News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

Başka forum yazılımlarından SMF'e nasıl geçilir?

Started by Elmacik, October 25, 2005, 05:37:37 PM

Previous topic - Next topic

4LP3RUZ1

yedek eski sürümden ise tekrar yüklediğinde upgrade.php'yi tekrar çalıştırman gerekecektir.
Frozen frogs are back :(

ercan3

Yedek dedıgım...Phpbb formunun 2.18.versıyonunun admın panelınden aldıgım yedeklerdır....

Ve su an ıcın elımde sadece o yedekler var 60mg(notpad)  .....Bu yedeklerı nasıl SMF 1.1 RC3 e alırım yada boyle bırsey yapabılırmıyım...Yoksa 10.000 mesajı manuel atmak zorunda kalacam...

Ayrıca ılgıze de tesekur ederımççç
......Yaşamak Adına Eğitmek......

Harzem

Quote from: ercan3 on October 12, 2006, 05:45:36 PM
Yedek dedıgım...Phpbb formunun 2.18.versıyonunun admın panelınden aldıgım yedeklerdır....

Ve su an ıcın elımde sadece o yedekler var 60mg(notpad)  .....Bu yedeklerı nasıl SMF 1.1 RC3 e alırım yada boyle bırsey yapabılırmıyım...Yoksa 10.000 mesajı manuel atmak zorunda kalacam...

Ayrıca ılgıze de tesekur ederımççç

yedeği bir veritabanına yükle. phpBB için bir config.php dosyası yap, aynı phpBB'nin kendi dosyası şeklinde. Böylece SMF çeviricisi, orada bir phpBB kurulu zannedecek. Gerisini o halleder.

Daha kolayı, yeni bir phpBB kur ve yedeği at. Sonra çevir, ve phpBB'yi sil.

Elinde yedek bulundukça çözüm bulunur merak etme.

GencClup.Org

ArkadaşLar..! ßi ßakın Yaff.. ßen vB 3.5.4 Ten SMF ye Geçiş Yaptım ForumLar Kategori oLdu..ALT ForumLarda Forum oLdu Yardım ßakın Resime SMF ye Geçtim de

Sonrada vB nin HaLi ßakın vB Herşey NormaL SMF de öyLe deiL ßi Yardım Edin

ßu da vB nin Resim...!

LütfeN YardıM Edin vB nin Gißi NasıL Yaparım Yaff Kafayı Yiyicem :S:S :'( :'(
wWw.GencClup.Org

ercan3

Ben sunu yaptım

PHPbb nın son versıyonunu kurdum...Elımdekı yedeklerı formun admın panelınden 2 satte yakın bır surede gerı aldım...Sonra phpmy admın panelıne  gırdım ve orada donustur dedım :::Hıc bır degısıklık olmadı......

Yanı 10000 mesaj ve yuzlece uyeyı nasıl manuel gırecem sasırdım kı buyuk boyutlu dosyalar.....

1---Bundan sonrakı safhayı az anlatırsanız mınettar kalacam.....?????? formun admın panelınden yedeklerı gerı aldıktan sonra :::Nasıl bır yol ızleyecem yada ne yapacam.......dunusturme falan nedır bılmem....

Ilgınız ıcın cık tesekurler

2---??????config.php dosyası Yap demısınız?????*..Bunu nasıl yapacam ve nereye atacam.....

3-SMF cevırıcı bunun hakkında nereden bulacam ve nereye kuracam....

Yanı cok sordum farkındayım ama...Dunyanın en kolay seyını bıle bılmesen  o dunyanın en zor seyıdır....Benımkısıde bu...Bılsm kı bu yedeklerı gerı alırım...Ankaraya kadar yayan yururum ...O kadar acıl
......Yaşamak Adına Eğitmek......

GencClup.Org

Kimse yardım etmiyecek mi? arakdaşlar Kimse bilmiyor mu?  :'( :'( :( :(
wWw.GencClup.Org

akif72

vbulletin 3.62 den smf 1.1 rc3 e geçmek istiyorum. smf yi vbulletin olan db nin üzerine kurdum.smf_1-1-rc3_vbulletin35_converter i roota atıp çalıştırınca şu hatayı alıyorum
Converting members... Unsuccessful!
This query:
Caused the error:
INSERT INTO `besni_akif`.smmff_members
(ID_MEMBER, memberName, realName, passwd, emailAddress, websiteTitle, websiteUrl, ICQ, AIM, YIM, usertitle, lastLogin, dateRegistered, posts, karmaGood, birthdate, memberIP, memberIP2, MSN, ID_GROUP, passwordSalt, signature, lngfile, buddy_list, pm_ignore_list, messageLabels, personalText, timeFormat, avatar, secretQuestion, secretAnswer, validation_code, additionalGroups, smileySet)
VALUES ('12501', 'melihpalazekin', 'melihpalazekin', '7ea22282c3927af9182c94a555d68188', '[email protected]', '', '', '', '', '', '', '1150561684', '1150561684', '0', '10', '0000-00-00', '88.229.71.237', '88.229.71.237', '', '0', 'HBO', '', '', '', '', '', '', '', '', '', '', '', '', ''),

Duplicate entry '12501' for key 1

yardımcı olursanız sevinirim

Harzem

İkinci kez 12501 numaralı üyeyi çeviriyor demek. vBulletin'i kontrol etsene, 12501 numaralı üye kimmiş diye. vBulletin'de hataları bul ve düzelt gibi bir seçenek var mı bakım kısmında?

akif72

o aşama tamam şimdi d şöle hata veriyor
Converting poll votes... Unsuccessful!
This query:
INSERT INTO `besni_akif`.smmff_log_polls
(ID_POLL, ID_MEMBER, ID_CHOICE)
VALUES ('1', '7', '1'),
('1', '1345', '1'),
('2', '11764', '1'),
('3', '15545', '1'),
('3', '15366', '1'),
('3', '13656', '1'),
('3', '11283', '3'),
('3', '11283', '3'),
('4', '11764', '1'),
('4', '14822', '1'),
('4', '17277', '1'),
('4', '17880', '1'),
('4', '20163', '1'),
('4', '20396', '1'),
('4', '21287', '1');
Caused the error:

Duplicate entry '1-7-1' for key 1

try again

yardımcı olursanız sevinirim

HAMAS

akif şimdide diğer uyelerde hata veriyor demekki :)
e o kadar uyede normaldir

Harzem

7 numaralı üye, 1 numaralı ankete 1'inci seçenekteki oyu vermiş, ama iki kere vermiş :o Nasıl becermiş bunu vBulletin bilmiyorum.

1 numaralı anketi bulabilirsen, ve önemsiz ise sil :D Ya da sadece 7 numaralı üyenin oylarını sil. Sonra devam'a bas.

akif72

teşekkür ederim harzem anketleri sildim devam ettim ama şimdi de şu hata çıktı

Converting poll votes... Unsuccessful!
This query:
INSERT INTO `besni_akif`.smmff_log_polls
(ID_POLL, ID_MEMBER, ID_CHOICE)
VALUES ('1', '7', '1'),
('1', '1345', '1');
Caused the error:

Duplicate entry '1-7-1' for key 1

Harzem

akif72

o aşamaları da geçtim ama temada hatalar verdi bir de türkçe karekterler bozuk çıkıyor yardım edersen sevinirim

divxci

Arkadaşlar ben phpbb plus 1,53 kullanıyorum ve smf rc2 ye geçiş yapmak istiyorum fakat bu konuda bilgi bulamadım bana yardımcı olabılırmısınız

reyes

QuoteSonunda downloads bölümünden phpBB2_to_smf.php isimli dosyayı indirip çalıştırıyorsun. Butona basıyorsun ve dönüşüm bitiyor. Şimdi istersen SMF forumunu 1.1 RC1 sürümüne yükseltebilirsin. (Sıkça Sorulan Sorular)

Eğer phpBB2 ve SMF zaten aynı veritabanında kurulu iseler, o zaman yedek alma, geri yükleme vs işleriyle uğraşmayın, doğrudan çeviri işlemini yapın. Ama forumları kurarken bilmeniz gereken, aynı veritabanı bilgileri, farklı ön ekler kullanmanız gerektiğidir. Yani eğer phpBB2'nin tablo ön eki forum_ ise, tutup SMF'e de tablo ön eki olarak forum_ yazarsanız, geri dönüşümsüz hatalara sebep olabilir.

bundada convet.php diğilmi

<iframe>Sen!!</iframe>   

İçimdeki Şeytanın ensesindeyim

reyes

Sorry, the database connection information used in the specified installation of SMF cannot access the installation of phpBB2. This may either mean that the installation doesn't exist, or that the MySQL account used does not have permissions to access it.

The error MySQL gave was: Access denied for user 'reyes'@'%' to database 'mysqle1e2d264'

Buna ne yapcazzz?

<iframe>Sen!!</iframe>   

Elmacik

Aynı veritabanlarına almamışsın iki forumu.
Eğer aynı veritabanına almak istemiyorsan her iki veritabanının da kullanıcı adları ve şifreleri aynı olmalı.
Home of Elmacik

reyes

phpbb nin veritabanını smf ye ekliyorum iki veritabanının kullanıcı adı ve sifresini aynı yapıp convert.php yi çalıştırıyorum ?
deniycem saol...

<iframe>Sen!!</iframe>   

reyes

iki veritabanınada aynı kullanıcıyı yapamıyorum.sistemde mevcut dio.Simdi phpbb nin oldugu veritabanına smf mi kurmaliyim? ne ypcam yaff  :(

<iframe>Sen!!</iframe>   

Advertisement: