News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

MR ROBOT!

Started by asduskun, March 01, 2010, 10:36:38 AM

Previous topic - Next topic

asduskun

merhaba arkadaslar benim adsense site tanı aracımda sole bisey yazıo

bunun sebebi nedir arastırdım sonra robots.txt die bi dosya olusturup root a attım ve icine de sole yazdım
User-agent: Mediapartners-Google*
Disallow:

neden bole yaptım derseniz bi yerden okudum ama dogru mu bilmiorum sonra tekrar baktım adsense site tanı aracında aynı hata duruo bi ara index.template.php yi actım icinde sole bisey yazıo

// Please don't index these Mr Robot.
   if (!empty($context['robot_no_index']))
      echo '
   <meta name="robots" content="noindex" />';

ben bu hatayı nasıl duzeltebilirim google in sitemi indexlemesini nasıl saglayabilirim tesekkurler

grafitus

robots.txt dosyanızın içeriği böyle yapın:
User-agent: *
Allow: /

index.template.php'de gördüğünüz kod; mesajlar, yönetim paneli gibi kişilsel yerlerin taranmasını engellemek içindir.

asduskun

peki robots.txt e onceden yazdıklarımı silip mi dediginiz gibi yapayım

grafitus

Quote from: asduskun on March 01, 2010, 11:01:52 AM
peki robots.txt e onceden yazdıklarımı silip mi dediginiz gibi yapayım
Evet.

asduskun

cok tesekkur ederim dediginiz gibi yaptım ancak bi sorum daha var  search engines/spider log a girdigimde google adsense ve yahoo yu goruorum ve  karsısında viewing in altında disabled yazıo bunun nasıl bi anlamı var eksik yada yanlıs biseyler mi var acaba

asduskun

arkadaslar bu disabled ın indexlemeyle alakası var mı yani ben az once robots.txt in icerigini degistirdim o degisiklikle bu disabled ın alakası yok mu

grafitus

asduskun, lütfen flood yapmayın. Ve ne demek istediğinzi anlayamadım. Nerde çıkıyor bu "Disabled" yazısı? Zahmet olmazsa ekran görüntüsü alabilir miyim?

asduskun

peki ekran goruntusu bu

grafitus

Sorun yok. :) Örümceğin gittiği sayfaları gösteremem anlamında.

asduskun

tesekkur ederim tekrardan, gostermezse gostermezsin su an icin umrumda degil:)

Advertisement: