News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

Windows-1250 ili UTF-8

Started by Penjac, September 17, 2007, 03:52:00 AM

Previous topic - Next topic

Penjac

Do sada sam uvjek kod izrade foruma koristio windows standard dok sada vidim da je UTF-8 puno bolji za naše govorno područje pa pošto radim novi forum zanima me što je po vama bolje? Prebacit bazu na UTF-8 ili ostavit po starom :) (www.planinarenje.org)

Penjac

E da bio sam prebacio u UTF-8 i nakon toga nisam mogao ništa radit (morao sam reinstalirat forum) jer svaki post koji je imao preko 10 slika nije se mogao poslat na forum... Onda sam instalirao ponovno sa UTF -8 i nije mi prihvačao hrvatska slova. Nakon toga treća sreća opet sve isto i radi.. Čudno totalno :)

JerryCRO

hm,zašto ne ostaviš windows standarn?i po čemu je utf8 bolji... ?
www.xybrid-clan.net
www.xybrid-clan.net/forum

Penjac

#3
Pa zato i pitam jer vidim da je prevod na hrvatski rađen za UTF-8 format...

Isto tako kako promjenit da se umjesto Naslovnica vidi ime foruma (Planinarski forum) u firefox ili IE tab baru?

Inaće forum se nalazi na: http://www.planinarenje.net [nofollow] (još mogu šta god hoću jer još nije službeno započeo sa radom) :)

P.S. poslušaj osobu koja je izgubila 2 i po godine na WoWu.. Odustani šta prije :) :) Od kad sam to napravio imam vremena za sve, a prije nisam imao za ništa ^^


Penjac

Quote from: Penjac on September 17, 2007, 05:15:07 AM
Isto tako kako promjenit da se umjesto Naslovnica vidi ime foruma (Planinarski forum) u firefox ili IE tab baru?

Promjenio sam naslovnica u language fileu. sad me zanima dali je moguće da kad netko uđe u podforum da piše Ime foruma - podforum recimo Planinarski forum - Hrvatska? i ako da kako to napraviti

JerryCRO

Quote from: Penjac on September 17, 2007, 05:15:07 AM
Pa zato i pitam jer vidim da je prevod na hrvatski rađen za UTF-8 format...

Isto tako kako promjenit da se umjesto Naslovnica vidi ime foruma (Planinarski forum) u firefox ili IE tab baru?

Inaće forum se nalazi na: http://www.planinarenje.net (još mogu šta god hoću jer još nije službeno započeo sa radom) :)

P.S. poslušaj osobu koja je izgubila 2 i po godine na WoWu.. Odustani šta prije :) :) Od kad sam to napravio imam vremena za sve, a prije nisam imao za ništa ^^
ah nisam jako zabrijo na WoW..igram povremeno kad stignem :)
www.xybrid-clan.net
www.xybrid-clan.net/forum

Penjac

Bolje :) Ja sam bio i previše pa nisam ima vrimena za ništa drugo. Na kraju ipak prodah account samo da ga nemam blizu i sad uživam :) Što će bit kad zazimi i kad nebuden ima šta radit vidit ću :)

Ajmo netko dali zna odgovor na moje pitanje iz posta iznad :)

Advertisement: