
Quote from: sikoz on May 25, 2011, 07:53:52 AM
Zanima me dali je moguče da ova opcija koja stoji na dnu foruma View the most recent posts on the forum pokazuje mi 40 zadnjih postova na forumu a ne samo 20?
Posedujem smf1.1.13.Hvala.
Može....
ACP>Configuration>Current Theme>Number of recent posts to display on board index: ovdje upiši 20

Nije to to.Meni treba kada pretisnem tamo gde pise na dnu -Stats- pa odmah ispod toga pise View the most recent posts on the forum i kad pretisnes na to izadju ti postovi tek napravljeni zadnjih 20 postova.
Ja bi promenuo tih 20 u 40 trazio sam mod i nepostoji za to.

▓▒RapidBelgrade▒▓

to je po defoltu  10 strana po 10 postova   znaci zadnjih 100 prikazuje... 



My working day begins with awakening drink coffee and then steal all day...

sikoz

Quote from: RapidBelgrade™ on May 25, 2011, 01:20:16 PM
to je po defoltu  10 strana po 10 postova   znaci zadnjih 100 prikazuje...

dal se moze menjat da mi pokazuje vise?

Branko.

#7
Izvini, pogrešno sam te shvatio.Jedino da napraviš prepravku u Sources/Recent.php
Nađeš ovako nešto
      $context['page_index'] = constructPageIndex($scripturl . '?action=recent', $_REQUEST['start'], min(100, $modSettings['totalMessages']), 10, false);

E sad ovo 100 ti određuje ukupan broj postova kao što ti je kazao RapidBelgrade 10x10=100 i ovako dobijaš 10 stranica sa po 10 postova.

EDIT:Ovo naravno nisam probao i nisam siguran ima li još nešto što utiče na prikaz jer nije slučajno po defaultu samo 100.Može se dogoditi da ti sve stranice ne budu "pune".Uostalom, probaj pa ako ne ide vrati kako je bilo.
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

sikoz

#8
Quote from: Branko. on May 25, 2011, 04:05:41 PM
Izvini, pogrešno sam te shvatio.Jedino da napraviš prepravku u Sources/Recent.php
Nađeš ovako nešto
      $context['page_index'] = constructPageIndex($scripturl . '?action=recent', $_REQUEST['start'], min(100, $modSettings['totalMessages']), 10, false);

E sad ovo 100 ti određuje ukupan broj postova kao što ti je kazao RapidBelgrade 10x10=100 i ovako dobijaš 10 stranica sa po 10 postova.

EDIT:Ovo naravno nisam probao i nisam siguran ima li još nešto što utiče na prikaz jer nije slučajno po defaultu samo 100.Može se dogoditi da ti sve stranice ne budu "pune".Uostalom, probaj pa ako ne ide vrati kako je bilo.

Hteo sam reci da mi pokazuje 200 postova zadnjih a ne 100 kao sto je po defautlu.
I sto tocno da menjam u tome kodigu tu gore sto si postavio?

Madzgo

min(100, $modSettings['totalMessages']), 10, false)

Ovo 100 što piše promijeni u 200. To je za 20 po stranici, itd. Ovo 10 što piše dalje desno znači 10 po stranici.

sikoz

Quote from: Madzgo on May 25, 2011, 05:44:02 PM
min(100, $modSettings['totalMessages']), 10, false)

Ovo 100 što piše promijeni u 200. To je za 20 po stranici, itd. Ovo 10 što piše dalje desno znači 10 po stranici.

znaci po vama ovaj deo:

min(100, $modSettings['totalMessages']), 10, false); 

promenem ovako:

min(200, $modSettings['totalMessages']), 10, false);

i to bi bilo tako kako ja zelim ?

Branko.

Jeste, ali neće biti dovoljno ako promijeniš samo na jednom mjestu.Mora se odnositi na kategorije,forume...pa onda prikaz svih 20 stranica.Nije baš tako jednostavno.
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

sikoz

Quote from: Branko. on May 25, 2011, 07:11:55 PM
Jeste, ali neće biti dovoljno ako promijeniš samo na jednom mjestu.Mora se odnositi na kategorije,forume...pa onda prikaz svih 20 stranica.Nije baš tako jednostavno.

Znaci po tebi ovo nevredi da napravim jer nece da radi ?

Branko.

#13
Nije valjda da si očekivao da s promjenom dva broja sve završiš.Onda se ne bi pravili modovi.Čuj, ja sam našao ove redove :

context['page_index'] = constructPageIndex($scripturl . '?action=recent;c=' . implode(',', $_REQUEST['c']), $_REQUEST['start'], min(200, $total_cat_posts), 10, false);
$context['page_index'] = constructPageIndex($scripturl . '?action=recent;boards=' . implode(',', $_REQUEST['boards']), $_REQUEST['start'], min(100, $total_posts), 10, false);
$context['page_index'] = constructPageIndex($scripturl . '?action=recent;board=' . $board . '.%d', $_REQUEST['start'], min(100, $total_posts), 10, true);
$context['page_index'] = constructPageIndex($scripturl . '?action=recent', $_REQUEST['start'], min(100, $modSettings['totalMessages']), 10, false);

tu imaš ista podešavanja a onda imaš i limit po jednoj stranici u:Find the 10 most recent messages they can *view*

LIMIT $_REQUEST[start], 10", __FILE__, __LINE__);

Dobićeš sigurno to što želiš,ali ne znam kako će se odraziti na prikaz stranica tj. hoće li ono Pages: [1] 2 ... XX biti OK.Probaj, ništa ne smeta forumu...ako stignem pogledaću detaljnije taj php, moguće da sam u brzini preskočio nešto.

EDIT: Zaboravio sam...ako bi mijenjao limit valjalo bi izmijeniti i $txt[234] = 'View the 10 most recent posts on the forum.'; saglasno promjeni limita
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

sikoz

E tek mi sada nije jasno sto moram i sto nemoram promenut?  :-X

Skipper.

It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.

Madzgo

Mnogo muke za glupost, ne treba ti ništa ovo...

Branko.

Quote from: sikoz on May 26, 2011, 05:53:32 PM
E tek mi sada nije jasno sto moram i sto nemoram promenut?  :-X

Ako možeš da sačekaš ja bih pogledao detaljnije.Iskopiraj u međuvremenu taj php i stavi ovdje.Probaćemo, ako ne uspije možda još neko bude imao ideju.
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

sikoz

Quote from: Branko. on May 27, 2011, 04:43:32 AM
Quote from: sikoz on May 26, 2011, 05:53:32 PM
E tek mi sada nije jasno sto moram i sto nemoram promenut?  :-X

Ako možeš da sačekaš ja bih pogledao detaljnije.Iskopiraj u međuvremenu taj php i stavi ovdje.Probaćemo, ako ne uspije možda još neko bude imao ideju.

Vidiš šteta što nema mod za to, a kad bi uspeo mogo bi prijavit tu modifikaciju kao mod i imat vlastiti mod.
Ako netko radi modove dali bi mu bio problem napravit ovaj mod?

▓▒RapidBelgrade▒▓

pa imas  sekciju za zahtev modova pa tamo napisi  , plati i imaces mod....



My working day begins with awakening drink coffee and then steal all day...

Advertisement: