Profillere Biografi Bölümü Eklemek

Started by Hoochie Coochie Man, October 29, 2007, 06:18:08 PM

Previous topic - Next topic

Hoochie Coochie Man

Yapılabilir, ancak çok çirkin olur, düşünsene 2 sayfa uzunluğunda biri biyografi yazıyor, resimler koyuyor, onların hepsi yan profil alanını da gözükyor ve sayfanın aşağısna doğru yığılıyor.. Olacakları biraz tahmin et, çok boş bir iş olduğu için bunu boş bir zamanımda bi bakarım.. Onun dışın bir soru varsa alabilrim..
İnadına SMF 1.1.X

Patlican

Quote from: Hoochie Coochie Man on January 12, 2008, 08:51:35 AM
Yapılabilir, ancak çok çirkin olur, düşünsene 2 sayfa uzunluğunda biri biyografi yazıyor, resimler koyuyor, onların hepsi yan profil alanını da gözükyor ve sayfanın aşağısna doğru yığılıyor.. Olacakları biraz tahmin et, çok boş bir iş olduğu için bunu boş bir zamanımda bi bakarım.. Onun dışın bir soru varsa alabilrim..

Tabiki çirkin olur.Fakat ben kendime göre az çok değiştirmeyi denedim.Profil kısmında yazıcakta en fazla bir satırlık yer olur.Yani biyografi olarak değilde başka birşey olarak kullanmayı amaçlıyorum

Hoochie Coochie Man

Anladım, o zaman sen bu başlıkta hiç durma. Buradan ayrıl, ve Elmacik'in çok güzel bir konusu var.. Profile ek özellikler ekleme ile ilgili, detaylı anlatmış, ben bulamaadım. Bulursam veririm linkini.. O'nu ara ;)
İnadına SMF 1.1.X

Hoochie Coochie Man

İnadına SMF 1.1.X

Patlican

Geldi hatta arkasından sorucağım soruyuda cevapladı tekrar saol diyorum ve bu konudan başka konulara yol alıyorum :P

♀φ®♪└┘δ

Arkadaşım güzel  oldu ama Bu  biyografi  bilgilerini  nerden  giriyoruz?

Hoochie Coochie Man

İnadına SMF 1.1.X

the lord

elinize sağlık oturdu ama kimlik bilgisi deyince profil alanında bozulma oluyor. Text alanını nasıl düzenliyebiliriz.Genişliğini.

Hoochie Coochie Man

Quote; <td colspan="2"><hr size="1" width="100%" class="hrcolor" /></td>
    </tr>

<td><b>Biyografi:</b> <div class="smalltext">', $txt['bionotice'], '</div></td>   <td><textarea name="default_options[bio]" rows="7" cols="70">', @$context['member']['options']['bio'], '</textarea></td>

Kırmızı ile işaretlediğim yerleri oynamalısınız..
İnadına SMF 1.1.X

the lord

çok teşekkürler bir sorun daha çıktı ama  :-[

Hoochie Coochie Man

Üzgünüm ama sorunu siz yaratıyorsunuz. Kodları uygulayamıyorsunuz.
İnadına SMF 1.1.X

the lord

tşkler ilgili ve alakanıza evet sorun bendeymiş ama kaldırdım eski haline çevirdim hala kimlik bilgisine girince kayma oluyo 3-5 satır acaba o alanın genişliğini style.css de mi düzenlicem profil.temlate.php de mi daha önce dikkatimi çekmedi ama sağa doğru kaymış. :S

Hoochie Coochie Man

Quote from: Hoochie Coochie Man on February 26, 2008, 12:30:28 PM
Quote; <td colspan="2"><hr size="1" width="100%" class="hrcolor" /></td>
    </tr>

<td><b>Biyografi:</b> <div class="smalltext">', $txt['bionotice'], '</div></td>   <td><textarea name="default_options[bio]" rows="7" cols="70">', @$context['member']['options']['bio'], '</textarea></td>

Kırmızı ile işaretlediğim yerleri oynamalısınız..

Belirtmiştim nasıl daraltacağınızı. Neden deneme yanılma yapmıyorsunuz?
İnadına SMF 1.1.X

the lord

yok onu demiyorum konu dışına çıktım azcık söylemek istedğim bu modu kurmadan önce profilde kimlik bilgisine girince sayfa sağa doğru baya bi 5-6px kaymış (kimlik bilgisinin alanı genişliğini nerden düzenliyebilirim diye sormaya calştm ) Modluk bi sorunum yok bunu değişirken[ rows="7" cols="70">] oturdu ama tekrar kaldırdım modu zaten benim önceden varmş az kaymş . Biraz kafa şişirdim ama üzgünüm bunu demek istedim .

Hoochie Coochie Man

Evet sorununuz konu ile ilgili değilmiş, bu başlıkta konu ile ilgili ilk önce arama yapabilir, sonuç bulamazsanız yeni konu açabilirsiniz.

Başlık açmadan önce de burayı okumanızı öneririm. İyi günler..
İnadına SMF 1.1.X

SerMimar

öncelikle bu özelliği smf ailesine kazandıran arkadaşlara teşekkür ederim.

bir sorum olacaktı.

profil sayfasında biyografiyi diğerlerinden ayırmam için hr kodunu eklemeye çalıştım beceremedim.. br ile yapmaya çalıştım olmadı, bu konuda sizden yardım talebim olacak..

ilgilenen arkadaşlara teşekkürler..

SerMimar

Ayrıca ikincir bir konu şu:

biyografisini doldurmayan üyelere, "biyografisi hazırlanıyor" gibi bir yazı eklememiz mümkün mü?

Advertisement: