News:

SMF 2.1.4 has been released! Take it for a spin! Read more.

Main Menu

Προβλημα με Banner/Header

Started by Otinane, September 29, 2008, 03:27:04 AM

Previous topic - Next topic

Otinane

Δεν ξερω για ποιο λογο αλλα στην ελληνικη γλωσσα οταν βαζει κανεις στο φορουμ μου δημιουργειται ενα μικρο κενο στην κορυφη (στο banner)

Στα αγγλικα ειναι οκ ,αλλα οχι στα ελληνικα.

Το φορουν ειναι http://www.mathcom.gr

GoofyX

Μήπως στη θέση εκεί που λες ότι δημιουργείται το κενό (που δεν κατάλαβα ακριβώς που είναι...) υπάρχει φράση που δεν έχει μεταφραστεί στα ελληνικά, οπότε είναι κενό;
... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...

vkot

Διορθώθηκε, απ'ότι βλέπω.
For specialized SMF installation/customization, Web Development, Linux Server Administration, click here.
Για εξειδικευμένες υπηρεσίες στα παραπάνω, πατήστε εδώ.

Otinane

Δεν πιστευω να ειναι θεμα μεταφρασης.

Το σημειο ειναι τερμα κορυφη επανω που μπορειτε να διακρινεται μια πιο σκουρα γραμμη κατα μηκος του header.

Δυστυχως ακομα δεν το εχω διορθωσει :(

sotosk


Otinane


Butcher

αυτό είναι από το background image --> Themes/dilbermc/images/lightnavy/topbar.gif

sotosk

Έτσι είναι όπως λέει και ο Butcher

επειδή είχα το ίδιο theme και χρησιμοποίησα images από το theme για να φτιάξω ένα δικό μου (κάτι σαν) portal.

Δεν αλλάζει αυτή η σκιά είναι από το image.

Otinane

Εγω αυτο που ρωταω ειναι πως γινεται να μην εχω προβλημα με τα αγγλικα και να εχω με τα ελληνικα?
Θελω να διατηρησω ακριβως το theme

sotosk

Μπορείς να παραθέσεις ένα screen όταν το φόρουμ είναι στα ελληνικά και ένα όταν είναι στα αγγλικά για να καταλάβουμε τι λες; :)

Otinane

Οπως ειναι στο πρωτο ποστ πανω πανω ειναι οταν ειναι στα ελληνικα.

Εδω παραθετω πως ειναι στα Αγγλικα.

vkot

ωχ, αλλού κοίταζα όταν είπα οτι διορθώθηκε  :-[

Λοιπόν, εγκατέστησε έναν HTML validator, πχ το https://addons.mozilla.org/el/firefox/addon/249 και δες τα σφάλματα που έχεις στο template σου, ίσως φταίει κάποιο από αυτά.
For specialized SMF installation/customization, Web Development, Linux Server Administration, click here.
Για εξειδικευμένες υπηρεσίες στα παραπάνω, πατήστε εδώ.

Advertisement: