-Saldırı- Korsan Üyeler...

Started by serdarserdar, October 15, 2008, 02:43:01 AM

Previous topic - Next topic

serdarserdar

Yaklaşık 10 gündür siteye saçma sapan nickler ve e-mail adresleri kullanarak kötü amaçlı üye olan kişiler var. bugün itibariyle sayıları 15 oldu, üyeliklerini gördüğüm anda hem IP, hem Host Adı, Hem Nick hemde E-mail'lerini banlıyorum fakat önüne geçemedim. şu ana kadar illegal bir video eklemekten başka bişey yapamadılar. hiç fırsat vermiyoruz çünkü fakat her an yeni üye olan kişiler takip eder hale geldim ve bunun önüne geçmek istiyorum. yardımcı olabilirmisiniz lütfen

şimdiden teşekkürler.

selametle...

intFUSE

sazan

Resimli dogrulama yi aktif et register olurken

serdarserdar

Quote from: BrKn* on October 15, 2008, 03:46:32 AM
mail aktivasyonu koy foruma (:

mail aktivasyonu var zaten. adam xfkljdlgjdj@g***.com gibi mail adresi alıyor. nicki de buna benzer bişey oluyor.

benim anlatmak istediğim şu, o kadar ban koymama rağmen tekrar başka bi şekilde nasıl üye olabiliyo. her seferinde başka bir internet cafeye mi gidiyo acaba. tek çarem o kişiyi bulup bi tarafını koparıp eline vermek ki olacak yoksa :D

serdarserdar

mail.ru [nofollow], go2.pl [nofollow], yahoo.co.uk [nofollow], komatoz.net [nofollow] , gmail.com [nofollow] gibi mail uzantılı üyeler. reklam botu sanırsam. nasıl engellerim bunları. siteye dadandılar

güncelleme

Evo™

gmail.com ve yahoo'nun bot olacağını sanmıyorum heleki gmail.com'un dünyada bir çok kişi kullanıyordur bence. Banlarsın ne olacak modemi kapatır açar yeni ip ile yeni mail adresi yeni kullancı adresi ile istediği kadar üye olur.

Backesc

Benzer durum ile bende karşılaşıyorum, aynı ip adresinden 15-20 kişi garip isimlerle üye oluyor, hepsini siliyorum ancak aynı ip adresinden birden fazla üyelik alımını engelleyen bir modifikasyon varsa iyi olurdu.

empati

Quote from: serdarserdar on October 15, 2008, 02:43:01 AM
Yaklaşık 10 gündür siteye saçma sapan nickler ve e-mail adresleri kullanarak kötü amaçlı üye olan kişiler var. bugün itibariyle sayıları 15 oldu, üyeliklerini gördüğüm anda hem IP, hem Host Adı, Hem Nick hemde E-mail'lerini banlıyorum fakat önüne geçemedim. şu ana kadar illegal bir video eklemekten başka bişey yapamadılar. hiç fırsat vermiyoruz çünkü fakat her an yeni üye olan kişiler takip eder hale geldim ve bunun önüne geçmek istiyorum. yardımcı olabilirmisiniz lütfen

şimdiden teşekkürler.

selametle...

En güzel çözüm admin onaylı üye kabuludür.
Bunu yaparsan kullanıcılar kayıt olduklarında sana isimleri msn adresleri ve ip leri mesaj olarak gelir sen yanına işaret koyup aktive et dersen aktivlenirler.Sil dersen kayıt olamazlar.
Kayıt edeceklerine şu seçeneği seç
Kabul et ve mail gönder i seçip git butonuna tıkla bu kadar

Ayarı şu şekilde yapabilirsin.

Admin paneli > Üye kontrolleri > Üye olma > Seçenekler (üstteki sutunlarda) tıkla ve
Yeni üyeler için kullanılacak kayıt metodu nun yanındaki seçenekler var
hızlı kayıt
e-mail aktivasyonlu kayıt
yönetici onaylı
kayıt kapalı

Seçenekleri olacaktır.Sen yönetici onaylıyı seçip kaydet ip adreslerinden tanıyıp aktivleştirmezsin umarım çözüm olmuştur.Kolay gelsin.

aykut_can

Resim doğrulama bunun için iyi bir engel. Ama server ayarlaması tam olacak. gdi ve gdi2 eklentileri yüklü olmalı.

serdarserdar

İlginiz için teşekkür ederim arkadaşlar. bilginiz olsun hiç bir eklendti veya ayarlamaya falan gerek yok. sadece resim doğrulaması çözdü bu işi çok şükür.  şu an çok rahatım. bir tane bile gelmiyo salaklar :D

reklam botuymuş bunlar. otomatik üye olup, abuk sabuk konular açıyolar siteye. tek çaresi resim doğrulamasıymış.

Selametle...

♀φ®♪└┘δ

Önceleri  bana da geliyordu  reklam botu  bunlar  resim  doğrulamasını  aktif  edince üye  olamıyorlar.

PureLove™

aslında mantıken üye olmaları daha güzel :) bi de adamakıllı içerik gönderseler :) mesela şekspirin bir temsilini :D
- -

Herkesi İnsan Hakları Konusunda Düşünmeye Çağırıyoruz...
Hayat, İclal Aydın ile güzeldir.
www.iclalaydinfan.com

adilekli

Bende resim doğrulamalı ama nasıl beceriyorlarsa yinede giryorlar. Şu anda mail altivitasyonlu hiçbiri aktivitasyon yapamıyor. Bu şekilde silmeside kolay onaylanmayanları tek kalemde silebiliyorum

ub57

Banada bulaşmışlardı, gerçi halen geliyorlar. Resim Doğrulamayı en üst seviyeye getirince üye olamıyorlar arkadaşım. Bir alt seviyede üye olabiliyorlar. Been çözümü bu şekilde buldum. Bir haftaya yakında üye olamıyorlar. Sanada tavsiyem bu olacak
Usta Balıkçılar Platformu
www.ustabalikci.com

yenidagci

I'm SMF ci  :)

Tasarım aşamasındaym..

WoraZ

Bende de oldu aynı durum. Resim doğrulaması da açıktı, sadece daha kompleks yaptım resim doğrulamasını. Kolay olduğunda botlar çözümleyebiliyorlar sanırım.

♀φ®♪└┘δ

Arkadaşlar artık  resim doğrulamasını da geçebilen botlar var ve bununla  ilgili de forumda bot konrol modu var forumda ararsanız bulabilirsiniz. Resin doğrulaması oluğu  halde bu botların geldiği sitelerde bot kontrol (insan mısın gibi bişeydi) modunu  deneyebilirsiniz.

Bir de üye olurken yaş,cinsiyet, nereden gibi şeyleri  aktif etsek biraz  daha zor üye olurlar bence :)

islamkalesi

bazı hack programları ile yapıyorlar bunu. bi dönem denyo lunc diye bir program vardı en güzeli belli bir süre admin onayı ile üye almak..

kaanfakili

Bu meret güvenlik kodu falan dinlemiyor. Bu kontrol modunu bilen varsa adını söyleyebilir mi acaba?
Dilimiz Kimliğimizdir! www.anadilim.org [nofollow]

A.Pearce

Quote from: kaanfakili on November 22, 2008, 06:51:24 AM
Bu meret güvenlik kodu falan dinlemiyor. Bu kontrol modunu bilen varsa adını söyleyebilir mi acaba?

İsmi "Are you a human?"

Advertisement: