Τα ακόλουθα σφάλματα παρουσιάστηκαν στη δημόσια συζήτηση:

Started by abraamz, February 21, 2009, 06:27:14 PM

Previous topic - Next topic

abraamz

Έχω κάνει αναβάθμιση σε 1.1.8 και πηγαίνοντας στην συντήρηση του φόρουμ εμφανίζονται χιλιάδες σφάλματα του τύπου:

QuoteΤο θέμα #401 έχει σήμανση ως αναγνωσμένο από ένα ή περισσότερα άτομα, αλλά δεν υπάρχει.
Το θέμα #341 έχει σήμανση ως αναγνωσμένο από ένα ή περισσότερα άτομα, αλλά δεν υπάρχει.

QuoteΤο μέλος #1014 έχει σημάνει ως αναγνωσμένο μία ή περισσότερα θέματα, αλλά δεν υπάρχει.
Το μέλος #1016 έχει σημάνει ως αναγνωσμένο μία ή περισσότερα θέματα, αλλά δεν υπάρχει.

QuoteΤο μέλος #1014 έχει σημάνει ως αναγνωσμένο έναν ή περισσότερους πίνακες, αλλά δεν υπάρχει.
Το μέλος #1016 έχει σημάνει ως αναγνωσμένο έναν ή περισσότερους πίνακες, αλλά δεν υπάρχει.
Οι 3 παραπάνω κατηγορίες σφάλματος εμφανίζονται 10-20 φορές η καθεμία.

QuoteΟ τίτλος του θέματος #201 δεν είναι αποθηκευμένος στην προσωρινή αποθήκευση τίτλων.
Ο τίτλος του θέματος #202 δεν είναι αποθηκευμένος στην προσωρινή αποθήκευση τίτλων.
Το παραπάνω σφάλμα εμφανίζεται για όλους τους αριθμούς (θεμάτων) απο το #200 έως το #5168 δηλαδή 5000 περίπου μηνύματα σφάλματος. Είναι ασφαλές να πατήσω ΝΑΙ στην διόρθωση σφαλμάτων ή υπάρχει κάποια καλύτερη κίνηση που μπορώ να κάνω;



agridoc

Δοκίμασε, αν δεν το έχεις κάνει ήδη το
Βελτιστοποίηση όλων των πινάκων για να αυξηθεί η απόδοση.

και ξαναπάτησε το
Εντοπισμός και διόρθωση οποιονδήποτε σφαλμάτων.

Δεν νομίζω οτι θα δεις κάποια διαφορά, δεν παίρνει όμως πολύ χρόνο.

Οι τρεις πρώτες κατηγορίες σφαλμάτων οφείλονται σε διαγραφή μελών, μηνυμάτων και θεμάτων. Ελεγξε κυρίως τα μέλη με το ID που αναφέρεται στα σφάλματα. Αν δεν υπάρχουν μάλλον οφείλεται εκεί.

Η 4η κατηγορία δεν νομίζω οτι θα κάνει ζημιά με την συντήρηση. Καλού κακού όμως πάρε backup την database, σημείωσε κάποιους αριθμούς θεμάτων και έλεγξε τους μετά την συντήρηση.

  For Greek aeromodellers and our friends around the world  - Greek Button sets for SMF - Greeklish to Greek mod
Δeν αφιερώνω χρόνο για μηνύματα σε greeklish.

abraamz

Όλα εντάξει. :) έκανα το backup για σιγουριά και με την επιδιόρθωση όλα ειναι εντάξει. Μάλλον τρόμαξα με τόσα πολλά σφάλματα στην βάση δεδομένων.  :o

agridoc
Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση σου και γενικά για τις πάντα προσεκτικές απαντήσεις σου.

Advertisement: