Otomatik resim boyutlandırıcı

Started by Arveles, May 18, 2008, 09:29:00 PM

Previous topic - Next topic

Restorasyon

Quote from: bilasdem on July 31, 2009, 03:06:11 PM
   Resmin gerçek boyutunu görmek için bu çubuÄ�a tıklayın.bu şekilde görünüyor modifications.turkish.php dosyasını düzelttim ama genede bu şekilde görünüyor başka nereye yazıyor veya nasıl düzeltebilirim

utf-8 dil kodlaması buyur ;

$txt['ncode_imageresizer_warning_small'] = 'Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayınız.';
$txt['ncode_imageresizer_warning_filesize'] = 'Bu resim küçültülmüştür. Gerçek boyutunda görmek için tıklayınız. Resmin orjinal boyutları %1$sx%2$s ve genişliği %3$sKB.';
$txt['ncode_imageresizer_warning_no_filesize'] = 'Bu resim küçültülmüştür. Gerçek boyutunda görmek için tıklayınız. Resmin orjinal boyutları %1$sx%2$s.';
$txt['ncode_imageresizer_warning_fullsize'] = 'Resmin küçük haline dönmek için tıklayınız.';
$txt['ncode_imageresizer_mode'] = 'Resize Mode';
$txt['ncode_imageresizer_original'] = 'Bulunduğu sayfada aç';
$txt['ncode_imageresizer_enlarge_same'] = 'Aynı dokumanda büyüt';
$txt['ncode_imageresizer_open_same'] = 'Aynı pencerede aç';
$txt['ncode_imageresizer_open_new'] = 'Yeni pencerede aç';
$txt['ncode_imageresizer_max_width'] = 'Maximum geniÅŸlik';
$txt['ncode_imageresizer_max_height'] = 'Maximum yükseklik<br /><span class="smalltext">Leave blank for no max height
"Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır 
Toprak,eğer uğrunda ölen varsa vatandır."

Restorasyon - Gece Görüş Dürbünü - Mimari Forum

Restorasyon

ben yaptım arkadaşlar sonunda :) ama başka bir yerden buldum ncode_imageresizer.js isimli dosyayı benim gibi bulamıyanlar olur belkide diye eklentide veriyorum

bilasdem

Quote from: Restorasyon on August 02, 2009, 09:19:28 AM
Quote from: bilasdem on July 31, 2009, 03:06:11 PM
   Resmin gerçek boyutunu görmek için bu çubuÄ�a tıklayın.bu şekilde görünüyor modifications.turkish.php dosyasını düzelttim ama genede bu şekilde görünüyor başka nereye yazıyor veya nasıl düzeltebilirim

utf-8 dil kodlaması buyur ;

$txt['ncode_imageresizer_warning_small'] = 'Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayınız.';
$txt['ncode_imageresizer_warning_filesize'] = 'Bu resim küçültülmüştür. Gerçek boyutunda görmek için tıklayınız. Resmin orjinal boyutları %1$sx%2$s ve genişliği %3$sKB.';
$txt['ncode_imageresizer_warning_no_filesize'] = 'Bu resim küçültülmüştür. Gerçek boyutunda görmek için tıklayınız. Resmin orjinal boyutları %1$sx%2$s.';
$txt['ncode_imageresizer_warning_fullsize'] = 'Resmin küçük haline dönmek için tıklayınız.';
$txt['ncode_imageresizer_mode'] = 'Resize Mode';
$txt['ncode_imageresizer_original'] = 'Bulunduğu sayfada aç';
$txt['ncode_imageresizer_enlarge_same'] = 'Aynı dokumanda büyüt';
$txt['ncode_imageresizer_open_same'] = 'Aynı pencerede aç';
$txt['ncode_imageresizer_open_new'] = 'Yeni pencerede aç';
$txt['ncode_imageresizer_max_width'] = 'Maximum geniÅŸlik';
$txt['ncode_imageresizer_max_height'] = 'Maximum yükseklik<br /><span class="smalltext">Leave blank for no max height

benimki utf8 değil düzelttim ama genede türkce karakterleri düzgün göstermiyor ben ç yi c diye ö o diye değiştirdim ama genede sitemde türkçe karakterleri düzgün göstermiyor
şu an localde çalışaçağım

Restorasyon

valla dostum ben utf kullanmadım direk yaptım oldu problem çıkmadı türkçe karakterlerde sana üstadlar yardım etsin umarım çözüm bulunur..

benim tek bi problemim kaldı resimler açıldığında normal açılıyor daha sonra ufalıyor o yüzdende bol resimli konularda en altta çoook büyük bi boşluk kalıyor o boşluğun sebebi nedir acaba düzeltemezmiyiz ?

asaddas

Arkadaşlar bende kurdum ayarlarıda yaptım fakat hiçbir değişiklik olmuyor çoğu arkadaşın karşılaştığı gibi.. Subs.php dosyam: http://rapidshare.com/files/282184990/subs.rar.html ne yapılması lazm..

alloha

ByCrazyBoy

çOk uğraştım ama google temaya uygulayamadım bu modu yardımcı olurmuSunuz :$ smf surum 1.1.9 Kurulu olan paketlerde Aeva ~ Auto-Embed Video & Audio ve Link Gizleme modu.. Gerekli olan dosya isimlerini verseniz ben paylaşıma versm siz yapsanız oluRmu acaba ..

grafitus

Quote from: ByCrazyBoy on October 16, 2009, 12:37:48 PM
çOk uğraştım ama google temaya uygulayamadım bu modu yardımcı olurmuSunuz :$ smf surum 1.1.9 Kurulu olan paketlerde Aeva ~ Auto-Embed Video & Audio ve Link Gizleme modu.. Gerekli olan dosya isimlerini verseniz ben paylaşıma versm siz yapsanız oluRmu acaba ..

./Themes/temanız/index.template.php dosyanızı vermeniz yeterlidir.

ByCrazyBoy

http://ognut.net/index.template.rar

eklenti olarak vermek istedim ama olmadi k baqmain bu sekilde vermek zorundaim dosyayi aldiktan sonra duzeltirsiniz :$ bi sorumda daha olacak paketi yukledikten sonra sizin vereceginiz dosyayi ftp ye yuklicem dmi :S ?

grafitus

Quote from: ByCrazyBoy on October 16, 2009, 03:24:53 PM
http://ognut.net/index.template.rar

eklenti olarak vermek istedim ama olmadi k baqmain bu sekilde vermek zorundaim dosyayi aldiktan sonra duzeltirsiniz :$ bi sorumda daha olacak paketi yukledikten sonra sizin vereceginiz dosyayi ftp ye yuklicem dmi :S ?
Buyrun. Dosyanız ekte. Diyecekken eke dosya eklenmiyor. :S Buradan indirebilirsiniz.

ByCrazyBoy

Paketi yuklerken .js hatasi verdi js yi default tema klasorune attim bu kezde boyle bi hatayla karsilastim neyapmaliyim :S

grafitus

Yönetim-> Paketler-> Seçenekler sayfasını açın. Sayfadaki "İzinleri Sıfırla" kısmına gelin. "Tüm dosyalar yazılabilecek şekilde yapılandır." seçeneğini seçip, Dosya İzinlerini Değiştir butonuna tıklayın. FTP bilgilerini isteyecektir. Onu da yazdıktan sonra tekrar paketini yüklemeye çalışınız. Bu problem daha çıkmayacaktır.

ByCrazyBoy

Dediginizi yaptim ve yine farkli bi hata aldim

4. Değişiklik Yapılacak       ./Sources/Subs.php        Test Başarısız

Resim ve Link Gizleme Modundan kaynaklanio olabilirmi :s

ByCrazyBoy

Arkadaslar yardim edebilecek kimse yokmu :S ¿

grafitus

./Sources/Subs.php deki değişikliğini manuel olarak yapın.

ByCrazyBoy

www.ognut.net/Subs.rar

zahmet olacak ama bunuda siz halletseniz ben beceremicem sanirim :$

ByCrazyBoy

saol arkadasim cok yardimci olDun en iisi ben modu kaldirayim her modda boyle bi kac gun beklersem isim var demektir

grafitus

Quote from: ByCrazyBoy on October 17, 2009, 04:05:00 PM
saol arkadasim cok yardimci olDun en iisi ben modu kaldirayim her modda boyle bi kac gun beklersem isim var demektir

Bu sizin söylediğiniz söz bencilliğin ta kendisidir. Ben/biz burda elimizden geldiğince yapamıyanlara yardımcı olmaya çalışıyoruz. Vaktimizi buraya/size veriyoruz. Siz bize üzerimize vazife olmayan bir şeyi yapmadığımız için bizi yargılıyorsunuz. Ayıp vallahi ayıp. Ve biraz sabretseydiniz zaten yapılırdı. + flood yapmayın.

Kendim için: Ne ektim..? Onu da biçiyorum...

ByCrazyBoy

haklisin bi kac gun daha beklemem gerekiodu deilmi oluR bashka isteginiz varsa soyleyin :) alti ustu yapacagin tarif etmek bu o kadarda zor olmamali bence moduda kaldirioRum gerek yok ben sade haliylede kullanirim .

grafitus

Quote from: ByCrazyBoy on October 17, 2009, 04:13:13 PM
haklisin bi kac gun daha beklemem gerekiodu deilmi oluR bashka isteginiz varsa soyleyin :) alti ustu yapacagin tarif etmek bu o kadarda zor olmamali bence moduda kaldirioRum gerek yok ben sade haliylede kullanirim .

Burada sizinle tartışmaya girmeye gerek yok. Yukarıda dediklerimi tekrarlıyorum: "...Siz bize üzerimize vazife olmayan bir şeyi yapmadığımız için bizi yargılıyorsunuz...". Ve az sabretmeyi bilseniz, ben 15dk da bir yeni iletileri kontrol ederken görüp yapmıştım.

Ve konu rapor edilmiştir. Bir modearatör gelince gereksiz iletileri temizler.

Advertisement: