Google , Yandex, Alexa ve Bing Botları Sorunu

Started by medeniyetmuhendisi, January 15, 2015, 01:47:35 AM

Previous topic - Next topic

medeniyetmuhendisi

Günaydın öncelikle, dün dahili sunucu hatası aldığım için host firmam yeni bir veri tabanı oluşturdu ve veri tabanımı oraya taşımamı istediler..

bende yeni açılan veritabanına taşıma işlemini gerçekleştirdim.. ( sitemde SCeditor yüklü idi. modu kaldırdım ve smf_settings ten sceditor gördüğüm herşeyi sildim yedeğini aldığım veri tabanına güvenerekten ve seo4smf yüklüydü onu da kaldırdım ve tüm verileri sildim.) ve sonra sorunlar başladı vs. hepsini düzelttim sanırım sitede şuan sorun göremedim ama her ne olduysa artık

arama motorları botları siteme gelmiyor. dünden beri indexlenmiyor site. kafayı yedim ne olduğunu anlamak için.. Host firmasına yazdım serverları pinglemeye kapalıymış, baya bir süredir kapalıymış ama benim sorunum dün başladı?

Sorum şu ; server kaynaklı bir sorun mu bu yoksa benim veritabanından oynamam sonucunda oluşmuş olan bir sorun mu? ve bu durum nasıl düzeltilir?

Bu konuda bilgilendirecek biri ya da yardımcı olacak biri varsa çok memnun olurum..

cee山

Sisteminizin ana kısmında .htaccess açın ve bul :
RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} Googlebot [OR]

sil.Eğer Böyle birşey yoksa sistemini düzelt ve sitemap .xml 'sini google yandex vb.. sistemlere yolla ondan sonra gelirler.Onlarında bir algoritması var belli bir çalışma disiplinleri var diyebiliriz.

http://www.phpr.org/php-htaccess-kullanimi/    Burdan ayrıntılı olarak apache yani htc öğrenebilirsiniz.K.gelsin

Advertisement: