News:

Wondering if this will always be free?  See why free is better.

Main Menu

4 sorum var toplam

Started by Julian, April 19, 2006, 04:38:24 AM

Previous topic - Next topic

Julian

yukarıdaki resimde moderatör yazan yer eğik harfle ve siyah yazılmış bunun rengini ve yazı tipini hangi dosyanın içinden düzeltebilirim ve bide moderatör olanın rengini nasıl değiştirebilirim.hex kodlarını biliyorum sadece düzeltmem gerekn yeri öğrenmek istiyorum.

son mesaj yazan yer koyu siyahla, gönderen yazısı açık siyahla, gönderenin ismide mavi ile gösterilmiş.ben bu renkleri hangi dosyanın içinden ne nerden yapıcam...

arkadaşlar forumdaki bu kolonların rengini nasıl değiştiricm acaba...vee içinde cep telefonu die yazan yer varya oranın rengi de nasıl değişicek acaba....

arkadaşlar resimde kırmızı ile gösterdiğim yerlerin içinin renklerini nasıl değiştirebilirim...

Not:Hex kodlar konusunda hiç bi sorunum yok...
Özellikle gençtürk arkadaşımızın yardımını bekliyorum bu konuda..Bide sorduğum yerleri şu dosyayı aç şu kısmı bul orayı şöyle değiştir tarzında anlatırsanız sevinirim...

Arbalot

1 )
Boardindex.template.php dosyasını ac
Bul

<td class="windowbg" valign="middle" width="8%">';
if (!empty($board['moderators']))
echo '
<div style="padding-top: 1px;" class="smalltext"><i>', count($board['moderators']) == 1 ? $txt[298] :

değiştir

echo '
<div style="padding-top: 1px;" class="smalltext">', count($board['moderators']) == 1 ? $txt[298] :

2)
boardindex.template.php
bul
<td class="windowbg2" valign="middle" width="22%">
<span class="smalltext">';

/* The board's and children's 'last_post's have:
time, timestamp (a number that represents the time.), id (of the post), topic (topic id.),
link, href, subject, start (where they should go for the first unread post.),
and member. (which has id, name, link, href, username in it.) */
if (!empty($board['last_post']['id']))
echo '
<b>', $txt[22], '</b>  ', $txt[525], ' ', $board['last_post']['member']['link'] , '<br />
', $txt['smf88'], ' ', $board['last_post']['link'], '<br />
', $txt[30], ' ', $board['last_post']['time'];
echo '
</span>
</td>

değiştir
<td class="windowbg15" valign="middle" width="22%">
<span class="smalltext">';

/* The board's and children's 'last_post's have:
time, timestamp (a number that represents the time.), id (of the post), topic (topic id.),
link, href, subject, start (where they should go for the first unread post.),
and member. (which has id, name, link, href, username in it.) */
if (!empty($board['last_post']['id']))
echo '
<b>', $txt[22], '</b>  ', $txt[525], ' ', $board['last_post']['member']['link'] , '<br />
', $txt['smf88'], ' ', $board['last_post']['link'], '<br />
', $txt[30], ' ', $board['last_post']['time'];
echo '
</span>
</td>

ac style.css
bul

.windowbg2
{
color: #000000;
background-color: #F6F6F6;
}

arkasına ekle
.windowbg15
{
color: #000000;
background-color: #F6F6F6;
}

style.css dosyasında eklediğin kodda istediğin değişikliği yapabilirsin...

4)

boardindex.template.php
2. madde de yaptıgın işlemleri yapabilirsin

3)

<div class="tborder" style="margin-top: ' , $first ? '0;' : '1ex;' , '' , $context['browser']['needs_size_fix'] && !$context['browser']['is_ie6'] ? 'width: 100%;' : '', '">
<div class="catbg', $category['new'] ? '2' : '', '" style="padding: 5px 5px 5px 10px;">';

burda yazan class isimlerini style.css de bulup ilgili değişiklikleri yapabilirsin veya 2 maddeyi bu secenek içinde uygulayabilirsin...

2.maddenin açıklaması :
<td class="örnek">
gibi bir ifademiz oldugunu varsayalım bunun anlamı
style.css dosyası içerisinde örnek başlıgını bulup ordaki fonksiyonları uygular
biz ise 2 madde deki class ı değiştirdik ve style.css de yeni bir başlık oluşturduk ve oraya istediğimiz değerleri girdik...
style.css de boyle birşey yapmamızın nedeni başka bir yerdeki class değerinin etkilenmemesidir...

Julian

arkadaşım çok teşekkür ettim hepsini yaptım  ;)

Harzem

Arbalot, yardımın için ben de teşekkür ederim. Senin gibi yardım severleri görmek güzel :)

xx

Arbalot kardeş verdiğin kodlar için çok teşekkürler ben sadece moderatörler yazısını kırmızı yapmak istiyorum acaba yukarıdaki kodlardan hangisini uygulamam gerekiyo 

Arbalot

aç Boardindex.template.php

Bul

echo '
<div style="padding-top: 1px;" class="smalltext"><i>', count($board['moderators']) == 1 ? $txt[298] : $txt[299], '<br/>
' , implode('<br/>', $board['link_moderators']), '</i></div>';
echo'
</td>

Değiştir

echo '
<div style="padding-top: 1px;" class="smalltext"><i><font color="İstediğin Renk">', count($board['moderators']) == 1 ? $txt[298] : $txt[299], '<br/>
' , implode('<br/>', $board['link_moderators']), '</font></i></div>';
echo'
</td>

xx

Arbalot kardeş çok teşekkür ederim walla member color modu belki 50 kere sorunsuz bir şekilde yükledim fakat forum seçeneklerinde görünmüyodu.Üye gruplarının heryerde aynı renkte görünmesini sağlamak için manuel bir yolu varmı acaba? En azından sayende moderatörler yazısının rengini değiştirdim çok teşekkürler tekrar

Arbalot

forum seceneklerinde gorunmesi gerekiyor ozelden site adresinin ve bir adette deneme hesabı verebilirmisin?

xx

Tamam kardeş sorunu çözdüm sorun dil dosyalarındamış.Yüklediğim modların türkçe olduğunu sanıyodum ama ingilizcemiş  :D Forumu ingilizceye çevirince hepsi göründü.Modları türkçe mod ve araçlar kısmından yüklemiştim ama ingilizce çıktı acaba Member Color Link  ile Ad Managment modlarının türkçesini nerden bulabilirim??

Arbalot

Bu Adresten bulabilirsin kardeş kolay gelsin...

xx

İlgin için çok teşekkür ederim.

Oğulcan

Ya renk değiştirmek için codu verdin ama birde yazı tipini değiştirmek için verirmisin bide yazı tipini değiştirince yine eğil olurmu eğik olmasın die ne yapmam gerek ?

Arbalot

style.css dosyasında değişiklik yapacagın yere

font-family: 1. fontun adı,2. fontun adı;
koyman yeterli...

CoLoNeL`

Arbolat hocam yardımların için teşekkürler soruyu soran arkadaşla dertlerimiz aynıymış ayrıyeten sormak istediğim forumun üzerine sitenin üstünde bulunan menu yü eklemek istiyorum. index.template.php dosyasının en üsyüne kodları eklediğimde oluyor fakat bu sefer forumun bütün yazı karakterleri değişiyor bunu temiz bir şekilde nasıl yapabilirim.

kullandığım theme smf default theme yardımların için şimdiden tşk.

Saygılar...

Arbalot

soruyu biraz daha acarmısın pek anlayamadım ::)

Recebivorer ™

Quote from: Arbalot on April 21, 2006, 07:44:05 AM
aç Boardindex.template.php

Bul

echo '
<div style="padding-top: 1px;" class="smalltext"><i>', count($board['moderators']) == 1 ? $txt[298] : $txt[299], '<br/>
' , implode('<br/>', $board['link_moderators']), '</i></div>';
echo'
</td>

Değiştir

echo '
<div style="padding-top: 1px;" class="smalltext"><i><font color="İstediğin Renk">', count($board['moderators']) == 1 ? $txt[298] : $txt[299], '<br/>
' , implode('<br/>', $board['link_moderators']), '</font></i></div>';
echo'
</td>

Arbolat Abi Yaa Moderatör Yazan Kısım Kırmızı Oldu Çok Güzelde Birincisi O Moderatör Yazan Kısım Yan Duruyor O Düz Olsa Bide Altında Örneğin Mod Olan Recebivorer Yazısıda Yeşil Ve Düz Olsa Daha İyi Olurdu Bunun İçin Kodlarda Ne gibi Değişiklikler Yapmamız LAzım Yardımcı Olursan  sevinirim

CoLoNeL`

echo '
<div style="padding-top: 1px;" class="smalltext"><font color="#008000">', count($board['moderators']) == 1 ? $txt[298] : $txt[299], '<br/>
' , implode('<br/>', $board['link_moderators']), '</font></div>';
echo'
</td>

Kodu yukarıdaki gibi değiştirirsen istediğin gibi olucaktır büyük ihtimalle.
Saygılar...

Recebivorer ™

Hocam Aynen Aşağıdaki Resimdeki Gibi olmasını istiyorum Gençturk Hocamın Sitesinden Aldım Rezil Olduk Valla  :D

|| σηυя ||

Recebivorer arkadaşımın yapmak istediğini bende yapmak istiyorum  :D

Advertisement: