SMF forumu nasıl kurulur videosu..

Started by [...Saint...], January 17, 2008, 12:40:43 PM

Previous topic - Next topic

[...Saint...]

Merhaba arkadaşlar SMF kurulumu ile ilgili bir video ders hazırladım..
Hiç kurmamış kişilere yönelik hazırladım, tabi  buradaki arkadaşlar izlerken biraz sıkılabilirler ancak
bu işi bilenler olarak, eğer bilmeseydiniz bu video size yeterli olurmuydu fikir belirtirseniz çok sevinirim.. Yorumlarınıza göre düzenleme yapabilirim.. Umarım beğenirsiniz.. ;)

Kurulum Videosunu buradan Türkçe dil ayarlarını nasıl yapıldığını ise buradan izleyebilir misiniz?

eXecuT

Öncelkile tebirk ederim, böyle bir başlık bence yeni kullanıcılar için Süper. :)
Visit = | www.pc-kopatiz.com |

#Serseri

Quote from: eXecuT on January 17, 2008, 01:06:25 PM
Öncelkile tebirk ederim, böyle bir başlık bence yeni kullanıcılar için Süper. :)

Neyi tebrik ediyosun :D Link hani :D

eXecuT

Quote from: S e r s e r i on January 17, 2008, 01:10:51 PM
Quote from: eXecuT on January 17, 2008, 01:06:25 PM

Neyi tebrik ediyosun :D Link hani :D

Arkadaş yapmış onun için tebrik ettim, link orada. ;)
Visit = | www.pc-kopatiz.com |

Arbalot

İlgin için teşekkür ederiz konu dökümantasyonlara taşınmıştır ve eski görsel kurulum videosu ile değiştirilmiştir...

İsmimiAdminDeğiştirdi

Güzel Anlatım Olmus Sağolasın Bilmeyenler İçin Güzel Anlatım ;)

[...Saint...]

Quote from: Arbalot on January 17, 2008, 05:01:40 PM
İlgin için teşekkür ederiz konu dökümantasyonlara taşınmıştır ve eski görsel kurulum videosu ile değiştirilmiştir...
Asıl ben teşekkür ederim beğenmenize sevindim...

dandik_mail

video süper olmuş bunu hazırladığın programın adını yazarmısın
İMZA YOK

ÜHÜHÜH

Yağız...

Hoochie Coochie Man

Evet gerçekten çok güzel.. emeğine sağlık
İnadına SMF 1.1.X

[...Saint...]

Quote from: t_A_635 on January 19, 2008, 01:17:05 PM
video süper olmuş bunu hazırladığın programın adını yazarmısın
Teşekkür ederim , Viewlett builder adında bir program ;)
www.qarbon.com adresinden ulaşabilirsiniz..

dandik_mail

İMZA YOK

ÜHÜHÜH

βluΣ ЯosΣ

tşk güzel çalışma olmuş kardes ..

genaozen

allla alla bişey sordum ama msj larım silindi

rapbirlik

tebriklerrrr programı indiremedim ayrı bi mevzu fullmüydü ki Ç.

cucar

smf forum sitemi kurmaya çalışıyorum.

install.php yi çalıştırınca aşağıdaki hatayı veriyor yardımınız lütfen...

You're on a windows server, and some crucial files are not writable. Please ask your host to give write permissions to the user PHP is running under for the files in your SMF installation. The following files or directories need to be writable:

βluΣ ЯosΣ

video yu izledinmi kardeş orda var herşey

Evo™

@cucar onun devamında yazılabilir yapmanı istediği bir kaç klasör ve dosya olacak onları yazılabilir yapman gerek daha sonra devam edebilirsin ayrıca serverın windows sanırım sorunlar çıkarabilir tam randuman alman için linux bir serverda smf kurman gerek bence.

Asyam

hxxp:www.ogren.tv/dersler/CyberTurk/tiny_portal_kurulumu/tiny_portal_kurulumu.html [nonactive]

Bu video ilk kuruşta lazım mı?

Sıfırdan öğrenen biri olarak soruyorum..

Wampserver'e tıkla demiş..

O ayrı bir yerden mi inecek, yokda zaten pcde olan bir program mı?

[...Saint...]

Bahasettiğiniz Tinyporl farklı bir yapıdır ve smf 'in üzerine kurulur. Siz eğer smf kuracaksanız ilk mesajdaki anlatımı takip edin..

kariyer

SAİNT  BİRDE   videoları kendi sitemde oynatabilsem  ama nerde o kafa bende  sen yaparmısın

goldmakeer

BU USERNAME VE SIFREYI NERDEN ALIYOZ YA BENDE ONDA TAKILDIM YARDIM

*sYma

ilk kez kuruyorum ve burada takıldım. Videoyuadım adım takip edip herşeyi yaptım ama burda nereye bağlanacağım ?

Gurbet_42

Quote from: *sYma on September 13, 2009, 05:21:54 PM
ilk kez kuruyorum ve burada takıldım. Videoyuadım adım takip edip herşeyi yaptım ama burda nereye bağlanacağım ?

Alttaki videoyu iyi izle tam sana göre bir anlatım.

http://www.ogren.tv/dersler/filezilla_kullanimi_anlatim/filezilla_viewlet_swf.html

*sYma

Quote from: Gurbet_1907 on September 13, 2009, 06:32:27 PM
Quote from: *sYma on September 13, 2009, 05:21:54 PM

Alttaki videoyu iyi izle tam sana göre bir anlatım.

hxxp:www.ogren.tv/dersler/filezilla_kullanimi_anlatim/filezilla_viewlet_swf.html [nonactive]

sormak istediğimi anlatamadım. Şimdi ben gerekli olanları indirdim. Sonra videoyu adım adı takip ederken gösterdiğim yerde takıldım. Bağlan demeden önce orada sunucu yazıyoruya, ben o kısma ne yazacağım anlamadım. Sonra, kullanıcı, hesap, parola var.
Uğraştırıyorum ama yardım ederseniz çok sevineceğim.

Gurbet_42

Demekki videoyu tam izlemediniz izleseydiniz onların da açıklamaları var.

mertcan koyuncu

arkadaşlar bende sitemi sadece  smf forum olarak kurmak itiyorum daha öncede başka birisine kurdurdum  .Arkadaş şifresini degiştirip yönetim paneliyle oynamış sitemi açtıgımda Connection Problems
Sorry, SMF was unable to connect to the database. This may be caused by the server being busy. Please try again later.  bu şekilde yazı cıkıyor açılmıyor. Siteyi eski haline getirmek için ne yapabilirim yardım ederseniz sevinirim.Siteyi en kısa sürede aktif etmem lazım

grafitus

ayarlari_onar.php kullanarak MySQL şifrenizi doğru şekilde değiştirin.

mertcan koyuncu

arkadaşlar şimdi siteyi intex haline geldi anlatabilirmisiniz ayrıntılı şekilde kurulumunu ilk kez yapıcağım.

nazlikiz

bend eilk kez bi smf forum sitesi kurucam daha denemeden sormak istiyorumda

videodaki

Bu asamada dosyalarimizi satin aldigimiz yada smf kurulumu destekleyenüsretsiz hosting hizmeti veren bir firmadan edindigimiz alana, ftp programi vasitasiyla yüklyecegiz..

tam olarak ne demek bu yani ne almamiz gerke bunun icin yada iste kisaca anlata bilirmisiiz bana bu konuyu acaba??

Emre A.

Quote from: nazlikiz on October 07, 2010, 05:27:17 PM
bend eilk kez bi smf forum sitesi kurucam daha denemeden sormak istiyorumda
videodaki
Bu asamada dosyalarimizi satin aldigimiz yada smf kurulumu destekleyenüsretsiz hosting hizmeti veren bir firmadan edindigimiz alana, ftp programi vasitasiyla yüklyecegiz..
tam olarak ne demek bu yani ne almamiz gerke bunun icin yada iste kisaca anlata bilirmisiiz bana bu konuyu acaba??

Bakınız: http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=399610.0

soylan77

www(nokta)siteadi(nokta)com/smf seklinde degil de www(nokta)siteadi(nokta)com seklinde bir forum sitem olsun istiyorum. ana sayfam forum sitesi olacak yani. Ama nasıl yapıcağımı bilmiyorum. Yardımcı olabilir misniz ?

soylan77

Emre A.

Quote from: soylan77 on June 02, 2011, 06:39:11 AM
www(nokta)siteadi(nokta)com/smf seklinde degil de www(nokta)siteadi(nokta)com seklinde bir forum sitem olsun istiyorum. ana sayfam forum sitesi olacak yani. Ama nasıl yapıcağımı bilmiyorum. Yardımcı olabilir misniz ?

Linux sunucuysa /httpdocs klasörün içersine yada windows sunucuysa www klasör içersine dosyaları transfer etmen yeterli.

kn2agkck

aga bı sorum olucak ben fılezılla da bı sorun alıyorum sonra duzeltınce bı tane daha alıyorum duzelınce bı tane daha ve sonu gelmıyor suan
ECONNREFUSED - Connection refused by server
"EAI_NODATA - No address associated with nodename" oncedende bu hatayı alıyordum ama olmyor mesela ıp adresımı yazarak hatayı duzelttım derken
ECONNREFUSED - Connection refused by server
bu hatayı verdı
ne yapmalıyım ?

saMet464

sualci

Merhaba smf yeni başladım. ukararken alışkanlık olarak utf8 tercih ederek kurdum ama aklıma takıldı ikisi arasında tam olarak ne fark var ve neden utf8 ayırma ihtiyacı duyulmuş.

Emre A.

Quote from: sualci on February 19, 2015, 02:30:49 AM
Merhaba smf yeni başladım. ukararken alışkanlık olarak utf8 tercih ederek kurdum ama aklıma takıldı ikisi arasında tam olarak ne fark var ve neden utf8 ayırma ihtiyacı duyulmuş.

Aslında kodlama farkından başka bir şey yok; UTF-8 Türkçe karakter desteği karakterli olduğu için ben kullanmıyorum. Latin kodlamayı geliştirmek daha kolayıma geliyor.

Bknz

vizyu

teşekkürler güzel bir bilgilendirme olmuş

Advertisement: