News:

SMF 2.1.6 has been released! Take it for a spin! Read more.

Main Menu

RC2 versioon banneri modia?

Started by M@D-M@X, March 28, 2006, 07:29:22 PM

Previous topic - Next topic

M@D-M@X

En löytänyt mistään moista bannerin näyttö modia download alueelta..onko moista edes olemassa..? Muistaakseni jossain 1.0.x sarjan versioissa sellainen oli aikoinaan... ???  ::)

Owdy

Ei taida olla enää olemassa. Sillosen banner modin tekijä bannatiin tältä saitilta.

Oisko tosta apua? http://mods.simplemachines.org/index.php?mod=255
Former Lead Support Specialist

Tarvitsetko apua SMF foorumisi kanssa? Otan työtehtäviä vastaan, lue:http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=375918.0

M@D-M@X

Quote from: Owdy on March 29, 2006, 08:42:53 AM
Ei taida olla enää olemassa. Sillosen banner modin tekijä bannatiin tältä saitilta.

Oisko tosta apua? http://mods.simplemachines.org/index.php?mod=255
Itseasiassa törmäsin tuohon eilen vahingossa ja latailin ja asensin sen ..mutta huomasin että tuo modi toimii vain default teemassa. Yritin siinä sitten tsekkailla ftp.llä et mitä ja mihin eri tiedostoihin toi automaattinen pakettien hallinta tekee lisäyksiä että ton sais sit vastaavasti toimimaan käyttämässäni Babylon teemassa.
Tosin homma jäi hiukan kesken ja mielenkiinto loppui kun samaan aikaan yritin asentaan myös visual warniing ja smfshop modia jotka kaikki toimi samallalailla..eli vain default teemassa.
Samoin tossa joutuu näköjään kopsaamaan noita kielitiedostoja jotta valikot saa näkyviin hallintapanelissa. ::)

Onks kukaan muu asentanut Babylon teemaan tota  Ad Management ja sekä visual warning modia?
Mitä kaikkia tiedostoja joutuu kopsaamaan/muokkaamaan ja mihin kansioihin? RC2.n modit tehdään ja nää näyttää todellakin olevan erilaisia verattuna 1.0.x sarjan modauksiin..

BTW: Pakko kysyy et miks muuten ko modin tekijä bannattiin..?

Advertisement: