News:

SMF 2.1.4 has been released! Take it for a spin! Read more.

Main Menu

SSI Dersleri - İleri Seviye

Started by [SiNaN], May 21, 2008, 10:34:43 AM

Previous topic - Next topic

grafitus

BuЯЯЯЯaK

Denediğin dosyayı buraya eklemende sakınca yoksa eklermisin .

BuЯЯЯЯaK

<?php ' ,$context['user']['avatar']['image'], ' ?>

Bunu dene .

grafitus

Parse error: syntax error, unexpected T_STRING in /home/ikariam/public_html/index.php on line 52

bu hatayı verdi

BuЯЯЯЯaK

<?php echo'' ,$context['user']['avatar']['image'], ''; ?>

Sanırım bu olacaktır .

grafitus

Quote from: Burak ™ on August 13, 2008, 03:54:31 PM
<?php echo'' ,$context['user']['avatar']['image'], ''; ?>

Sanırım bu olacaktır .

Oldu valla saol.BurAk abi

BuЯЯЯЯaK

kaanfakili

Merhaba, çok güzel açıklamalarda bulunmuşsunuz ancak benim için tam olarak yeterli değil. Gerekli bilgileri bulamıyorum. Eğer bana yardımcı olursanız sevinirim.

Öncelikle php ile basit bir edebiyat sitesi yaptım. Yorumların, şiirlerin, haberlerin, kitap tanıtımlarının falan olduğu bir site. Bir de SMF forum var. Şimdi benim isteğim SMF ile sitenin entegreli bir şekilde çalışması. Maddeleyecek olursam,

1. Kullanıcı site üzerinden üye girişi yaptığında hem SMF'de hem de sitedeki kullanıcı bloğunda giriş yaptı gözükmeli.
2. Yorum gönderirken ya da içerik önerirken kullanıcı eğer üye girişi yapmış ise bunları gönderebilmeli.
3. Ben SM'nin members tablosundan başka bir tabloda da kullanıcı hakkında daha fazla bilgiyi saklamak istiyorum. Bunun için bir üye yönetim paneli yaptım. Yani kullanıcının kullanıcı adı, şifre, eposta gibi SMF ile ilgili bilgilerini members tablosundan alacak, ili, ilçesi, okulu, hakkında bilgi gibi diğer kısımları da benim hazırladığım başka bir tablodan alacak. Bunu nasıl sağlayabilirim. Yani birisi site üzerinden üye girişi yaptığı zaman hem sitede ve forumda bağlı gözükecek hem de giriş yaptığı blokta yeni bağlantılar olacak şu şekilde:

Kişisel Bilgilerim (SMF)
Tanıtıcı Bilgilerim (Site)
Önerdiğim Şiirler
Yorumlarım
Önerdiğim Haberler

vs. Bu sistemi mutlaka yapmalıyım. Çünkü bir sonraki aşamada kullanıcının eklediği şiirleri ya da yorumları vs. düzenleyebilmesi lazım.

Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum arkadaşlar.

Dilimiz Kimliğimizdir! www.anadilim.org [nofollow]

[SiNaN]

1) SSI.php'yi çağırın.
2) $context['user'] ve $user_info içinde size gereken bütün bilgiler bulunur.
3) smf_members tablosuna yeni alanlar ekleyebilirsiniz, SMF'e zararı olmaz. Ama ayrı tutmak isterseniz ID_MEMBER index olacak şekilde yeni bir tablo oluşturun. Kullanırken LEFT JOIN ve INNER JOIN ile bilgileri birleştirebilirsiniz.
Former SMF Core Developer | My Mods | SimplePortal

kaanfakili

Cevapların için teşekkür ederim Sinan. Kendi yaptığım üyelik için daha evvel neden aklıma gelmediğine anlam veremediğim bir şey denedim. SMF çerez ile çalışıyor. Benim üyelik ise Session ile. Ben session oluştururken SMF'nin kullanıcı adı ve şifresini çağırdım. Pekala da çalıştı. :) Sadece ikisine de giriş yapmış gibi olmuyor ancak üyelikler birleşti bu şekilde. SMF tablosuna yeni alanlar ekleyebilirim ama bu güncellemelerde zedelenmez mi?
Dilimiz Kimliğimizdir! www.anadilim.org [nofollow]

estremo

Bende şunu sorayım boş bir php sayfasına işte login ekranı search yeni mesajları ekledim ozaman arkplan sadece beyaz oluyor arka planı forumdan birşey ekleyebilirmiyiz yoksa kendimizmi yapicaz.

rampimp

selam portalda üyenin resmini nasil gösteririz yane konular olduguyerde Üyenin resmi hangi üye yolladi diye

Linkin park

[nofollow]

CyberAngel

Hocam sisi ile son konuları başarlı bir şekilde başka sayfaya çekmişim.Ama birşey farkettim

Son konularin gösterildiği sayfayı da ziyaretçiler

Notice: Undefined index: no_view_links in /var/www/vhosts/teori-z.com/httpdocs/forum/Sources/Subs.php on line 1325

Notice: Undefined index: no_view_links in /var/www/vhosts/teori-z.com/httpdocs/forum/Sources/Subs.php on line 1331

Notice: Undefined index: no_view_links in /var/www/vhosts/teori-z.com/httpdocs/forum/Sources/Subs.php on line 1587

Notice: Undefined index: no_view_links in /var/www/vhosts/teori-z.com/httpdocs/forum/Sources/Subs.php on line 1593

Notice uyari mesajlarinin ekrana basilmasini istemiyorum bir türlü yapamadim.Nasıl olcak substaki error_reporting de değişiklik yapiyorum sorun çözülmüyor.Yardim edermisiniz gerçekten ciddi bir problem

Evo™

Sorunun registered links modu ile ilgili sanırım o modun yaptığı değişiklikleri tekrar gözden geçir.

CyberAngel

Quote from: єνσℓυтιση™ on October 24, 2008, 08:24:15 AM
Sorunun registered links modu ile ilgili sanırım o modun yaptığı değişiklikleri tekrar gözden geçir.

evet onunla ilgili defalarca gözden geçirdim linkleri ziharetçilerden gizleyince bu uyarılar çıkıyor . ben bu uyarıların ekrana yansımasını istemiyorum . bi çözümü yokmu ?

CyberAngel

Arkaşlar çok acil diye tekrar yazıyorum cevap gelmedi bilen biri yokmu ?

Fussilet

hocam aşağıdaki kod: download modulunde son gönderilen dosyaları gösteriyor

blok olarak Rastgele bir dosyanın görünmesi için ne yapmak lazım hocam?

daha doğrusu belirli bir kategorinin rastgele bir dosyası...

mesela : Multimedia kategorisinden rastgele 1 dosya görünmesi olayı...

saygılarımla...

global $db_prefix, $scripturl;

$request = db_query("SELECT f.ID_FILE, f.ID_MEMBER, f.date, f.ID_CAT, f.title AS ftitle, f.totaldownloads,
c.title, m.realName, m.ID_MEMBER AS mID_MEMBER
FROM {$db_prefix}down_file AS f, {$db_prefix}down_cat AS c, {$db_prefix}members AS m
WHERE f.ID_CAT = c.ID_CAT
AND f.approved = '1'
AND f.ID_MEMBER = m.ID_MEMBER
ORDER BY f.ID_FILE DESC
LIMIT 35",__FILE__,__LINE__);
while($row = mysql_fetch_assoc($request)) {
echo '<table width="100%" cellpadding="2" cellspacing="0">
<tr>
<td valign="top" class="smalltext"> <a href="',$scripturl,'?action=downloads;sa=view;id=',$row['ID_FILE'],'">',$row['ftitle'],'</a></td>
<td valign="top" class="smalltext" align="right">',$row['totaldownloads'],'</td>
</tr>
</table>';
}

[SiNaN]

Bul:

ORDER BY f.ID_FILE DESC

Değiştir:

AND f.ID_CAT = 'CATEGORİ_IDSİ'
ORDER BY RAND()
Former SMF Core Developer | My Mods | SimplePortal

Advertisement: