SMF Forum Yazılımı Nasıl Kurulur?

Started by 4LP3RUZ1, July 19, 2006, 12:57:35 PM

Previous topic - Next topic

mrslgl2345

s.a beyler ben gayet güzel bir biçimde funpic ten aldıgım bir hosta smf forum dosyalarımı attım... siteadı/install.php dedim dolduracağım ilk çıkan sayfayı doldurdum fakat ardından yükleme olmuyo ve şu sorun çıkıyo şu şekilde sorunum;

MySQL DATABASE SERVİSİNE BAĞLANAMIYOR.eğer ne yazacağınızı bilmiyorsanız hostunuz ile irtibata geçiniz... arkadaslar bu sorun neden olmaktadır bir türlü anlayamadım...mysql aktif halde ce funpic bunları destekliyor...Yardımcı olursanız çok sevinirim...

SiveroN

Quote from: miroglu on December 11, 2006, 04:38:29 PM
s.a beyler ben gayet güzel bir biçimde funpic ten aldıgım bir hosta smf forum dosyalarımı attım... siteadı/install.php dedim dolduracağım ilk çıkan sayfayı doldurdum fakat ardından yükleme olmuyo ve şu sorun çıkıyo şu şekilde sorunum;

MySQL DATABASE SERVİSİNE BAĞLANAMIYOR.eğer ne yazacağınızı bilmiyorsanız hostunuz ile irtibata geçiniz... arkadaslar bu sorun neden olmaktadır bir türlü anlayamadım...mysql aktif halde ce funpic bunları destekliyor...Yardımcı olursanız çok sevinirim...

Yazdığın veri tabanını kabul etmiyor ya veri tabanı oluşturmadan yazdın yada oluşturduğun veri tabanı bilgilerini yanlış girerek kurulum yapmaya çalışıyorsun ; kontrol ettikten sonra tekrar dene düzeLecektir...

Britney_Qeen

dediklerinizden hiçbişi anlamadım bu bir
bna myqlu sey ne onu anlatın ben ziplerin hepsini yükledim ama ilersine gidemiorum
napmam lazım bana yardım edin lütfen ftp ne nei yüklicem oofff ne olur yardım edin
bide veritabanı anladım ama oluşturmayı anlamadım hostuma sor nedemek ya allah için
[email protected] bile biri eklesin bana anlatsın allahın askına ne olur

Gr@fiker

Quote from: Britney_Qeen on December 18, 2006, 04:06:12 AM
bna myqlu sey ne onu anlatın ben ziplerin hepsini yükledim ama ilersine gidemiorum
napmam lazım bana yardım edin lütfen ftp ne nei yüklicem oofff ne olur yardım edin
bide veritabanı anladım ama oluşturmayı anlamadım hostuma sor nedemek ya allah için
dökümantasyon bölümünde bir video var hiç bişe bilmeyen bile kurabilir o video ile ;)
İ dont have a msn

Britney_Qeen

Quote from: Gr@fiker on December 18, 2006, 07:52:33 AM
Quote from: Britney_Qeen on December 18, 2006, 04:06:12 AM
dökümantasyon bölümünde bir video var hiç bişe bilmeyen bile kurabilir o video ile ;)

saol canım da video nerede dökümatasyona girdim bi sürü sey video göremedimki nerede video

Gr@fiker

bunları indir ve izle

bak demekki varmış aramayı bile kullanmaım :P ( Demekki isteyince oluyormuş ;D )
İ dont have a msn

Britney_Qeen

dediklerini izledim anladım yaptım bir yerde takıldım oku takip etmeme rağöan bütün dosyaları hostumuza smf baslıklı biyer orayı bulamadım nerde acaba

erkamsa

Yükleme aygıtı "erkamsa" database ine giremiyor. Bazı hostlarda SMF admin panelinden kendiniz database oluşturmanız gerekmektedir. Bazılarıda sizin adınızı veya database ismi eklerler.

Buraya tıklayarak bu adımı tekrar deneyebilirsiniz.

erkamsa olarak girdim database ismini. nie olmuyor ya.. deli oldum. free hosting kullanıyom ondan mı acep.

50Mb lik.
[nofollow]

SenSa

kardeş hangi free hosttan aldın? (sansürleyerek yaz ben anlarım :D :P)
sen o "erkamsa" yı erkamsa_ olarak dene yanına alt çizgi ekleyerek gir bakalım olcak mı :)
ιƒ ι'м кιℓℓє∂ ву тнє qυєѕтισηѕ ℓιкє α ¢αη¢єя.. тнєη ι'ℓℓ вє вυяιє∂ ιη тнє ѕιℓєη¢є σƒ тнє αηѕωєя..

SiNeK_VaLeSi

arkadaşlar ya ben se ftp den o dosyaları yükleyemedim lütfen gülmeyin çok yeniyim daha :( hiç bişe bilmiom nasıl yapıcam nolur yardım edinnnnn

WwW.PaTLaTBiFoRuM.CoM

Caspertim

SenSa

Yapamadığınız şeyi tam olarak açıklayın ya da kurulumu biraz dikkatli okuyun arkadaslar araştırın biraz ;)
ιƒ ι'м кιℓℓє∂ ву тнє qυєѕтισηѕ ℓιкє α ¢αη¢єя.. тнєη ι'ℓℓ вє вυяιє∂ ιη тнє ѕιℓєη¢є σƒ тнє αηѕωєя..

hakaner

yanlış smf yükledim ve  sildim ama ftp - puclic html -içinde change diye bir klasör kaldı içi boş silemedim yeni smf attığımda bu klasör proglem çıkarırmı veya nasılsilerim

SenSa

Tam olarak bilmiorum ama smfi tam olarak sildiğinden eminmisin?bunu şu yüzden soruyorum kardeş sadece ftpyi silmekle olmuo ;D mysqldeki tablolarıda tamamen silmelisin ondan sora ftpden yeni dosyaları atıp kurulum yapabilirsin böylece sorun çıkmaz tahminimce:)o klasörü silmek için başka bir ftp programıyla bağlanmaya çalış eğer öylede olmazsa o silinmeyen klasörü hostuna bildirebilirsin onlar kaldırabilir ;)

chussler

mk portal +smf  kuruldu ama smf sayfasında yazılar birbirine girmiş ve üyelik yapılamıyor
kurulumu yapan arkadaşa ulaşamadım , forumdaki hata nedir nasıl düzeltirim ?
yardımcı olursanız sevinirim.Saygılar..
www.umitcinar.net/forum

SenSa

Bu site uçmuş :D türkçe karakter sorunu war forumda aratarak bunu halledersinde span class kodları falan ortaya fırlamış garip birşey olmuş baştan kurulum yapmalısın bence dostum ;)

chussler

mk portalda problem çıkarmı ? yeniden kurulum dışında önereceğiniz başka çözüm varmı ?
Teşekkürler..
www.umitcinar.net/forum

simyaci_

selam arkadaslar webinstalla yaptim devam etti ama kurulum dosya yolumu kabul etmiyor ne olabilirki?

www.seyyah.nl| default 1.1.2

jazzci86

dediğiniz gibi mysql falan onları yaptım forum diye bir klasor actım ve ftpden dosyaları içine attım ama içine girdiğimde bomboş gozekuyo insatlla komutunu yazınca hata sayfası veriyo sayfa bulunamadı diye. Acaba Bu sorun Nerden kaynaklanıyodur. Dogru Dosyaları attıgımdan eminim daha once ucretsiz hosta kurmustum ilk defa paralı hosta kuruyorum yardım ederseniz devinirim.

jazzci86

Quote from: KesKin on May 11, 2007, 11:03:45 AM
Peki FTp programının attığına eminmisin. Critical transfer error falan diyormu ???
kesinlikle eminim ole bişi demiyo ha birde panelimden girdiğimde klasorler içindeki dosyaları görebiliyorum ve dosyalar mevcuttt:(

Advertisement: