News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

Tıkladıgınız Lınkte Guvenlık Duvarı (out.php)

Started by ℓσяєиz, September 25, 2006, 12:50:05 PM

Previous topic - Next topic

tertunc

Forbidden

You don't have permission to access /< on this server.

hatası veriyor

Evo™

ℓσяєиz bunun aynısını resimler içinde uygulamak istiyorum subs.php'de yaptım ama olmadı hiç birşey resimler çıkmadı.

ℓσяєиz

resimlere uygulamak ?

[url=aaa][img]...[/img][/url]

bunlara uygulamak istiyorsan zaten uyguluyor bu deişiklikler

img lerde cıkmaması normal resim yolu değiştiği için resimler cıkmaz

Barış Dokumacı

MY THEMES

The greates enemy will hide in the last place you would ever lock..

OverTa[k]e

Şimdi arkadaşlar diğer mesajlarıda okudum fakat site içindeki linklerde yönlendirmeyi kaldırmak yanılmıyorsam daha çözülmemiş ?

saruhan

ozanTi

hocam bunu site içi olan kısmı nasıl kaldırabiliriz? out.php dosyasında pattern tanımlayıp hxxp:sitemiz.com/ [nonactive] şeklindeyse linke otomatik mi göndermeliyiz yoksa subs.php dosyasına mı pattern tanımlayalım?

ozanTi

kendi işimi kendim gördüm arkadaşlar :) sitenizin alan adından link verilmişse bunu out.php dosyasında kullanıcıyı bekletmeden yapabilirsiniz. Out.php dosyanızı şu şekilde yaparsanız sorun kalkacaktır...
<?php 
function urlmake($u) { 

htmlspecialchars($u); 
  if(!
preg_match("/[a-z]:\/\//si"$u)) $u "http://$u"
  return 
$u

$u2=urlmake($_REQUEST["url"]); 
preg_match('@^(?:http://)?([^/]+)@i'$u2$matches);
$host $matches[1];

// alan ad&#38;#305;n&#38;#305;n son iki parças&#38;#305;n&#38;#305; alal&#38;#305;m
preg_match('/[^.]+\.[^.]+$/'$host$matches);
if(
$matches[0]=="kvforum.org")
header("Location: $u2");
?>

<html>
<title>D&#304;KKAT! Kurtlar Vadisi Forumu'ndan Ç&#305;k&#305;yorsunuz!</title>
<body bgcolor="#FFFFFF" leftmargin="0" topmargin="0">
<div align="center">
  <table width="100%" border="0" cellspacing="0" cellpadding="0" align="center">
    <tr>
      <td bgcolor="#000000">
        <div align="center"><font face="Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif" size="5"><b><font size="7" color="#FFFFFF">D&#304;KKAT</font></b></font></div>
      </td>
    </tr>
  </table>
  <p><font face="Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif" size="5"><b></b></font></p>
  <table width="750" border="0" cellspacing="0" cellpadding="0">
    <tr>
      <td>
        <p align="center"><b><font face="Tahoma" size="2">Forum'dan ayr&#305;l&#305;yorsunuz...</font></b></p>
        <p align="center"><font face="Tahoma" size="2">A&#351;a&#287;&#305;daki adrese giri&#351;
          yapmak g&uuml;venli olmayabilir ve tamamen sizin sorumlulu&#287;unuzdad&#305;r.<br>
          <b>Bu linki tan&#305;mad&#305;&#287;&#305;n&#305;z ya da g&uuml;venmedi&#287;iniz birinden ald&#305;ysan&#305;z devam
          etmeniz &ouml;nerilmez!</b><br>
          </font></p>
        <p align="center"><b><font color="#FF0000" face="Tahoma" size="2">
          <?=$u2?>          </font></b></p>
        <p align="center"><font face="Tahoma" size="2"><b><a href="<?=$u2?>">&gt;
          E&#287;er bu linki veren ki&#351;iye g&uuml;veniyorsan&#305;z, yukar&#305;da yaz&#305;l&#305; olan adrese devam
          edin!</a><br>
          </b></font><b><font color="#FF0000" face="Tahoma" size="2">Verilen linkin: <? echo "alan ad&#305;: {$matches[0]}\n"; ?> </font></b><font color="#FF0000">
          </font></p>
        </td>
    </tr>
  </table>

</div>
</html>

Site adreslerinizi kendiniz düzenlersiniz diye düşündüğüm için onları düzeltmedim. Örnek olarak hxxp:kvforum.org/out.php?url=http://kvforum.org/92_bolum_fragmani-t41.0.html;msg169#msg169 [nonactive] şuraya bakabilirsiniz. Kendi alan adım içerisindeki tüm linkler out.php engeline takılmadan gitmesi gereken sayfaya gidiyor. Yaptığım ekleme şundan ibaret:
preg_match('@^(?:http://)?([^/]+)@i', $u2, $matches);
$host = $matches[1];

// alan ad&#305;n&#305;n son iki parças&#305;n&#305; alal&#305;m
preg_match('/[^.]+\.[^.]+$/', $host, $matches);
if($matches[0]=="kvforum.org")
header("Location: $u2");

Kullanacaklara hayırlı olsun şimdiden :)

Advertisement: