News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

Koristenje /SSI.php?ssi_function=recentPosts()

Started by andrejs, November 11, 2006, 07:07:54 PM

Previous topic - Next topic

andrejs

naime

uspjesno dobijem da mi pokaze zadnje postove...

par pitanja:

1. pitanje kako ograniciti recimo na 10 zadnjih postova
2. kako promjeniti izgled tj font
3. kako da mi izbaci samo info koji me zanima

npr sada izbaci

Naziv foruma  Naziv topica te datum i vrijeme

meni bi trebalo naziv topica i eventualno vrijeme ali u formatu 11.11.06 14:00
da ispadne sto uze...

znam da se u zagrade mogu pisati neki parametri, ali nemogu nista naci sto kako gdje

Bernard T.

Da, na dobrom si tragu. Sve SSI funkcije su obične PHP funkcije, te u zagradama možeš proslijediti i neke parametre,tj.variable.

Najlakše je ako otvoriš SSI.php i pogledaš malo definicije funkcija, npr. ssi_recentPosts()
function ssi_recentPosts($num_recent = 8, $exclude_boards = null, $output_method = 'echo')
....


Dakle, na prvom mjestu u zagradi očekuje varijablu $num_recent, što je broj zadnjih postova, te ako u zagradu kod pozivanja upišeš npr. 10 dobit ćeš 10 zadnjih postova (default je 8).
Drugo mjesto je array rubrika iz kojih neće učitavati, npr. ako staviš "array(2)" onda se neće prikazati postovi iz rubrike koja ima ID=2 ...

Format datuma je onaj koji odrediš u Admin dijelu foruma

Font postavi kroz CSS, za klasu table.ssi_table, pogledaj bolje generirani source kod. Za još detaljnije uređivanje izgleda ispisa funkcije morat ćeš ručno editirati dio koji generira ispis HTML koda i npr. dodati još koju CSS klasu.

Evo, nadam se da je ovo pomoglo
://#  Orion | Federation Servers | Info Sector

Advertisement: