News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

Ziyaretçiler Mesajın ilk X Karakterini Görebilsin

Started by husmen73 (Gulhin), December 16, 2007, 04:56:18 PM

Previous topic - Next topic

Hakan™

Elinize sağlık :)
Sitemde adınızı yazarak paylaştım umarım bir sorun olmaz  :)

Blackburn

Gerçek mutluluk mal ve mülke sahip olmak ile değil,akıl ve erdeme sahip olmak ile mümkündür.
Slax Tr - Slax Türkiye Topluluğu adresinden usb ile bile çalışan işletim sisteminin Türkiye sitesine ulaşabilirsin.
Özgür yaşam,özgür insan.

tarlak

ben pek işe yaramadı, şöyleki;
denilenleri yaptım ve gerçekten kaç karakter görmelerini istiyorsam sorun yok ancak ziyaretçi alt tarafta bulunan en son gönderilen iletileri göster kısmına basınca, çıkan listede mesajlar olduğu gibi okunabiliyor. Karakter sınırlaması falan olmadan..

tarlak

Bu konudaki sıkıntımı şöyle çözdüm. Daha doğrusu şöyle bir çözüm öneren arkadaşın önerisini uyguladım. Bende işe yaradı

Recent.template.php dosyasında,

sayfa sonundaki ?> işaretinden önce

is_not_guest(); kodunu yazdım. üye olmayan kişiler son iletiler listesine girmeye çalıştığı zaman üye olun veya giriş yapın kısmına gönderiliyor. eğer üye iseniz bu listeyi görebiliyorsunuz.

cangenc

Quote from: Yağız... on May 04, 2010, 06:34:33 AM
&& in_array($context['current_board'], array(1,2))
Kısmını silerseniz gerek kalmaz :)

modu yapana teşekkürler

alıntı yaptığım arkadasın bahsettiği metot çok mantıklı ve işe yarıyor.

cangenc

Quote from: mk1977 on September 02, 2008, 05:12:31 AM
bu arada küçük bir ekleme yapmak isterim

bu kodlar eklense dahi "yazdır" butonuna basınca bütün içerik görüntüleniyor

haliyle de bot'lar bütün içeriği önbelleğe alıyor

engellemek için Printpage.template.php dosyasının en altına aşağıdaki kodu ekledim...

is_not_guest();

bu kısmıda modun üzerine ekledim . bu da çalışıyor. zaten arkadaşın dediği de çok mantıklı.

teşekkürler

cangenc

bu modu neden kurduğumu söyleyeceğim.

üzerine ciddi emek harcayacak bilgi amaçlı makaleler hazırlanıyor.

ziyaretçiler tüm siteden istediği gibi yararlandığı için bilgiyi alıyor ama üye olmuyor. bu durum da yapımcının emeğine yazık ediyor. neticede forum sayfası yapıyoruz ve üyeye ihtiyacımız var.

bu durumu çözmek için ziyaretçiler konu başlığını görsün ama konu içerisine giremesin diye mod kurduk. bu şekilde yapınca da arama motoru bot ları da engellenmiş oluyor.  ayrıca sitemap oluştururken de sitemap eksik oluşuyor. yani konu içeriklerine giriş yapılamadığından sitemap oluşmuyor. bu durumu düzeltmek için konu başlığının da ziyaretçiye açılması gerekiyor.

bu nedenle ziyaretçinin de konu başlığına girmesi sağlanmalıydı . ancak o zaman ziyaretçinin üye olması için pek fazla sebep kalmıyordu.

konunun ilk x karakterinin gösterilmesi sayesinde hem arama motoru konu içerisine giriyor hemde ziyaretçi metni tam göremediği için üye oluyor. ayrıca yazdır düğmesi ile son iletiler kısmının da ziyaretçilere kapatılması gerek. bu durum arama motoru yada sitemap da sıkıntı oluşturmaz.

tüm düzenlemelerden sonra sitenin son görüntüsü aşağıdadır.

saygılarımla

Advertisement: