Spam Şikayetleri Hakkında

Started by [SiNaN], November 19, 2008, 10:42:49 AM

Previous topic - Next topic

√▪PiriReis !▪™

bir sorunum var arkadaşlar reCAPTCHA for SMF modunu paket olarak yükledim ama ayarları nerden yapıyoruz bunda
Üye Olma-Seçenekler'e tıkladığımda karsıma menüler gelmiyor beyaz bir boşluk var acaba bundan dolayımı yoksa neden kaynaklanır ekte resim var

untobyte

Anti-spam önlemler gelişmekte olan foumlardaki yeni oranını azaltıyo, e-posta doğrulaması ve 1000 kere yanlış girilen reCaptcha ya da herneyse şeyler. Onlarlada olmuyo olarsızda. İşin acayibi benim forumda e-posta doğruamas vardı ve yine de reklam botları girebiliyor. Bayağı düzgün eposta adresleri olanlar var, hani sallama bot emaili değilde cool nicknmeler almış olanı bile var  :D acaba artık gerçek kişiler para karşılığı forumlara üye olup reklam mı yapıştırıyor?

CoNqU3RoR

arkadaşlar benim foruma günlük 250 300 bot üye oluyordu verision 2.0 ve hafta 5000 mesaj siliyordum forumdan sonra ne yapabiliridm dedim ve kayıt olurken smf nin doğrulama kodunu kurdum ve 200 lere düştü yanına birde soru cevap kısmını aktif ettim 125 lere düştü ikisi birlikte sonra doğrulama kodunu re chapta ya çevirdim 80 90 a kadar düştü ancak böyle oluncada ormal üyelere gına geliyordu kayıt olurken dedim ne yapabilirim bunların üstüne birde eposta doğrulamayı aktif ettim ve 40 lada düşürdüm mesaj konusuna çözüm olarakta 2 üye grubu oluşturdum özgün izinlerle 1. grup üye olanın ilk gireceği grup bu gruba konu açmayı yasakladım sadece olan konulara msj yazabilir dedim 2. grupta 3 msjı olan üyelerin geçtiği grup bu gruptanda konu açabilme yetkisi verdim günlük şuan 30 küsrü bot kaydoluyor ancak hiçbiri konu açamıyor 1 hafta önce doğrulamaların tümünü kaldırdım sadece eposta doğrulama kaldı spamlarda artış olmadı yani posta doğrulamasını yapın birde konu açma engeli için ben gibi grup oluşturun olay tatlıya bağlansın ben çok çektim siz çekmeyin :D))

artmen

Ben şöyle bir çözüm öneriyorum:Bu botların çoğunun email uzantıları nerdeyse aynı. Mesela Gmail.
mail uzantısına göre yasaklama yapabilecek bir mod var mı?
yoksa birileri öneriyi dikkate değer bulup çaba sarfeder mi?
selamlar
www.okulplatformu.com
EĞİTİMİN YÜKSELEN DEĞERİ
www.avanosgazetesi.com

Antes

Siz oturup @gmail / @hotmail gibi eposta sağlayıcılarını engellerseniz, sitenize üye olabilecek çok fazla insan bulabileceğinizi düşünüyormusunuz ?

proje yardım

Quote from: Antes on September 28, 2011, 03:53:00 AM
Siz oturup @gmail / @hotmail gibi eposta sağlayıcılarını engellerseniz, sitenize üye olabilecek çok fazla insan bulabileceğinizi düşünüyormusunuz ?

@gmail / @hotmail gibi epostaları değilde @mail.ru veya @yannex.ru gibi maiileri engelleyebilsek güzel olur. Zaten bu bootların çok azı @gmail / @hotmail gibi sık kullanılan mail edresleri kullanmakta . Bu tip alternatif seçenekler olabilse admin panelde insanlar sürekli modifikasyon kurmak zorunda kalmaz aslında çok da güzel olur diye düşünüyorum . İp kullanıcı adı engellemek gibi seçenekler çok da fazla işe yaramıyor artık cunkı bu botları kullanan ınsanlar da boş durmayıp teknolojıyı sonuna kadar kullanmakta oldukları ıcın onlarda aynı hesaplar ıle yalnızca ip adreslerını değiştirerek bir forma istedikleri kadar üye olabiyorlar .

proje yardım

Şu modun

Anti-Bot Registration Puzzles
http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=1078

elinde türkçeleştirilmiş hali olan arkadaşlar varsa paylaşabilirlermi

Birde bu mod da yalnız ' turkıyenın baskentı neresıdır ' tarzında manuel bır duzeltme ıle soru sorulabılıyormu yoksa sadece pakette standart olarak hazırlanmıs renk veya toplama işlemi gibi sorular mı sorulabılıyor ?

proje yardım

Arkadaşlar modu kendimiz türkçeleştirdik belki kullanmak isteyen arkadaşlar olur .

/Themes/default/languages/Modifications.turkish.php

$txt['puzzle_colors'] = 'Hangi kelime yazısının rengi ile aynıdır ?';
$txt['puzzle_math'] = 'Yandaki sayıların toplamı kaçtır ?(Cevabı rakkam olarak giriniz)';
$txt['puzzle_shapes'] = 'Kaç adet %s vardır %s de?(Cevabı rakkam olarak giriniz)';
$txt['puzzle_shapes2'] = 'Kaç adet %s vardır %s de?(Cevabı rakkam olarak giriniz)';
$txt['puzzle_sides'] = 'çizgi';
$txt['puzzle_corners'] = 'köşe';
$txt['puzzle_incomplete'] = 'Spam üye Testini tamamlayamadınız . Lütfen yeniden deneyin .';
$txt['puzzle_incorrect'] = 'Spam üye Testine yanlış cevap verdiniz . Lütfen yeniden deneyin .';
$txt['puzzle_antibot'] = 'Spam üye ayıklama testi';
$txt['puzzle_red'] = 'Kırmızı';
$txt['puzzle_orange'] = 'Portakal';
$txt['puzzle_yellow'] = 'Sarı';
$txt['puzzle_green'] = 'Yeşil';
$txt['puzzle_blue'] = 'Mavi';
$txt['puzzle_purple'] = 'Mor';
$txt['puzzle_pink'] = 'Pembe';
$txt['puzzle_black'] = 'Siyah';
$txt['puzzle_grey'] = 'Gri';
$txt['puzzle_triange'] = 'Üçgen';
$txt['puzzle_square'] = 'Kare';
$txt['puzzle_rectangle'] = 'Dikdörtgen';
$txt['puzzle_pentagon'] = 'Beşgen';
$txt['puzzle_hexagon'] = 'Altıgen';
$txt['puzzle_heptagon'] = 'Yedigen';
$txt['puzzle_octagon'] = 'Sekizgen';
$txt['puzzle_1'] = 'BİR';
$txt['puzzle_2'] = 'İKİ';
$txt['puzzle_3'] = 'ÜÇ';
$txt['puzzle_4'] = 'DÖRT';
$txt['puzzle_5'] = 'BEŞ';
$txt['puzzle_6'] = 'ALTI';
$txt['puzzle_7'] = 'YEDİ';
$txt['puzzle_8'] = 'SEKİZ';
$txt['puzzle_9'] = 'DOKUZ';
$txt['puzzle_10'] = 'ON';
$txt['puzzle_11'] = 'ONBİR';
$txt['puzzle_12'] = 'ONİKİ';
$txt['puzzle_13'] = 'ONÜÇ';
$txt['puzzle_14'] = 'ONDÖRT';
$txt['puzzle_15'] = 'ONBEŞ';
$txt['puzzle_16'] = 'ONALTI';
$txt['puzzle_17'] = 'ONYEDİ';
$txt['puzzle_18'] = 'ONSEKİZ';
$txt['puzzle_19'] = 'ONDOKUZ';

şu an için kullanmaya başladık ve yarım gunluk bır ızlenım ıle gercekten işe yaradıgını belırtekden keyif duyuyoruz . Dünya varmıs diyeceğinizden eminiz . Günlük ortalama 100-130 kadar spam uyemız olurdu ancak modu kuralu yarım gun oldu en azından 40-50 spam uyenın gırmesı garantıydı ama hala 1 spam uye bıle olmadı . basıt gıbı gozuksede spam bootları engelleyor gercekten

Advertisement: