Konulara yeni bir mesaj atıldığında konu ikonlarının rengi değişmiyor .

Started by proje yardım, October 26, 2011, 02:06:42 PM

Previous topic - Next topic

proje yardım

Merhaba

Forumda üyeler yeni bir konu açtığında veya açılmış konulara yeni bir cevap yazdığında ana sayfa veya katagorilerde sol taraftaki ikonların rengi değişir biliyorsunuz . Ancak bir kaç eklenti manuel olarak kuruldu geçtiğimiz hafta ondan sonra bu ikonlar yeni mesaj atıldığında renk değiştirmemeye başladı . Sadene mesaj atılan konuların yanında yine renksiz olarak ' yeni ' ibaresi beliriyor . Eklentiler manuel kurulurken sanırım bir yanlıştık yaptık ancak bunu ftp de hangi dosyadan düzeltebiliriz veya bu renk değiştirme kodları hangi php dosyasında oluyor bu konuda bılgı verebılırsenız o dosyayı yenıden gozden gecırıp sorunu bulmaya çalışacağız . Bahsettiğim ikonları ek resımde kırmızı içine aldım . Bu arada smf 1.1.15 kullanmaktayız . İlginize teşekkürler görüşmek üzere .

Emre A.

proje yardım

En son

Anti-Bot Registration Puzzles
http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=1078
eklentisini manuel olarak kurduk dili ingilizceydi onu kendimiz türkçeleştirdik birde .

Emre A.

modu pasif hale getirdiniz mi hiç? Yani mod pasifken sorun hala devam ediyor mu ?

proje yardım

Hayır onu deneyemiyoruz cunkı admın panelınde herhangibir bu modla alakalı aktifleştirme yada pasifleştirme bolumu yok yanı modu manuel olarak kurduk ve dırek uye olma kısmında çalışmaya başladı . admın panelde bu modla alakalı herhangıbır ayar bolumu fılan çıkmadı .

Emre A.

Quote from: proje yardım on October 26, 2011, 03:00:16 PM
Hayır onu deneyemiyoruz cunkı admın panelınde herhangibir bu modla alakalı aktifleştirme yada pasifleştirme bolumu yok yanı modu manuel olarak kurduk ve dırek uye olma kısmında çalışmaya başladı . admın panelde bu modla alakalı herhangıbır ayar bolumu fılan çıkmadı .

ben modu pasifleştirmekten kastım modifikasyonu manuel /paket olarak kaldırmaktan bahsetmiştim. Modu kaldırın. sorununuzun devam edip etmediğini söyelerseniz modun kodlama sistemini düzenlemek zorunda kalacağım.

proje yardım

Tamam yanlız ancak yarın bakabiliriz . Yarın dediğiniz şekilde komple modu kaldırıp denıyıp sonucu sıze yazarız yıne buradan . Peki sizce sorun mod ılemı alakalı yoksa modu manuel kurarken belkı yanlıslıkla baska bır satıra bı boşluk veya nokta virgul gıbı bır mudehale olmus olabılır de bundan kaynaklanıyor olabılırmı ? Boyle bır ıhtımal var ise kontrol etmemız gereken dosya ./Sources/Register.php veya template lerdeki başka bir dosya mıdır . Bu renkleri yöneten dosya hangisi dir acaba bilginiz varmı ?

proje yardım

Çok ilginçtir bu gun dediğiniz gibi modu kaldırıp deneme yapacaktık ancak kaldırmadan once bırdaha deneyelım dedık ancak sorun duzelmiş . Şu an yine eskisi gibi uyeler konu acınca veya mesaj atınca artık ikonlar renk değiştiriyor. Şu an için bir problem yok yani . Birde emre bey bu yeni konu açılınca ' yeni ' yazısı çıkıyorya onu kırmızı olsun istiyoruz onun rengini nereden ayarlayabiliriz bilginiz varmı . Şu an cevap yazılan konu başlığının yanında  ' yeni ' yaazısı çıktığı zaman konu başlığı ile aynı renk olduğu için pek belli olmuyor. Onu kırmızı yapabilirsek çok daha belirgin olur. Tekrar teşekkürler görüşmek üzere

proje yardım

Yeni konu açılınca veya konuya mesaj atılınca ' yeni ' yazısı çıkıyor ya o yazı kırmızı olsun istiyoruz onun rengini nereden ayarlayabiliriz ? . Şu an cevap yazılan konu başlığının yanında  ' yeni ' yaazısı çıktığı zaman konu başlığı ile aynı renk olduğu için pek belli olmuyor. Onu kırmızı yapabilirsek çok daha belirgin olur. Tekrar teşekkürler görüşmek üzere

proje yardım

Quote from: proje yardım on October 27, 2011, 03:53:40 PM
Yeni konu açılınca veya konuya mesaj atılınca ' yeni ' yazısı çıkıyor ya o yazı kırmızı olsun istiyoruz onun rengini nereden ayarlayabiliriz ? . Şu an cevap yazılan konu başlığının yanında  ' yeni ' yaazısı çıktığı zaman konu başlığı ile aynı renk olduğu için pek belli olmuyor. Onu kırmızı yapabilirsek çok daha belirgin olur. Tekrar teşekkürler görüşmek üzere

Bu konu hakkında bilgisi olan yokmu acaba ?

Antes

bölümlerin yanında yer alan "yeni" ibaresi bir yazı değil bir grafik o yüzden kendi oluşturduğunuz yeni ibareli (veya farklı ibareli) küçük resimleri orjinali ile değiştirebilirsiniz.

Emre A.

proje yardım

Quote from: Antes on October 28, 2011, 04:02:48 PM
bölümlerin yanında yer alan "yeni" ibaresi bir yazı değil bir grafik o yüzden kendi oluşturduğunuz yeni ibareli (veya farklı ibareli) küçük resimleri orjinali ile değiştirebilirsiniz.

Tamam dediğiniz şekilde hallettik çok teşekkürler sn. Antes

Quote from: ємяє on October 28, 2011, 04:03:17 PM
siz söylediğimi yaptınız mı ?

Emre bey sizede çok teşekkürler ancak o buttonlar ertesi gün kendiliğinde düzeldi biz de anlamadık ama hala sorunsuz çalışıyor . İlginiz ve yardımlarınız için gerçekten çok çok teşekkürler . Sevgi ve saygılar .

Advertisement: