News:

SMF 2.1.4 has been released! Take it for a spin! Read more.

Main Menu

Off Topic - Svaštara

Started by Dzonny, December 21, 2010, 03:56:01 PM

Previous topic - Next topic

Mihac™

Quote from: Dzonny on July 21, 2011, 06:53:48 PM
steven, nije najbitnije da je jeftino, bitno je da je kvalitetno, da je stabilno, ozbiljno, da ima podršku, uptime...
Eto još jedan pametan odgovor, jeftino a nema nikakvu podršku je u biti skupo i neučinkovito.
To je recimo isto kao da ja kupim bicikl koji nema lanac, ,pedale niti sjedalo,  a onda sve to krpam s nekim djelovima koje traćim okolo i kažem da sam jeftino prošao, a bicikl u globalu ne vrijedi ničemu.

Btw: jučer si me zeznuo kad si mi ostavio onaj link pa sam danas cijeli dan proveo za računalom sređujući i kompresirajući ono što nije bilo u redu...LooL

"kad budala postavi neko glupo pitanje ni deset mudraca ne može na njega odgovoriti "

Dzonny

Mihac, ja čim pređem na 2.0 ovih dana moram takodje da se pozabavim istim.
Inače, kompresovao si css fajlove?
Meni se to kompresovanje uopšte ne svidja, puno mi je teže posle da se snadjem, pa sam zato za sad ostavio bez izmena.
Inače, znam da mi je dosta pomoglo to što mi slike vuče sa posebnog subdomena, kako bi se smanjilo opterećenje, kao što mi je onaj alat i "predložio".

holodoc

@Mihac
Keywords meta tagovi odavno više ne igraju nikakvu ulogu kod pretraživača i većina ih potpuno ignoriše.

Jedino se description meta tag koristi da bi se prikazao opis linka na stranicama sa rezultatima (to je onaj kratak tekst ispod svakog linka).

Mihac™

Quote from: Dzonny on July 21, 2011, 07:06:49 PM
Mihac, ja čim pređem na 2.0 ovih dana moram takodje da se pozabavim istim.
Inače, kompresovao si css fajlove?
Meni se to kompresovanje uopšte ne svidja, puno mi je teže posle da se snadjem, pa sam zato za sad ostavio bez izmena.
Inače, znam da mi je dosta pomoglo to što mi slike vuče sa posebnog subdomena, kako bi se smanjilo opterećenje, kao što mi je onaj alat i "predložio".
Ma jesam kompresirao sam, no ako si sve uredio ( moraš imati i rezervu) onda slobodno kompresiraš i što je još važnije da spojiš više css-ova u jedan da se ne rasipa okolo ( to još nisam napravio ali budem)

To za meta tagove sam napravio modifikaciju još kad sam prvi put prešao na SMF rc3 čini mi se i fakat vidiš i sam da mi je opis sasvim drugačiji,  a zeznuo me cVulltin jedan dio i Felline sa svojim Portalom gdje joj SEF ne radi kako treba pa mi se sitemap pogubio do zla boga i sad sam wevcrawler ( softver) pustio na računalu i napravio novi sitemap i indeksiranje jovoo nanovo, no opet sam prvi  u Googlu čim napišeš Zagreb-Forum u tražilicu, pa čak i na Yahoou sam prvi.

"kad budala postavi neko glupo pitanje ni deset mudraca ne može na njega odgovoriti "

Mihac™

Quote from: holodoc on July 21, 2011, 07:09:37 PM
@Mihac
Keywords meta tagovi odavno više ne igraju nikakvu ulogu kod pretraživača i većina ih potpuno ignoriše.

Jedino se description meta tag koristi da bi se prikazao opis linka na stranicama sa rezultatima (to je onaj kratak tekst ispod svakog linka).
A šta sam ja napisao????
Pauk koristi drugu metodu, no kada nađe tu stranicu onda se ona pokazuje kao i kod njega gore na onom primjeru  znači dva puta mu piše pravila i dolje je ispod samo link, a kod mene piše malo više toga zar ne?
E pa po tome što piše malo više toga korisnici kada vide link na googlu onda i posjete stranicu , a kod njega se ne zna šta se traži, doduše ne samo kod njega, nego na puno stranica.
Google je prešao na drugu metodu točno prije godinu i nešto.

"kad budala postavi neko glupo pitanje ni deset mudraca ne može na njega odgovoriti "

Mihac™

znači holodoc upišeš u google crowarez pravila i dobiješ bananu, a ne nekakav rezultat na prvom mjestu, a onda upišeš zagreb-forum  predstavite se i gle vraga pojavi se nešto na prvom mjestu s jasno opisanim djelom što korisnika zanima, pa tako baš i tvoja teorija ne drži vodu jel' tako?

"kad budala postavi neko glupo pitanje ni deset mudraca ne može na njega odgovoriti "

Mihac™

isto tako holodoc imamo slične teme s mobitelima pa da odmah Stevu spustim na zemlju s njegovim Google indeksiranjem.
znači opet u tražiliu upišeš crowarez Mobilni Telefoni i nema njega nigdje jel' tako?
A onda upišeš Zagreb-Forum Mobiteli i dobiješ nekog vraga jel' tako? I zanimljivo nekoliko ih ima na prvom mjestu.
Treba li još dokazivanja ili priznajete poraz barem u ovom djelu?

"kad budala postavi neko glupo pitanje ni deset mudraca ne može na njega odgovoriti "

▓▒RapidBelgrade▒▓

 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D


dzonny    ajde de si   pa ovo se ne propusta....   



My working day begins with awakening drink coffee and then steal all day...

Mihac™

Uostakom ako meta tag nije važan ( ovaj što ga ja koristim), pa kako sam onda doslovce ispreskakao Vip Telekom.
Izvolite stručnjaci moli ma me netko demantira, uvjedi me ili neka me slobodno popljuje, ja se barem ne ljutim na nikoga i prihvaćam sve kritike i sugestije.
Evo primjer da se uvjerite , a upisao sam Vip telekom  i kada ljudi traže nešto od Vipa odmah naiđu prvo na mene i odustanu od tih prevaranata...hi hi hi

upišite i jebem ti vip i opet isti vrag, moja stranica prva, a tako je skoro sa cijelim forumom, osim s nekim stvarima gdje me Feline pokušala zaribati s neispravnim PortaMX-om na kojemu sam se tjedan dana namučio da ga prepravim kako treba.

"kad budala postavi neko glupo pitanje ni deset mudraca ne može na njega odgovoriti "

holodoc

Quote from: Mihac™ on July 21, 2011, 07:21:48 PM
znači holodoc upišeš u google crowarez pravila i dobiješ bananu, a ne nekakav rezultat na prvom mjestu, a onda upišeš zagreb-forum  predstavite se i gle vraga pojavi se nešto na prvom mjestu s jasno opisanim djelom što korisnika zanima, pa tako baš i tvoja teorija ne drži vodu jel' tako?

Opet ti biraš primere onako kako ti odgovaraju :) Ajd da ponovimo tvoj test sa pretragom ali da ovog puta damo iste šanse i jednom i drugom važi? :)

Ukucaj u prvoj pretrazi "crowarez pravila" a u drugoj "zagreb-forum pravila" i reci mi ko sad ima bolje rezultate? ;D

Problem je u tome što si za njegov primer izabrao reč koja ima izuzetno malu relativnu težinu u bazi indeksiranih stranica (pravila) jer se često ponavlja a u tvom slučaju si izabrao ne baš tako čestu ključnu reč koja ima mnogo veću relativnu težinu ("predstavite se"). Normalno je da će tvoj rezultat u tom slučaju uvek da bude relevantniji jer si jednostavno izabrao reč koja se mnogo ređe koristi pa je samim tim i "teža".

S druge strane primeri su loši i zbog toga što niko normalan u svojoj pretrazi neće tražiti konkretnu sekciju sadržaja ("pravila" ili "predstavite se") i većina će kuacati recimo samo "warez" ili prvo što im padne na pamet. Pravila sigurno nisu prva stvar koja im padne na pamet :)

▓▒RapidBelgrade▒▓

pa kad si tolko jak de si ti clanovi? gosti ?  alexa rank preko 2 miliona...   posete mizerne... 
kako si se raspricao ja reko daj da vidim to cudo od sajta kad ono  tresla se gora rodio se mis...




aj na spavanje   pusti te price za laku noc ....     


ps  izvini ali stevkov forum kakav je takav je  mnogo je jace rankiran nego tvoj...   jbg istina  sta da ti radim.... 




My working day begins with awakening drink coffee and then steal all day...

Mihac™

Holodoc kako da ukucam kod sebe pravila ako ih ja nemam? Hajde prvo to objasni, a imam slično s mobitelima pa sam uzeo to za primjer.
A rapide to što se ne vide gosti, pa naravno da se ne vide jer sam ih imao i po nekoliko stotina dnevno ali sam u htaccesu blokirao IP adrese odrđenih zemalja tako da mi bez veze ne švrljaju i ne vuku promet.
Članovi? Pa nemam forum da se netko besplatno iživljava na njemu, nego imam teme koje su vezane za telekomunikacije i još neke stvari koje sam započeo prije par godina, a ostalo me uopće ne zanima,
Alexa da si volje čitao mi je vio na nekih 500 000 no Feline me je zeznula sa PortaMX i sa SEF modom koji nije radio kako treba i to se odmah osjetilo i naglo padanje jer su linkovi bili nevažeći, a još ima takvih nevažećih linkova. Mi tamo ne komentiramo ako nemamo o čemu komentirati i ne laprdamo u prazno pa nam  za takve stvari ostaje ispod svake teme komentiranje na facebook, a samo ono što mislimo da trena to komentiramo u porukama. Vidiš da se ne vidi niti tko je postavio poruke niti linkovi, kao niti največi dio slika.

"kad budala postavi neko glupo pitanje ni deset mudraca ne može na njega odgovoriti "

holodoc

Quote from: Mihac™ on July 21, 2011, 07:35:39 PM
Uostakom ako meta tag nije važan ( ovaj što ga ja koristim), pa kako sam onda doslovce ispreskakao Vip Telekom.
Izvolite stručnjaci moli ma me netko demantira, uvjedi me ili neka me slobodno popljuje, ja se barem ne ljutim na nikoga i prihvaćam sve kritike i sugestije.
Evo primjer da se uvjerite , a upisao sam Vip telekom  i kada ljudi traže nešto od Vipa odmah naiđu prvo na mene i odustanu od tih prevaranata...hi hi hi

upišite i jebem ti vip i opet isti vrag, moja stranica prva, a tako je skoro sa cijelim forumom, osim s nekim stvarima gdje me Feline pokušala zaribati s neispravnim PortaMX-om na kojemu sam se tjedan dana namučio da ga prepravim kako treba.

Evo ja ću da ti objasnim zbog čega si prvi u rezultatima pretrage :) Razlog je jednostavan - "Vip telekom" ne postoji :) Zvanično ime kompanije koju ganjaš je "Vip mobile" što si mogao uostalom da zaključiš i po svim ostalim rezultatima koji dolaze posle tebe u rezultatima pretrage a jedini razlog zbog kojeg si dospeo na prvo mesto je ogromna količina pominjanja reči Vip.

Probaj da ponoviš pretragu ali sa pravim ključnim rečima ("Vip mobile") i pogledaj da li te uopšte ima negde u prvih nekoliko stranica sa rezultatima, ako te uopšte ima :)

"Mobile" je jako konkurentna i "laka" reč zbog koje firme aktivno plaćaju SEO agencije da aktivno prave farme keyworda i backreferenci kako bi podigle relevantnost svog sajta.

Mihac™

evo ti holodoc Zagreb-Forum Mobiteli i crowarez Mobiteli to je isti pojam i vidi opise. Drugo nemam slično kao on pa ne mogu drugačije tj. iste pojmove upisvati kao on.
Uostalom baš me boli ona stvar, neka si radi kako misli da je najbolje,  a ja ću onako kako znam da je najbolje

"kad budala postavi neko glupo pitanje ni deset mudraca ne može na njega odgovoriti "

Mihac™

Holodoc ja nemam tu temu i ljudi koriste za pretragu vip telekom koji je naravno postojao i još uvijek postoji ali se razdvojio u Vip mobile isto kao i HT što se razdvojio u nekoliko grana. Točno znam zašto sam baš taj naziv teme dao, a uostalom šta se imam opravdacati, jasno se vidi opis stranica, a o opisu stranica i meta tagovima sam pisao koliko se sjećam i još uvijek nisam dementan ( bar mislim da nisam). Meni je glavno da se pojam pojavi na prvoj stranici i da ima jasan naslov i opis, a ne črčkarije

"kad budala postavi neko glupo pitanje ni deset mudraca ne može na njega odgovoriti "

▓▒RapidBelgrade▒▓

xaxaxaxaxaxa   majstore  kad se vec u sve to razumes namesti nekako bar kad se ukuca ime tvog foruma da izadjes na prvo mesto a ne na trece...   LOL     

joj bruke majko mila...   ajde ne blamiraj se nego sredi to pa se vrati medju webmastere.... 




My working day begins with awakening drink coffee and then steal all day...

batterydoc

Quote from: Mihac™ on July 21, 2011, 07:56:36 PM
Holodoc kako da ukucam kod sebe pravila ako ih ja nemam? Hajde prvo to objasni, a imam slično s mobitelima pa sam uzeo to za primjer.


Mihac™

@batterydoc nemam pravila u temi niti u postovima, a ovo sam tek postavio prije tri ili četiri dana

"kad budala postavi neko glupo pitanje ni deset mudraca ne može na njega odgovoriti "

▓▒RapidBelgrade▒▓

a onda je mrmot zamotao cokoladu....    ;D




My working day begins with awakening drink coffee and then steal all day...

Mihac™

Quote from: ▓▒RapidBelgrade▒▓ on July 21, 2011, 08:13:43 PM
xaxaxaxaxaxa   majstore  kad se vec u sve to razumes namesti nekako bar kad se ukuca ime tvog foruma da izadjes na prvo mesto a ne na trece...   LOL     

joj bruke majko mila...   ajde ne blamiraj se nego sredi to pa se vrati medju webmastere.... 

Jooj bruke za tebe, a ne za mene, pa da si bar napisao točan naziv i pretražio onda hajde de, no nema crtice između jel' tako, a i forum.hr ima koliko ono miliona članova?
Ne takmičim se s nikime da moram biti na prvom mjestu, no nisam baš nepismen ili da me možeš navući na te jeftine štoseve.
   

I baziran sam isključivo na hrvatsko područje, pa kad opet budeš upotrebljavao tražilicu onda to barem učini kako treba, jest da sam možda sisao vesla, no čamac gutao nisam.

"kad budala postavi neko glupo pitanje ni deset mudraca ne može na njega odgovoriti "

Advertisement: