Modifikasyon Kurarken Karşılaşabileceğiniz Hatalar

Started by Arbalot, July 18, 2006, 01:44:39 AM

Previous topic - Next topic

YeLKoVaN

Tüm dosyalar yazılabilir durumda ve "temp" dosyası oluşturdum ve Packages  içine herhangi bir dosya attığım halde hale şu hatayı veriyor yardımcı olabilirmisiniz arkadaşlar.Forumda aradım ama sorunumu gideremedim.
QuoteBu paketin düzenlemeye çalıştığı bazı dosyalar yazılabilir değil. FTP kullanarak bunları değiştirmeniz gerekiyor.
550 /forum: No such file or directory

ByGeCe

sen paket yuklemeye girdigin zaman karsına ftp paneli geliyorsa sen sifreni k.adini yada forum dizininde bir hata yapıyorsun demektir

Soru Sormadan Once

www.devrekanim.com

Çözüme Katkin Yoksa Sorunlardan Bahsetme

ahmettas063

Quote from: YeLKoVaN on December 15, 2006, 10:43:09 AM
Tüm dosyalar yazılabilir durumda ve "temp" dosyası oluşturdum ve Packages  içine herhangi bir dosya attığım halde hale şu hatayı veriyor yardımcı olabilirmisiniz arkadaşlar.Forumda aradım ama sorunumu gideremedim.
QuoteBu paketin düzenlemeye çalıştığı bazı dosyalar yazılabilir değil. FTP kullanarak bunları değiştirmeniz gerekiyor.

Yukarıdaki Hatanın Aynısını Bende Alıyorum Aynı Şifre Kullanıcı İsmiyle Ftp ye Normal Bağlanırken Forumdan Bağlanamıyorum...
Hayat Paylaşım Paylaşım Ise Hayattır, Paylaşılmayan Bilgi Ölüm Ile Yaşam Arasındaki Sırattır...

RenGeyik Fun-Club

SmfTurkiye.Com

Abdullah_Ammar

Benim forumda da aynı sorunlar var. Paket yüklerken sorun veriyor. Packages'in içine temp isimli dosya oluşturuyorum ve içerisine ufak bir dosya atıyorum sonra klasörü 777 yapıyorum. Ama paket yüklerken yine düzenleme inceleme hatası veriyor ve temp klasörü siliniyor. Arkadaşın birisi silinmiyor demiş ama büyük ihtimalle temp klasörünün baş harfi olan t harfini büyük olarak yazıyor. Onu da denedim büyük harfli temp klasörünü silmiyor, küçük harfli temp klasörünü siliyor. Yönetici arkadaşların bir çözüm getirmesini bekliyoruz....

gulfstar

Herkese merhaba..

Konu basinda itibaren okuyorum pur dikkat !
Aynı sorun bendede var ..

Cevaplar ise sadece 3 kelime ve sonlarinda soru isareti var ..

Yani mod arkadaslar soruna soruyla cevap veriyor.Yaw zaten adam yazmis demiski ?

777 yapiyorum , temp klasorune dosya atiyorum , packages 777 vs vs.yani hersey normal yapilmis bide hala cevap olarak yazma izinlerini ver diyolar !!

Yani uzun lafın kısası eminim yazdıgıma yine cok bilmis bi cevap gelecektir modlardan cok biliyolarya kral onlar , bu arkadaslar islerine gelince yardım ediyolar.Bunu kabul edin artık.

3 defa forum kapattım bu yuzden SMF en iyi forum ama lanet ingilizce bilmedigimiz icin bu arkadaslara mahkumuz ( onlar oyle saniyor ) maalesef.

Hala cevaplar 3 gunde yada hic geliyor.Yani demekki ingilizce ogrencez ve bu Turkce bolumunden kurtulucaz baska caresi yok.Yada keyiflerini beklicez bi cevap yazsalarda halletsek diye.

SMF 1.1.1 kullananlar mod kuramiyor.FTP bilgilerini dogru yazdigimiz halde FTP hatasi veriyo.Dikkat ederseniz FTP bilgilerinin nasil yazilacagini dahi yazmamis arkadaslar.Yani aslinda nasil yazilacagini bilmeyen yoktur ama simdi bu FTP bilgileri hata veriyorsa hata bizdemi yoksa cok bilenlerdemi yoksa SMF son surumundemi ?

Neyse , rahatladm :)

reyes

Quote from: Arbalot on July 18, 2006, 01:44:39 AM
Düzenleme inceleme hatası:
Packages klasörünün içine "temp" adında bir klasör oluşturun. İzinlerini 777 yapın. Sonra da bu klasörün içine, bilgisayarınızdan herhangi bir dosya atın. Yani klasör boş olmasın. Küçük bir resim dosyası gibi bir şey olabilir.

Sonra modunuzu tekrar kurmayı deneyin.

Benim attigim temp dosyasi aninda geri siliniyoo.Buyuk ihtimalle hosttan kaynaklanıyoo ama yinede benim yapabilecegim bisi warmı acaba konuyla ilgili?

<iframe>Sen!!</iframe>   

İçimdeki Şeytanın ensesindeyim

bilginler

bende de şöyle bir sorun var mod u yüklüyorum uygula diyorum benden ftp bilgilerini istiyor.Yazıyorum yine istiyor hep aynı ekran geliyor??Çözümü ne olabilir!..

*SpYHiBeR

YAPTIIM SALAQLIK YUSUNDEN TUM MSJLARIM EDITLENMISTIR

bilginler

dediğini yaptım ama bu sefer de yine ftp bilgilerini istedi yine aynı şey oldu :S

*SpYHiBeR

YAPTIIM SALAQLIK YUSUNDEN TUM MSJLARIM EDITLENMISTIR

bilginler

dediklerinizi yaptım ama yine ftp bilgilerini istiyor bir türlü anlamadım gitti :(

tunch

metlak

arkadaşlar ftp programları ile olmaz
ya host admininize ulaşın veya kullandığınız yönedim panelinden yani ftp yönetim panelinden yaparsınız

hxxp:www.metlak.org/ [nonactive]

wWw.Metlak.Org Paylasımda Zirve

emre_

bazı templatelerde theme klasörü içinde stats ile ilgili dosya bulunmuyor bunların manuel kurulumlarda bu dosya ile ilgili işlem yapmak gerektiğinde bu stats dosyasını ellemi oluşturacağız?

husmen73 (Gulhin)

Quote from: emre_ on March 27, 2007, 12:17:56 PM
bazı templatelerde theme klasörü içinde stats ile ilgili dosya bulunmuyor bunların manuel kurulumlarda bu dosya ile ilgili işlem yapmak gerektiğinde bu stats dosyasını ellemi oluşturacağız?
Default tema içindeki Stats.template.php dosyanızı düzenleyebilirsiniz.
-Kurumsal Kimlik Web Tasarım Hizmeti.
Gülhin Portal Sistemi hakkında yorumlarınızı bekliyorum.
SMF
Referanslar --> http://www.gulhin.com/referanslar-portfoy/
-Web Tasarımı ve Tema Tasarımı Sitesi www.gulhin.com
-TOPLU MAİL GÖNDERİMİ --> http://www.toplumailsms.com
E-Ticaret Sistemi yaptırmak mı istiyorsunuz?

Elmacik

Quote from: gulfstar on February 02, 2007, 08:11:00 PM
Herkese merhaba..

Konu basinda itibaren okuyorum pur dikkat !
Aynı sorun bendede var ..

Cevaplar ise sadece 3 kelime ve sonlarinda soru isareti var ..

Yani mod arkadaslar soruna soruyla cevap veriyor.Yaw zaten adam yazmis demiski ?

777 yapiyorum , temp klasorune dosya atiyorum , packages 777 vs vs.yani hersey normal yapilmis bide hala cevap olarak yazma izinlerini ver diyolar !!

Yani uzun lafın kısası eminim yazdıgıma yine cok bilmis bi cevap gelecektir modlardan cok biliyolarya kral onlar , bu arkadaslar islerine gelince yardım ediyolar.Bunu kabul edin artık.

3 defa forum kapattım bu yuzden SMF en iyi forum ama lanet ingilizce bilmedigimiz icin bu arkadaslara mahkumuz ( onlar oyle saniyor ) maalesef.

Hala cevaplar 3 gunde yada hic geliyor.Yani demekki ingilizce ogrencez ve bu Turkce bolumunden kurtulucaz baska caresi yok.Yada keyiflerini beklicez bi cevap yazsalarda halletsek diye.

SMF 1.1.1 kullananlar mod kuramiyor.FTP bilgilerini dogru yazdigimiz halde FTP hatasi veriyo.Dikkat ederseniz FTP bilgilerinin nasil yazilacagini dahi yazmamis arkadaslar.Yani aslinda nasil yazilacagini bilmeyen yoktur ama simdi bu FTP bilgileri hata veriyorsa hata bizdemi yoksa cok bilenlerdemi yoksa SMF son surumundemi ?

Neyse , rahatladm :)

Bak ben mod değilim :)
Ama şuna inan, hiç kimsenin keyfini beklemiyorsun.
Bak bununla ilgili çok yazıldı çizildi.
Buradaki mod arkadaşlar da senin gibi iki eli iki ayağı olan insanlar.
Hepsi hepsi 4 kişiler; onların da okulları eşleri çocukları var.
Buraya sırf birilerine yardımcı olabilmek için takılıyorlar.
Ancak dedim ya; uzaydan gelmedi bu adamlar; onun için günde 24 saat
uyumadan yemeden içmeden dakikada 45.456.435 adet mesaj atma yetenekleri yok.
Ama malesef bazı arkadaşlar (sözüm meclisten dışarı ;) ) sadece kendilerini düşündükleri için
bir konu açıp ha bire öfkeli mesajlar atıyorlar. Bu da cevap yazmak isteyenlerin
heves ve şevklerini kırıyor. Sizin bir tane sorununuz var, ama mod arkadaşlar
buradaki yaklaşık 20.000 adet Türk üyenin tüm sorunlarını üstlenmeye çalışıyorlar.
Dolayısıyla sizin bir sorununuza karşılık onların çözmesi gereken binlerce sorun var.

Bu açıdan bakıp onlara biraz anlayış gösteriniz. Onların sizden hiç farkı yok.
Sadece bildikleri birazcık bilgiyle size faydalı olmaya çalışıyorlar.
Hem de tamamen gönüllü olarak.
O yüzden onlara burada "memur"larmış gibi ve Türkiye'deki memur zihniyetinde çalışıyorlarmış gibi
davranmayınız.

Bir de bütün sorulara doğru cevap verebilecek diye bir şart da yok.
Artı her ağaçtan aynı meyve çıkmaz :) Yani her yazılım her sunucuda aynı şekilde çalışmaz ;)
Home of Elmacik

izmirli_

Elmacik sizin burada mod olduğunuz günleri hatırlyorumda hiç böyle rahatsızlıklar yoktu...gül gibi geçinip gidiyorduk neler oldu böyle :D

husmen73 (Gulhin)

Bu hatayı alan arkadaşların Server'ları Windows mu? Eğer Windows ise yazılabilirlik izinleri HOSTİNG PANEL'inden verilir ve izinleri doğru verdiğiniz takdirde hiçbir problem çıkmaz.

-Kurumsal Kimlik Web Tasarım Hizmeti.
Gülhin Portal Sistemi hakkında yorumlarınızı bekliyorum.
SMF
Referanslar --> http://www.gulhin.com/referanslar-portfoy/
-Web Tasarımı ve Tema Tasarımı Sitesi www.gulhin.com
-TOPLU MAİL GÖNDERİMİ --> http://www.toplumailsms.com
E-Ticaret Sistemi yaptırmak mı istiyorsunuz?

freedom058

Bu paketin düzenlemeye çalıştığı bazı dosyalar yazılabilir değil. FTP kullanarak bunları değiştirmeniz gerekiyor.

bunu nasıl çözeceğiz...

x-muslumcu-x

Quote from: freedom058 on April 06, 2007, 01:25:53 PM
Bu paketin düzenlemeye çalıştığı bazı dosyalar yazılabilir değil. FTP kullanarak bunları değiştirmeniz gerekiyor.

bunu nasıl çözeceğiz...

Yazılabilir yapacan Chmod (777)
Quotewww.musLumgurses.net
Siteni Ekle Hit'i Artsın www.bilgisayar.in

ağla kalbim yalvar acılar dursun
yangına uğramış kimsesiz kulsun
seninde elinden mutluluk tutsun
sevgiyi ararsan bulursun bir gün
yıllar götürmesin gençliği elden
şafak sökülmesin gördüğün yerden
boynun bükülmesin söylenen sözden
sevgiyi ararsan bulursun bir gün