News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

Rasprave o ispravcima vodiča ...

Started by Bernard T., August 24, 2006, 02:19:36 AM

Previous topic - Next topic

Bernard T.

Ovdje možete postavljati pitanja, napisati prijedloge ili ispravke za bilo koji od objavljenih vodiča.
://#  Orion | Federation Servers | Info Sector

v.d.

Dali upgradeom sa rc3 na 1.1 gubim sve skrpite odnosno modove koji su postavljeni?
konkretno radi se o tome da imam custom field mod cija su mi polja označena kao "obvezna" prilikom registracije .

Bernard T.

Quote from: v.d. on December 20, 2006, 03:43:13 PM
Dali upgradeom sa rc3 na 1.1 gubim sve skrpite odnosno modove koji su postavljeni?
konkretno radi se o tome da imam custom field mod cija su mi polja označena kao "obvezna" prilikom registracije .
Mislim da da, ovisi o modu i koje datoteke mijenja. Bitno je napraviti backup prije nadogradnje pa ih možeš ponovo ugraditi u novi template
://#  Orion | Federation Servers | Info Sector

Farmacija

QuoteOmogući evidenciju grešaka = DA (a zatim provjeravati tu evidenciju ...)
Hm, ja kada sam to imao ukljuceno ta evidencija mi je zauzimala 80mb na disku (od ukupno 110mb) a imam utisak da je opterecivala i bazu i uticala na usporenje foruma.
www.farmaceuti.com
www.farmaceuti.com/tekstovi

Boxer2

Ja radim s evidencijom i nema problema, niti je sporija niti uzima mjesta.Jedino ako se pojavi neka greška koju forum masovno učitava pa nalupa u sat vremena 312 stranica grešaka tak je meni bilo jednom zgodom jer mi ej template štekao
SMF je zakon a zakon se mora poštivati.

www.alfisti.hr

Bernard T.

Quote from: Farmacija on December 27, 2006, 05:00:44 AM
QuoteOmogući evidenciju grešaka = DA (a zatim provjeravati tu evidenciju ...)
Hm, ja kada sam to imao ukljuceno ta evidencija mi je zauzimala 80mb na disku (od ukupno 110mb) a imam utisak da je opterecivala i bazu i uticala na usporenje foruma.
Ne, evidencija ne opterećuje bazu ako je sve u redu jer se tu bilježe samo greške. A tu evidenciju treba barem jednom tjedno prekontroliraliti i očistiti. Kao što Boxer2 kaže - napunit se može ako ima grešaka, pa stoga provjeri što se to evidentiralo, pronađi uzrok greške i ukloni ga...
://#  Orion | Federation Servers | Info Sector

ena123

jel ja mogu sa 1.0.8 na 1.1.1

i ja ništ ne kužim taj tutorijals  >:(

trebam skinuti novu verziju foruma na svoj pc, raspakirati ga  u sa ftp-om prekopirati postojeće fajlove??

a šta mi je sa textovima,i ostalim postavkama??

jel tu može biti neka zbrljancija,jer ja sve zbrljam

sad sam išla dodati da mi se vide danas aktivni članovi i normalno to ne radi,pa sam vidla da mogu maknuti ono dole što piše o verziji i slično...i normalno maknula copy prava..pa mi je OGROMNIM slovima pisalo da koristim ilegalnu verziju i tako..ja sve zbrljam  :'(

Bernard T.

Quote from: ena123 on December 27, 2006, 05:24:11 PM
jel ja mogu sa 1.0.8 na 1.1.1

i ja ništ ne kužim taj tutorijals  >:(

Ena123, bez panike, samo pažljivo i na miru pročitati!  :P
U vodiću za nadogradnju u samom naslovu i prve 2 rečenice piše ti odgovor na prvo pitanje. Da, može se sa bilo koje SMF verzije nadograditi na 1.1.1, a za to ti treba Large upgrade odavde http://www.simplemachines.org/download/ .

Pročitaj par puta pažljivo Vodić, a ako ti još nije jasno pitaj konkretno pitanje prije nego kreneš na nadogradnju.
://#  Orion | Federation Servers | Info Sector

Boxer2

ena 123 idi u cpanel ako možeš i ako ga imaš i odande ti bude prepoznalo tvoju verziju foruma i samo napraviš upgrade, tako je najlakše, nema uploadanja i grešaka a i k tome fantastico si sam napravi backup pa imaš sve backupirano ako nekaj pođe po zlu
SMF je zakon a zakon se mora poštivati.

www.alfisti.hr

Bernard T.

Quote from: Boxer2 on December 28, 2006, 07:07:06 AM
idi u cpanel ako možeš i ako ga imaš i odande ti bude prepoznalo tvoju verziju foruma i samo napraviš upgrade

da budem iskren nisam nikad pokušao provjeriti da li fantastico prepoznaje samostalno instaliran SMF forum, ne vjerujem da će to tako raditi ...
://#  Orion | Federation Servers | Info Sector

Boxer2

Samostalno instaliran ne prepoznaje, al mislim ako je instaliran prek njega onda je najlakše tak napraviti
SMF je zakon a zakon se mora poštivati.

www.alfisti.hr

Bernard T.

Quote from: Boxer2 on December 28, 2006, 08:10:50 AM
Samostalno instaliran ne prepoznaje, al mislim ako je instaliran prek njega onda je najlakše tak napraviti

Nisam pobornik Fantastico instalacija, kad nešto pođe u krivo s tako instaliranim skriptama korisnik većinom nema blage veze što mu je gdje, što je settings.php datoteka, koja mu je smf baza i password itd. itd. Ionako je install SMFa već gotovo automatski osim najvažnijih parametara poput imena baze,korisnika i passworda...
://#  Orion | Federation Servers | Info Sector

ena123

e ispričavam se što nisam prije odgovorila...negdje sam se pogubila  :D

da forum je instaliran s fantastica, a joomla prek ftp-a

doslovce me frka upgradea, jer se u mom slučaju toliko sve zezne, da je eto dečko s croojomle koji je sa joomlom doma...slagao jedno pet sati joomlu...a ako je itko radio s joomlom, zna da sama instalacija traje 10 minuta...eto toliko o mojim problemima

skužila  sam malo taj cpanel, i malkice i onaj phpadmin


i sad mi se sviđa ovo što mi kaže boxer...djeluje mi jednostavno

e sad ja sam radila u cpanelu backup i to znam..al upgrade nisam

Quoteena 123 idi u cpanel ako možeš i ako ga imaš i odande ti bude prepoznalo tvoju verziju foruma i samo napraviš upgrade, tako je najlakše, nema uploadanja i grešaka a i k tome fantastico si sam napravi backup pa imaš sve backupirano ako nekaj pođe po zlu

idem sad vidjeti gdje bi to moglo biti...ali i dalje ne kužim odakle da radim taj upgrade u cpanelu

a druga stvar...namučila sam se oko smajlića (normalno i tu sam imala problema...s prvim dodatnim ne,ali zato sa drugima fajlom..moram svakog smajlića ručno dodavati i upisivati kodove) pa me zanima da li će meni taj upgrade podržavati normalno smjaliće??

e btw...puno hvala na odgovorima


Boxer2

Poslao sam ti mail kako ide iz fantastica, meni se nije ni tema promjenila ni ništa, svi smajlići rade normalno i tak dalje.
Nisam morao ništa mjenjati osim prijevoda, stavio sam noviji i to je to
SMF je zakon a zakon se mora poštivati.

www.alfisti.hr

ena123

joj..idem sad probat...
al me frka...baš onak ko da idem skakat s bungee jumpingom  :D

Bernard T.

Quote from: ena123 on January 07, 2007, 09:18:23 AM
joj..idem sad probat...
al me frka...baš onak ko da idem skakat s bungee jumpingom  :D

napravi backup pa neće biti problema ...
://#  Orion | Federation Servers | Info Sector

Suby

#16
Meni je malo ovaj vodič za nadogradnju foruma prekomplicirano objašnjen... ili sam to samo ja? :D :D


btw. moze objasnjenje kako podesiti ovo (s teme http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=137353.0)
+ za bazu isključiti mogućnost remote pristupa (u cPanelu treba ukloniti sve IP adrese sa liste u MySQL dijelu)
+ provjeriti CHMOD na datotekama, osobito Settings.php(pokušati staviti CHMOD 600(ako svi korisnici na serveru imaju istu korisn.grupu) ili 660) i public_html direktorija (pokušati staviti CHMOD 700(ako svi korisnici na serveru imaju istu korisn.grupu) ili 770)

Bernard T.

Quote from: Suby on January 11, 2007, 05:56:05 PM
Meni je malo ovaj vodič za nadogradnju foruma prekomplicirano objašnjen...

Moguće, htio sam obuhvatiti sve detalje da bi i početnik i napredni korisnik shvatio. Evo, bilo bi mi osobito drago ako mi želiš pomoći te napisati skraćeniju i jednostavniju verziju, vrlo rado ću je staviti uz postojeću pa neka odaberu prema potrebi  ;)

A to vrijedi i za ostale - ako imate volje pomoći meni i ostalima - razmislite što Vas je mućilo pa ste uspjeli odraditi, pa napišite neki vodić i objavite ovdje a ja ću ga prikačiti da svi nešto naučimo jedni od drugih...

Quote from: Suby on January 11, 2007, 05:56:05 PM
btw. moze objasnjenje kako podesiti ovo (s teme http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=137353.0)
+ za bazu isključiti mogućnost remote pristupa (u cPanelu treba ukloniti sve IP adrese sa liste u MySQL dijelu)
+ provjeriti CHMOD na datotekama, osobito Settings.php(pokušati staviti CHMOD 600(ako svi korisnici na serveru imaju istu korisn.grupu) ili 660) i public_html direktorija (pokušati staviti CHMOD 700(ako svi korisnici na serveru imaju istu korisn.grupu) ili 770)

+ odeš u cPanel dio za MySQL baze i tamo pronađeš (uglavnom pri dnu) mjesto gdje se unose IP adrese za pristup bazi = 127.0.0.1 je u redu, to može ostati, a sve ostale izbriši
+ CHMOD su prava pristupa na UNIX sustavima (ako si na Windows serveru ovo preskoči) i postavljaju se najlakše putem FTP programa (npr. Filezilla), npr. desnim klikom na datoteku negdje bi trebala biti opcija za "Permissions"
://#  Orion | Federation Servers | Info Sector

Suby

Eee, ček prvo da sama napravim upgrejd.. Pokunjeno priznajem da nisam niti jednom načinila upgrade :D

I hvala ti za ovo doljnje objašnjenje... Muchas gracias...

mariopazi

Korisnik sam SMF 1.1 RC3 ...dal koristim small update ili large upgrade?? da bi dosao na  SMF 1. 1. 1

Advertisement: