News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

google indexiranje

Started by drHaus, July 09, 2007, 01:56:40 PM

Previous topic - Next topic

manix

Pa onda mi nije jasno zasto to nece da radi??? Meni na localserveru je uljuceno i u forumu ali idalje mi stavlja php...

MarkoWeb

jesi siguran da je rewrite ukljucen na serveru?

manix

Sad vise nisam... :) Kako da proverim?

MarkoWeb


pedja82

hmmm
na localhostu na apacu sam ukljucio rewrite i lonkovi su proradili, ali na server nece.
podrska kaze da je to ukljuceno.
phpinfo kaze na serveru
url_rewriter.tags   a=href,area=href,frame=src,input=src,form=,fieldset=   a=href,area=href,frame=src,input=src,form=,fieldset=

jel to ok, pa gde je onda kreska, treba li jos nesto da se steluje ?

MarkoWeb

To bi trebalo da je to... Mozda je do verzije php mada neverujem. koju verziju php-a imas?
i probaj da na serveru instaliras jos jedan forum pa pogledal dal ce na njemu raditi ova opcija.

pedja82

#46
PHP Version 4.4.6

stvarno ne znam do cega je...
hajde sad cu probati i da instaliram u novom folderu opet smf

hvala na trudu :)

probao i opet isto.... hm gremlini ?!
ima li to phpbb da vidim da li radi sa njim ?

MarkoWeb


pedja82

opet imam problem.
Mesec dana je proslo od robots.txt

User-agent: *
Disallow: /index.php?action=help*
Disallow: /index.php?action=search*
Disallow: /index.php?action=login*
Disallow: /index.php?action=register*
Disallow: /index.php?action=admin*
Disallow: /index.php?action=post*
Disallow: /index.php?action=stats*
Disallow: /index.php?action=printpage*
Disallow: /index.php?PHPSESSID=*
Disallow: /admin/
Disallow: /attachments/
Disallow: /cgi-bin/
Disallow: /Themes/

google.com/webmasters/
tamo vidim
URLs restricted by robots.txt ima samo 18 linkova... ali i pored toga bacim pogled da vidim koji su to linkovi i kada uradim site:mojforum na google ja i dalje vidim da su ti linkovi indeksirani iako kaze da su zabranjeni robots.txt -om ?!!?

ima li jos nesto da radim, ovo mi deluje da nije dovoljno.... za mesec dana 0 indeksiranih tema, "zabranjenih" ima ali se vide samo preko google.com/webmasters a kada se radi pretraga na google.com vide se ti zabranjeni linkovi ?!

ima li jos neki predlog... ovo je ocaj trenutno... ne mogu da verujem da je smf ovako los za pretrazivace...

kundak

Nisam hteo da otvaram novu temu kad već ima ova. Instalirao sam Easy meta data 1.0 mod ali nigde u administracionom delu ne vidim mogućnost za podešavanja iako u opisu moda stoji ta opcija. U čemuu je proble  ?

FIND this Index.template
Code: [Select]
   <meta name="description" content="', $context['page_title'], '" />
REPLACE with
Code: [Select]
';
echo (!empty($modSettings['meta_description'])) ? '   <meta name="description" content="'. $modSettings['meta_description'] .'" />' : '<meta name="description" content="'. $context['page_title'] .'" />
AND FIND this
Code: [Select]
, '
   <meta name="keywords" content="PHP, MySQL, bulletin, board, free, open, source, smf, simple, machines, forum" />
REPLACE with
Code: [Select]
;
echo (!empty($modSettings['meta_keywords'])) ? '
   <meta name="keywords" content="'. $modSettings['meta_keywords'] .'" />' : '';
echo (!empty($modSettings['meta_copyright'])) ? '
   <meta name="copyright" content="'. $modSettings['meta_copyright'] .'" />' : '';
echo (!empty($modSettings['meta_author'])) ? '
   <meta name="author" content="'. $modSettings['meta_author'] .'" />' : '';
echo '

Izmenjen je i Modseetings.php ali u panelu nema nikakvih opcija.

I ako Marko možeš da objasniš ovo što je podebljano u tvom citatu:

QuoteTo sto vise linkova to vise poseta po meni ne znaci nista (na pocetku) jer jedine linkove koje mozes da imas su reklame koje ce biti cenzurisane. Kada se kaze da imas linkove ka tvom sajtu misli se na to da ja ovde recimo nesto trazim i dodje neko i postavi link do tvoje stranice sa gotovim resenjem ili sa nekim sadrzajem koji moze da pomogne ali da bi doso do toga da neko postavlja linkove ka tvom forumu/sajtu procice dugo vremena i trebaces uloziti dosta truda/rad-a ;)

Ja sam imao nameru da razmenim banere sa sajtovima koji to rade a po tvom ispada da se to cenzuriše, kako to ?

MarkoWeb

Odes na neki forum otvoris temu pogledajte ovaj i ovaj forum extra je registruj te se itd itd...
Svaki iole normalan administrator ce takve teme brisati.

;)

kundak

E pa to nema veze s onim što si ti napisao, smisao onog što si ti napisao je sasvim drugačiji. Ispada da onaj ko postavlja reklame na svom sajtu može biti cenzurisan (nejasno od koga a ja sam pretpostavio od Simplemaschines jer krši licencu).
Ovo što si sad rekao je ipak nešto drugo što mene uopšte ne tangira, nemam nameru da obilazim sajtove i stavljam linkove ka svom.

MarkoWeb

Ti imas nameru da se prijavis na razmenu banera? Sem izgubljenog vremena neces postici nista sto bi bilo korisno po tvoj sajt.
Menjaces banere sa nekim forumom/portalom koji ima priblizno poseta kolko i ti? Takodje neces postici nista drasticno ali je svakako bolje od razmene sa xx sajtova (sistemi za razmenu)

;)

Advertisement: