News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

Tema Kabul Şartları

Started by 4LP3RUZ1, November 14, 2007, 03:15:52 AM

Previous topic - Next topic

4LP3RUZ1

Tema Sitesine gönderilen temalar ile ilgili son zamanlarda bazı sorunlar olmaya başladı ve dolayısıyla bu sorunlar hakkında bilgilendirmenin gerekli olduğu kanısına varıldı.

Temanın onaylanması için gereken yönergelerin bazıları şunlardır:

- Template dosyalarına yazılmış (hardcode) herhangi bir metin bulunmamalıdır, mutlaka İngilizce metin/buton'lar bulunmalıdır (diğer diller de İngilizce yanında bulunabilir)
Tüm metinler dil dosyalarında bulunmalıdır. Eğer temanız ekstra metin ifadeleri kullanıyor ise Modifications.dil.php isimli bir dosya oluşturun (veya kendi TemaMetinleri.dil.php), bu dosya /languages klasöründe olmalıdır. Verilen tüm metinlerin mutlaka İngilizce versiyonları bulunmalıdır, ancak yanında diğer diller de sunulabilir (Modifications.english.php yanında Modifications.turkish.php vs...)

- Temalar telif haklarını (copyright) çiğnememelidir
Temalar başka kişilerin çalışmaları çalınarak oluşturulmamalıdır, ancak izin alındığına dair kanıt sunulursa buna izin verilebilir. Ayrıca temalarda başka kaynaklardan javascript veya resimler sunulmamalıdır. Kendi resimlerinizi oluşturabilirsiniz, SMF paketi ile gelen resimleri de kullanabilirsiniz, ancak başka temalardan veya başka yazılımlardan izinsiz resim kullanamazsınız.

- Templateler geçerli HTML 4.01 or XHTML 1.0 Transitional olmalıdır
Template dosyaları HTML 4.01 or XHTML 1.0 Transitional standardında geçerli olmalıdır. Tagler küçük harfli olmalı ve, line break gibi tekil tag'ler kapatılmalıdır. (mesela <br> değil, <br /> veya <hr> değil, <hr />), daha fazla bilgi için bu yardımcı olabilir. Ayrıca bu adresten herhangi bir sayfanın xhtml uyumuna bakabilirsiniz.

- Sadece değiştirilmiş dosyaları ekleyin
Bütün template ve dil dosyalarını tema paketine eklemeniz gerekmez. SMF zaten tema klasöründe bulamadığı dosyaları default temasından çağırır. Aynı durum dil dosyaları için de geçerlidir, gereken tek dosya ise: Settings.dil.php

- Kolay edit için Kolay okunulabilirlik
Tema kodları SMF kodlama yönergelerine uygun olarak kolayca okunabilmelidir. Mesela tüm bir stylesheet klasını tek bir satıra yazmamalısınız.

- Theme descriptions must be in English:
Kullanıcılarımızın ezici çoğunluğunun ilk dili ve çoğu zaman da tek dili İngilizcedir. Bu nedenle tema açıklamalarında İngilizce dili önce gelmesi gerekmektedir. Ancak diğer dillerde açıklamalar da İngilizce'nin altında verilebilir, başlarına hangi dil olduğunun yazılması şartı ile.

- Eğer yukarıdaki noktalar yüzünden size mesaj atılmış ise:
Yukarıda belirtilen nedenlerden dolayı Customize Team tarafından size ulaşılmış ise cevabınız da İngilizce olmalıdır. Eğer İngilizce olmaz ise size bir çeviri talebi ile tekrar mesaj atılacaktır. Çevirilerde yardım için dil bölümü moderatörünüze danışabilirsiniz. Ayrıca dikkat edin, tüm İngilizce dışı cevaplar Temanızın onaylanma listesinde sona bırakılması anlamına gelmektedir.

Teşekkürler

Orjinal konu
Frozen frogs are back :(

[SiNaN]

Küçük bir ekleme:

Lütfen temalarınızın onaylanması için ekip üyelerine özel mesaj göndermeyin. Bu sadece temanızın onay listesinde en sona alınmasına sebep olur.

Ancak eğer ekipten aldığınız son cevaptan (eğer hiç mesaj almadıysanız temanızı gönderdiğiniz tarihten) itibaren 2 hafta geçtiği halde bir cevap alamadıysanız SMF Customization Team kullanıcısına özel mesaj ile ulaşabilirsiniz. Bunun dışında sadece özel durumlarda iletişime geçilebilir. Ve temanızın daha hızlı onaylanmasını istemeniz özel bir durum değildir.

Ayrıca, temanız ekip tarafından indirilmiş fakat size herhangi bir cevap gönderilmemiş olabilir. Bu temanızın halen kontrol edilmekte olduğunu gösterir. Bazı temaların onaylanması normalden daha uzun bir süre alabilir. Fakat yine 2 hafta geçmediği sürece ekibe özel mesaj gönderilmemelidir.
Former SMF Core Developer | My Mods | SimplePortal

Advertisement: