Redirection Boards 2.0.1 - Konu Yönlendirmesi

Started by 4LP3RUZ1, December 14, 2006, 04:06:31 PM

Previous topic - Next topic

iborotti

ben 1.1.1 e yeni sürümümü yükselttim ve ilk bu modu kurdum ve paket yüklerken hata vermedi ama en sonunda şu hatayı verdi

Veritabanı Hatası
Duplicate entry 'redirect_hide_columns' for key 1
Dosya: /home/ctwo/public_html/forum/Packages/temp/RedirectPdb.php
Satır: 12

ne yapmam lazım

Kapadokyalı

Nihayet uzun uğraşlardan sonra kurulumu başarıyla gerçekleştirdim arkadaşlar.
Kullandığım sürüm : 1.1 RC2

Otomatik olarak kurulum yapılamadı maalesef,bu sebeple manuel kurdum.Manuel kurulum aşamalarını dikkatli bir şekilde yapmak gerekiyor. Gerçekten bugüne kadarki en uzun süren manuel kurulum diyebilirim.

1. Manuel kurulumu dikkatli bir şekilde yapın. Özellikle yukarıda sık bahsedilen BoardIndex.template.php  dosyası uğraştırdı. Ordaki tablo yapılarına dikkat edin.
2. Manuel kurulum sonrasında RedirectPdb.php dosyasını ana dizine atıp,çalıştırmayı unutmayın, aksi halde hata alırsınız.
3. Dil yüklemesi için ilk mesajda verilen yamayıda kurmayı ihmal etmeyin.

Çalışan örneğini görmek için; http://forum.nevsehir.web.tr/index.php?f=1
linkinde Haberler başlığı bu uygulamayla başka bir adrese yönlendirilmiştir.

Bu da admin panelinden görüntü;
Forum Kategorileri ve Bölümlerine girerek, yönlendirmek istediğiniz bölüm başlığının altında Bu bölümü yönlendir yazısının yanındaki kutucuğu işaretlerseniz, alttaki menü karşısınız çıkıyor ve gerekli ayarları yapıyorsunuz.

Son olarak çeviren Badboy ve ekleyen Alperuzi'ye teşekkür ediyorum. Önemli bir ihtiyacımı giderdiler.

CiOooo

tşkkler

HoT_sOuRcE_

ya arkadaş maneul çözemedim ben bunu ya 11rc2 kullanıyorum default tema

yapıyorum her defasında sorun çıkıyor sonra geri al fıtık oldum

kapadokyalı arkadaşımız tablo yapısına dikkat edin demiş ettim ama yine de beceremedim ye bende bir sorun var yada kodları koyduğum yerlerde

manueli yapan bir arkadaş varsa ve bizimle paylaşırsa çok sevinirim

yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim
Ne Mutlu Türk'üm Diyene!!!

Bursa Gazi Anadolu Lisesi İnternet Sitesi ve Forumu
Forumuma Üye Olabilmek İçin Bursa Gazi Anadolu Lisesi Mensubu Olmanız Gerekli!

Kapadokyalı

CiOooo;
PMA için manuel sorgu kodları ile uğraşmak yerine (sayfalardaki manuel kurulumu eksiksiz olarak yaptıysan ) yukarıda belirttiğim gibi RedirectPdb.php dosyasını ana dizine atıp çalıştırmak (http://siteadresiniz/RedirectPdb.php) yeterli olacaktır. Bu şekilde db'de gerekli sorgulama otomatik olarak yapılacak ve tablolar oluşturulacaktır.

Wade1992 ve HoT_sOuRcE_;
Manuel kurulumda çok zorlanıyorsanız, mod'u hatalarına rağmen otomatik olarak kurun, kurulum aşamasında hangi dosyalarda hata verdiğine bakın ve bunları not ederek, sadece bunlar üzerindeki değişiklikleri manuel yapın.  Ayrıca CiOooo'ya yazdığım gibi db sorgusu için gerekeni yapmayı da ihmal etmeyin ! Manuel olarak hata aldığınız BoardIndex.template.php ve MessageIndex.template.php dosyalarınızı mesajınıza ekleyin. Bu sayfalardaki manuel değişiklikler için birlikte çözüm bulmaya çalışalım.

1.1 RC2 sürümünü kullandığım zamanlar verdiğim örnek link şu an çalışmamaktadır ancak, 1.1.3 deki uygulama örneğine (biraz farklılaştırarak kullanmaktayım) aşağıdaki linkten (resimde görülen bölüme) bakabilirsiniz;

Saygılar...

suleymanoglak

ben burda denilenlerin hepsini yaptim
mod un tr yamasi ve kendisi basarili yuklendi ama kendisi ile bir turlu tanisamadik
yardim edermisiniz nasil bulucam
bu konu ile cok arama yaptim benim ile ayni sorunlar yasayan arkadaslarin cevaplari da olmadi gene
modlari basarili yukledikten sonra birsey yapmaya gerek varmi
yoksa nerde bu mod abi

HoT_sOuRcE_

admin-->Kategoriler--> içerisinde bölümlerin yanında bulunan değiştire tıklayıp orada bununla ilgili birşey var mı bakar mısın?
Ne Mutlu Türk'üm Diyene!!!

Bursa Gazi Anadolu Lisesi İnternet Sitesi ve Forumu
Forumuma Üye Olabilmek İçin Bursa Gazi Anadolu Lisesi Mensubu Olmanız Gerekli!

apache

Sağolun çok güzel oldu.Ancak normal bir bölüm eklediğimde blank açılmasını istersem oluyor ama açtığım konu altbölüm ise blank açılmıyor.Bunu halledebilir miyiz?
Yardımcı olursanız makbule geçer.

suleymanoglak

Quote from: HoT_sOuRcE_ on September 24, 2007, 03:36:45 PM
admin-->Kategoriler--> içerisinde bölümlerin yanında bulunan değiştire tıklayıp orada bununla ilgili birşey var mı bakar mısın?
malesef yok paketi de halen silmedim

suleymanoglak

konuyu acan bakabilirmi lutfen modu sillmek istemiyorum cunku sildikten sonra yuklemek istedigin modlar hata verbiliyor

ben burda denilenlerin hepsini yaptim
mod un tr yamasi ve kendisi basarili yuklendi ama kendisi ile bir turlu tanisamadik
yardim edermisiniz nasil bulucam
bu konu ile cok arama yaptim benim ile ayni sorunlar yasayan arkadaslarin cevaplari da olmadi gene
modlari basarili yukledikten sonra birsey yapmaya gerek varmi
yoksa nerde bu mod abi

yardimlariniz icin saolun

Plus

manuel'i yokmu bu zımbırtının yaw bende değişiklik uygulanacak dosyalar yazan yerde - var S:

suleymanoglak

abiler buna bir cevabi olan yokmu sayin modlar - dil modlari - kullandigim temayi yapan arkadas HARZEM - konuyu acan Alperuzi ve diger tum arkadaslar lutfen ya

PαуLαѕiмCєηηєтi

Pяηѕѕ LF

ben yüklemek isterken bu dosyalarda hata verdi :

sources/messageIndex.php

themes/default/boardindex.template.php

themes/default/messageindex.template.php

manuel kurmak istedim modparser kullandim ordada paketi acarken xml not valide dedi böyle bir hata verdi:

smf.. 1.1.4

nasil yapabilirim ?
1.1.21 Default

Pяηѕѕ LF

1.1.21 Default

Advertisement: