Πόσοι Έλληνες χρησιμοποιούμε το SMF εν έτη 2023

Started by Panoulis64, May 06, 2023, 12:34:43 PM

Previous topic - Next topic

Panoulis64

Πραγματικά αναρωτιέμαι στο πόσοι Έλληνες χρησιμοποιούμε το SMF εν έτη 2023;

Έκανα μία μικρή έρευνα και είδα μία αρκετά ενεργή κοινότητα το 2005 και κάπου το 2010, στα πρώτα μου χρόνια εδώ, θυμάμαι κάναμε ερωτήσεις και παίρναμε απαντήσεις, βρίσκαμε ενημερωμένη βοήθεια, κάτι που θεωρώ φθείρετε συνέχεια, με αποτέλεσμα τελευταίες συμμετοχές στο μακρινό 2020.
Αναρωτιέμαι ακόμα και για τους διαχειριστές εδώ, αν υπάρχουν...

Είμαι ένας απλός χρήστης του διαδικτύου, που διαχειρίζομαι ένα φόρουμ smf από το 2009 και πραγματικά αναρωτιέμαι, αν μπορούμε να κρατήσουμε ζωντανή - ενεργή, αυτή την κοινότητα, έχοντας μία αλληλοβοήθεια και ενημέρωση.

ΘΑ ΧΑΡΩ να δω, αν υπάρχουμε εδώ...

vkot

Γενικά, τα φόρουμ δεν είναι πια τόσο δημοφιλή όσο παλιά, ο κόσμος έχει στραφεί στα κοινωνικά δίκτυα...

Ειδικότερα για το φόρουμ εδώ, έχει ερημώσει επίσης λόγω του ότι το SMF έχει πια υπερβολικά αργό ρυθμό ανάπτυξης από την ομάδα των προγραμματιστών (υπήρξαν και κάποιες κόντρες, κλπ), αν κάποιος θέλει να φτιάξει ένα φόρουμ υπάρχουν κι άλλες καλές επιλογές.
For specialized SMF installation/customization, Web Development, Linux Server Administration, click here.
Για εξειδικευμένες υπηρεσίες στα παραπάνω, πατήστε εδώ.

Panoulis64

Καλησπέρα. Σίγουρα είναι σωστά αυτά που λες, αλλά μετά από 15 χρόνια εδώ, κολησα κάπως, ίσως και η ηλικία μου, με αποτρέπουν να το εγκαταλείψω.
Ένας άλλος λόγος, είναι η SMF Gallery Pro, που δεν ξέρω αν θα λειτουργεί σωστά ή θα χάσω τις φωτογραφίες των μελών μου.
Επίσης τα δεδομένα που έχω και η δομή του, θεωρώ το smf ως το σωστό λειτουργικό, για το σκοπό του.
Σε συνδιασμό δε με τον σέρβερ, ποτέ δεν αντιμετώπισα πρόβλημα χακαρίσματος κτλ. Όπως οφείλω να πω, ότι στα προβλήματα που είχα ανά καιρούς, πάντα είχα άμεση ανταπόκριση για την επίλυση των.

Advertisement: