News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

Czech support forum

Started by pelhrimak, February 24, 2007, 08:39:31 AM

Previous topic - Next topic

pelhrimak

Tak lidi, pojdte se domluvit a dáme se do českého supportu. Mám hosting, jen potřebuju vědět kolik nás do toho pujde.

se ozvěte sem

Auspex

no nebylo by spatny no uz seto pomalu zacina rozsirovat  ;)

pelhrimak

Moc lidí o to zájem asi nemá, měl bych do podpory chut. Aspon kdybychom byli 3

Auspex

podle me by se nekdo urcite nasel, docela dost lidi to pouziva jen tomu chybi ceska podpora jako ma php BB  :)

pelhrimak


Auspex


pelhrimak


hrtak

Zdravim, sorry ze vam takhle skacu do reci, ale nedokazali by jste mi poradit? Potrebuju prevest SMF do SMF. Existuje neco podobnyho jako jsou prevodniky treba z PHPBB->SMF? Potreboval jsem totiz kvuli integraci s joomlou preinstalovat smf do stejny DB jako je joomla, ale nevim jak tam ted natahnout data ze stary db. Predem dik

pelhrimak

Zálohuji si DB, kdyby něco, a přepiš prefix u SMF na tu joomlovskou (neboli na to nové SMF)

hrtak

kdyby to bylo jen o prepsani prefixu, tak neni problem, jenze ja to mam v ruznych databazich :( a z databaze 3202 databazi 9411 jen prepsanim prefixu neudelam

pelhrimak

všez zálohovat a přemástit - to nové přepiš tím starým

Zajda


pelhrimak

Moc nás do toho projktu není, je to škoda

CZJack

Já bych do toho šel... sice se moc ve SMF nevyznám.. ale to se časem podá :D

Zajda

Otazka je, co si predstavujete pod pojmem "support"?

Nejakou cesky navod na instalaci krok-za-krokem + forum, kde se budou moc polozit ruzne dotazy, navzajem si pomahat, kde bude databaze pocestenych modu...? :)

CZJack

předpokládám že to bude asi něco jako hxxp:phpbb.cz [nonactive]  

Zajda

Quote from: CZJack on March 25, 2007, 03:24:16 PM
předpokládám že to bude asi něco jako phpbb.cz 

To samotne mi prave jako portal neprijde moc dobre udelane... :x

pelhrimak

Jo vystihl jsi to přesně ... počeštěné mody atd, vše by to bylo postavené na foru

Zajda

V tom nevidim zadny problem :)

Rikas, ze hosting mas, tak tam forum nainstaluj a posli nam na PMka odkaz a zacneme to nejak stavet. Hosting bych jinak taky mozna mohl zaridit.

pelhrimak

hoši mám ale špatnou domenu neco.zabava-portal.eu [nofollow] to je naprd. Pokud máte něco lepšího tak se do toho dáme hned :)

Zajda

#20
hxxp:neco.fansite.cz [nonactive] muzu zarucit, vcetne stabilniho hostingu.

pelhrimak

Tak jestli máš fansite.cz [nofollow] tak je vyhráno :)

smf.fansite.cz
smf-podpora.fansite.cz zrdcadlo :)

pelhrimak

Bylo by to velice potěšující, kdyby to vyšlo. Určitě se k nám lidi přidaj. Na SMF už jede více for. Prostě phpBB je out :)

Auspex

no semnou muzete pocitat, minimalne s moralni podporou  ;)

pelhrimak

Super :) už jsem mluvil se Zajdou a o víkendu se dáme do práce :)

Auspex

Quote from: pelhrimak on March 26, 2007, 09:26:02 AM
Super :) už jsem mluvil se Zajdou a o víkendu se dáme do práce :)
tj dobre, sem ho sem nasmeroval ;-)

hrtak

Tak sorry, ze vas porad rusim, asik budu vas prvni zakaznik :D. Byl by nekdo ochotnej mi venovat par minut (treba pres ICQ) a pomoc mi s presunem SMF->SMF? proste to nejde a jediny co jsem zatim dosahl bylo, ze se mi rozhodila diakritika a nejde mi to opravit (forum.nzone.cz). JInak mou podporu mate taky :D

jindroush

No, není to tak, že původně jsi měl fórum v ISO-8859-2?

Teď máš totiž nainstalovanej lang pack UTF-8.

hrtak

ja vubec nevim, vsecho se nejak pokazilo. Jsem takovej samouk metodou pokus omyl. Nemas ICQ nb MSN, ze bych se ozval a trochu bys mi pomohl pls?

jindroush

Čéče, věci se nekazej, věci můžeš leda rozvrtat.  8)

Prostě si ujasni, cos měl předtím (podívej se do index.czech.php v adresáři Themes/default/languages v původní instalaci fóra) a co máš teď (UTF-8). Můžeš rovnou zkusit odsud sosnout češtinu, která není v UTF-8 a dát tam zkusmo tu. Prostě ji rozbal do adresáře s fórem.

Ostatně bys taky měl mít zálohu současný databáze a pokud to tvůj hosting podporuje, měla jít provýst konverze z iso do utf... Ale to jsem ještě nezkoušel.

hrtak

tak jsem na FTP natlacil i tu non-UTF cestinu, ale kdyz dam nastaveni a chci prepnout jazyk, tak tam stale je jen czech-utf8 a english :/
Tu konverzi nevim, ale daval jsem predtim v SMF prevod do UTF8 (coz jsem cekal, ze mi to prekonvertuje cely) a az pak sjem dal zalohu DB (nevidel jsem, ze se to rozsypalo)

jindroush

Mno, jestli už zálohu původního stavu nemáš, tak to vypadá na krutou smůlu (a přeháčkování 400 masáží ručně  :))

Když se podíváš do adresáře Themes/default/languages, máš tam index.czech.php, index.english.php a pak nějakej index na utf czech?

pelhrimak

Nyní jsme se dali se Zajdou do práce, kdo se chce podílet - ICQ 330360446

TradeCZ

Česká podpora je nyní na hxxp:simplemachines.er.cz/ [nonactive]

pelhrimak

Tak snad když je jedna, tak nemusíš dělat hned druhou ne? samozřejmě, můžeš spravovat tu první

martik

zdravím, mam problém když chci na svém fóru odeslat soukromou zprávu uživatelům, tak mi to u některých vypíše, že nebyli nalezeni (přesto, že tam jsou, a jejich název je zadán správně) něco jsem o tom našel na http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=89304.0;prev_next=prev ale nevypadá to, že by to nějak vyřešili. každopádně je to asi stejný problém. nemáte s tím někdo nějaké zkušenosti? docela bych vám byl vděčny, kdyby jste mi pomohli to vyřešit ;-) nebo zkusit napsat anglicky tam do toho threadu? díky za jakoukoliv odpověď ;-)

Petrjr

#36
Quote from: martik on April 18, 2007, 04:31:20 AM
zdravím, mam problém když chci na svém fóru odeslat soukromou zprávu uživatelům, tak mi to u některých vypíše, že nebyli nalezeni (přesto, že tam jsou, a jejich název je zadán správně) ...
Podobnou chybu mi to dělalo, když login uživatele obsahoval velké písmeno (resp. určitě když začínal velkým písmenem).

Pomohla mi záplata v:
Sources\PersonalMessage.php

// Find the requested members - bcc and to.
$foundMembers = findMembers(array_merge($input['to'], $input['bcc']));

zaměnit za

// Find the requested members - bcc and to.
$foundMembers = findMembers(array_merge($input['to'],$input['bcc']),true);

   Ale nepovažuji to za nejvhodnější řešení, protože způsobí že mySQL při hledání nicku používá 'LIKE' namísto  '='. Takže asi najde i podobné nicky a zpráva půjde i někomu jinému. Ale pro menší fórum s pár lidmi to dostačuje. LIKE by za normální situace mělo jen povolit wildcards.

pelhrimak

http://smf.fansite.cz [nofollow] napiš to do české podpory, kdyby měl někdo stejný problém

emil1

Nazdar vespolek,

všiml jsem si vás až teď, před 3 týdny jsem zápolil s integrací SMF do Mamba. Vidím, že podpory už jsou snad 2, tak doménu ani nabízet nebudu, i když jste vítáni na Českém Mambodromu www.mambodrom.cz  8)

Mám ve skice na papíře poznámky z postupu aplikace bridge, zatím jen beta verze, chci to sepsat a dát na Mambodrom. Orstio (autor) přislíbil, že přes víkend by mohl udělat ostrou verzi bridge, když Mambo vydal release.

PeSvan

ale melo by se to forum hxxp:simplemachines.er.cz/ [nonactive] t rochu rozhybat, jsou tam 4 dotazy a zadne odpovedi

Petrjr

Quote from: PeSvan on December 14, 2007, 09:53:07 AM
ale melo by se to forum hxxp:simplemachines.er.cz/ [nonactive] t rochu rozhybat, jsou tam 4 dotazy a zadne odpovedi
No, nějak se mi už nechce věnovat čas na hxxp:xxx.wz.cz [nonactive] / hxxp:yyy.er.cz [nonactive] / hxxp:zzz.fanhuhuhu.cz [nonactive], aby to zase za pár neděl zmizelo do nenávratna - např. když začne být trochu větší traffic.

PeSvan

tak cesky porad, jak mam nainstalovat nejaky mod nebo smajliky please!!

Petrjr

Quote from: PeSvan on December 15, 2007, 04:24:01 AM
tak cesky porad, jak mam nainstalovat nejaky mod nebo smajliky please!!
MOD:
1) Stáhnout si odpovídající .zip soubor  (zde ze simplemachines z modů) na lokál.
2) FTPčkem uploadovat .zip soubor (nerozbalený) z lokálu na fórum server do adresáře .../forum/Packages
3) Via www rozhraní fóra pod adminem zvolit "správce balíčků" a u daného balíčku ťuknout na nainstalovat. A řídit se tím co říká (zda je ok, pokud ano, tak pokračovat, ...)

PeSvan

diky moc, kdyztak jeste priste s necim priju :D :)

MaXiForum.cz


ir1

no koukam ze snaha by snad i byla, ale bohuzel se jeste nikdo nerozhoupal. SKODA

Vim ze jde pouzit maskovaci domena hxxp:neco.er.cz [nonactive] hxxp:www.er.cz/ [nonactive] aby se schovalo jmeno vasi domeny. Takze by slo bez problemu udelat hxxp:smf.er.cz [nonactive]

Mozna ze by se mohl udelat na nejakem webu seznam ceskych for pod SMF, pote vsem napsat ze se pokousime rozjet ceskou podporu pro SMF.
No a pak by kazdy zacal pridavat, ptat se atd.

Urcite by pomohla i nejaka reklamni ikonka, kazdy kdo ma SMF by si ji dal na svuj web. Kamarad je grafik, urcite by neco zvladnul. Pak uz by to chtelo jen udelat popis pro zacatecniky, kam to pridat a jak.

Takze ted je hlavni otazka kam to dat. Nemam problem udelat forum na svem webu. Otazka kolik z vas se prida ? Kdo by si pridal ikonku do sveho fora atd.

SMF nemam zas tak dlouho, ale trochu se v tom stouram. Takze dokazu nekdy poradit a obcas by se mne hodila i rada.

Mohl by se udelat seznam MODU ktere bezi i v cestine, nebo jak je upravit. Pokud by se nekdo nasel kdo by delal preklad, atd.

No proste staci se dohodnout 4-5 lidi a forma bude na svete.

Jo jinak forum mam zde hxxp:irsko.kukweb.info [nonactive]

domena je jasna hxxp:kukweb.info [nonactive] mozna ze by tez slo udelat hxxp:smf.kukweb.info [nonactive] neni to uplne spatne, nerikam ze uz to je :)

Pokud by me chtel nekdo kontaktovat ICQ najdete na mem foru. Rad se pridam.

Byl jsem moderator na hxxp:www.war-forum.net/ [nonactive]

Mozna by byl admin ochotny pridat reklamni ikonku. A treba i pomoct, poradit ;)


MaXiForum.cz

Myslím, že nemá cenu rozjíždět další fórum jako podporu.
Bohužel o to moc lidí zájem němá :(
Tak to zatím hostuji u nás :)

ir1

#47
Quote from: MaxiPes on June 13, 2008, 03:26:06 AM
hxxp:www.maxiforum.cz/index.php?board=143.0 [nonactive] ;)

hoj, tvoje snaha je fain. Ale, je skoda ze to je soucasti tveho fora. Asi by to chtelo uplne cistou instalacku SMF 1.1.5 ta je asi nejpouzivanejsi.

Nebo aspon ja ji mam :D

Ja myslim ze by zajem byl, jen se musi udelat dobra reklama.

Muzu zkusit hodit neco na svuj web, prostoru mam dost.
Pak treba napsat jake mody pouzivam, nebo jak jsem je upravil ;)
No a pak napsat na par for, kde maji smf jestli nas podpori.

ir1

 koukam ze mas o neco lepsi ShoutBox nez mam ja ;)

Jak se to jmenuje ? A jakou ver mas SMF ?

Ja mam nneonneo's AJAX ShoutBox jde nainstalovat i prez Správce balíčků

http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=585

MaXiForum.cz

Mám také nneonneo's, ale je ještě ve vývoji ;)
Já instaluji ručně. Bohužel to jinak nejde :(

ir1

#50
Nevi nekdo jak se delaji BBCode ?

chtel bych neco na hxxp:stream.cz [nonactive]

Signature Area BBCode Buttons

http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=1275

http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?action=download;mod=1275;id=59532;image

dobry mod, na upravu podpisu. Zjednoduseni pro novacky ;)

Petrjr

#51
Quote from: ir1 on July 01, 2008, 05:58:49 PM
Nevi nekdo jak se delaji BBCode ?

Hledej v "$sourcedir/Subs.php", jak jsou tam
"         array(
            'tag' => 'abbr',
            'type' => 'unparsed_equals',
            'before' => '<abbr title="$1">',
            'after' => '</abbr>',
            'quoted' => 'optional',
            'disabled_after' => ' ($1)',
         ),
"

Tam se dá přidat reakce na nový BBCode. Ze zdrojáků je lehce poznat syntaxe.

ir1

diky, vim kde to hledat. Ale jak to predelat uplne netusim :(

<object height="354" width="450"><param name="movie" value="http://www.stream.cz/object/101594-anca-a-monca-scary-movie-3"><param name="allowfullscreen" value="true"><param name="allowscriptaccess" value="always"><param name="wmode" value="transparent"><embed src="http://www.stream.cz/object/101594-anca-a-monca-scary-movie-3" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" allowfullscreen="true" allowscriptaccess="always" height="354" width="450"></object>

defakto vse zustane stejne, jde jen o to, aby se do tohoto vlozilo toto 2x hxxp:www.stream.cz/object/101594-anca-a-monca-scary-movie-3 [nonactive]

nechce se ti to zkusit udelat ?   O:)

MaXiForum.cz

Ukaž nám svůj web ;)
PS: nebo se stav u nás. Také uvažuji o BBCodu pro stream.cz...

ir1



zkusil jsem predelat stream na BBcode podle

hxxp:www.maxiforum.cz/index.php?topic=5671.0 [nonactive]

//Stream video tag by ir1
   array(
      'tag' => 'stream',
      'before' => '<object height=354 width=450 ><param name=movie ><param name=allowfullscreen value=true><param name=allowscriptaccess value=always><param name=wmode value=transparent><embed src="',
      'after' => '" type=application/x-shockwave-flash wmode=transparent allowfullscreen=true allowscriptaccess=always height=354 width=450 ></object>',
   ),

melo by to byt asi takto. Ukaze se ctverec, jako ze to video tam je, neco se natahuje a nevim :(
to je v IE pod Firefox mne to nejde vubec :(


chjo.

MaXiForum.cz

2 ir1 máš to špatně :D
Založ si téma u nás. Kolega LosCatmanos to již vyřešil ;)
http://www.maxiforum.cz/index.php?board=143.0

ir1


Advertisement: