News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

Google'a Smf 'yi Sevdirmek

Started by ayesoft, December 28, 2008, 07:59:54 AM

Previous topic - Next topic

sproraty

Quote from: ayesoft on June 11, 2009, 10:55:27 AM
Öncelikle teşekkür eden arkadaşlara bende teşekkür ederim.

Quote from: sproraty on June 06, 2009, 10:06:11 AM
Yöneticelere bir not: Rica etsem konu başlığını düzeltirmisiniz? googleye nedemek arama yaparken nasıl bulabiliriz ki...

Quote from: ayesoft on December 28, 2008, 07:59:54 AM
Bu Makalede Kaynak Olarak Kullandığım Bilgilerinden Dolayı saçmalık Arkadaşımıza Teşekkür Ediyorum. Makalenin www.smfciyiz.biz Sitesi Dışında Kaynak Belirtilmeden (link) Yayınlanması Konu Yazarınca Yani Bence Emeğe Saygısızlık Çerçevesinde Yasaktır.

Konunun Orjinali : Googleye Smf 'yi Sevdirmek

Emeğe saygı derken Türkçe'ye de saygı... Kopyalarken dahi yanlışı düzeltmemenin neresi saygı?

ne demek istediğini anlayamadım kardeşim kusuruma bakma kopyalarken hataları düzeltmemek derken ne demek istedin konunun orjinalide bana aittir burdakide kaynak olarak saçmalık arkadaşımızın birkaç tüyosu baz alınmıştır ki kendisi smf de tanıdığım en iyi optimzerlardan biridir saygı duyarım. Ayrıca konu sıfırdan üretilmiş bir konu değil yeni bir konuda değil şimdiye kadar dağınık ve anlamsız yayınlanmış birçok şey birleştirilerek harmanlanmış ve benim tarafımdan tekrar yorumlanmıştır yani c/p diye bir durum söz konusu değildir. Ayrıca aramalarda çıkması için açılmış bir konu değildir sadece resmi site takipcilerinin ulaşabileceği kolaylıkta olması yeterlidir.

arkadaşlar bu konuda anlatılanları görüyorumki 2.x kullanıcılarıda denemiş ve özellikle sitemaplarda sorunlar yaşamışlar tamam pretty ve sitemap modu (orji) 2.x sürümleri içinde geçerlilik kazanmıştır ancak 2.x sürümünün bu konuda bahsi geçen bir çok düzenlemeye ihtiyacı dahi yoktur 2.x için ayrı düzenlemeler yapılabilir  ama burdaki özellikle sitemapları denemenizi tavsiye etmem belki ilerde 2.x için tekrar düzenleyip yayınlayabilirim ama şuan için sadece 1.1.x kullanıcılarına hitap eden bir konudasınız. Umarım açıklayıcı ve yardımcı olabilmişimdir.

İyi çalışmalar
Saygılarımla, ayesoft

Googleye diye yazdığın için insanlar arama yaparken zorlanabilir diyorum. Google'a gibi yazsan dedim. Yazmazsan da sen bilirsin; bu hatanın ancak bi kopyalamada olabileceğini düşündüm bu sebeple öyle yazdım. Konu sana aitse emeğin için teşekkür ederim çok faydalı bir konu bende yararlanıyorum. Sadece konu başlığının düzelmesinden yanayım. ;)
sorularımda test olarak siteye baglanmak için ::  kullanıcı adı : deneme  şifre : deneme

ayesoft

Başlık Değiştirildi. Ben Yanlış Anlamışım :)

Uluşah

Selam ...

Bu konu halen güncelmi bilmem ama ben bi deneyeyim dedim tekrardan sitemap oluşturayım dedim ki o kadar hata var olmadı gibi yorumları okuyunca aslında bir ara vaz geçecektim ama dedim geröçekten hatamı var dedim şimdi yaptım hepsi eksiksiz çalışıyor sadece haritaimode.xml yi okutamadım onuda php dosyasıyla çalıştırıyor zaten... Şimde kaldı goog le bunların tanıyacakmı şimdi yüklüyorum bakalım google amcaya ne diyecek :)

Buarada emekelrinizden dolayı teşekkürler arkadaşlar... Elinize emeğinize nurunuza sağlık... :)

ayesoft

1.1.x de hepsini denedim kontrol ettim düzenledim çalışır hale getirip o şekilde ekleme yaptım. ancak aradan geçen zamanda bazı şeyler değişti örneği sitemapta meta taglar vardı google artık meta tag olan sitemapları kabul etmiyor sitemaptan meta tagları çıkartırsanız kabul edecektir

bulutum

Warning: require_once(SSI.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/gonlumun/public_html/sitemap_imode.php on line 3

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required 'SSI.php' (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/gonlumun/public_html/sitemap_imode.php on line 3
bu hatayı alıyorum

HaCkEd_By_HaKaN

Selamu Aleykum Arkadaşlar.. Ben söyledğiniz meta tagları falan yaptım, sonra pretty url de kurdum manuel olarak.. Her şey güzel çalışıyor fakat arşiv de sorun var..Pretty url den önce arşivde hiç bir sorun yoktu, ama şimdi arşivin sadece ana sayfası görüntüleniyor.. Hiç bir bölüm veya konu görüntülenemiyor.. "HTTP 404 Bulunamadı.." hatasını veriyor.. :( Ne yapmam lazım..? :-[

ayesoft

Quote from: HaCkEd_By_HaKaN on September 18, 2009, 01:00:09 AM
Selamu Aleykum Arkadaşlar.. Ben söyledğiniz meta tagları falan yaptım, sonra pretty url de kurdum manuel olarak.. Her şey güzel çalışıyor fakat arşiv de sorun var..Pretty url den önce arşivde hiç bir sorun yoktu, ama şimdi arşivin sadece ana sayfası görüntüleniyor.. Hiç bir bölüm veya konu görüntülenemiyor.. "HTTP 404 Bulunamadı.." hatasını veriyor.. :( Ne yapmam lazım..? :-[
büyük ihtimalle .htaccess dosyanda prettyi aktif ederken bir sorun oluşmuş. .htaccess dosyasını pc ne indir notepad benzeri program ile aç ve arşivi kurarken girdiğin kodları tekrar gir (badboy un yayınladığı 2.x destekli arşivden bahsediyorum ki 1.x arşivide aynı mantıkla çalışıyor)

Şems

Faydalı bir yazı....Teşekkürler

Hayalet Sürücü

$Sourcedir/display.php ' de noindex yazısı varsa o da etki eder index sayınıza ben denediydim ediyor gerçekten.

Ganez

bu pretty url yi her güncellemede yeniden mi kurmamız gerekiyor?
www.webanaliz.net [nofollow]
www.cografya.org

Gökhan | Brestgerfich

Smf sürüm güncellemesinden sonra tabi ki tüm paketleri tekrar kurmak zorundasınız

nazamarya

www.sitem.com/arsiv.php ve www.sitem.com/archives.php hata veriyor.

HTTP 500 - Internal Server Error
The server responded with an error page.

şeklinde 2 link de çalışmıyor. arsiv.php ve archives.php dosyaları forum anadizininde ekli.

Forum sürümüm: SMF 2.0 RC3

kagan1243

yahu ne yapsak google bizi sevmiyor denemediğimiz seo eklentisi kalmadı :S google ın smf e bi düşmanlığımı var ?

A.Pearce

Sitenizi googleye eklemeniz gerekiyor indexlenmesi için.

DNA27

Quote from: kagan1243 on July 06, 2010, 05:18:12 PM
yahu ne yapsak google bizi sevmiyor denemediğimiz seo eklentisi kalmadı :S google ın smf e bi düşmanlığımı var ?

:)) SMF düşman olsa http://www.simplemachines.org nasıl eklenmiş ?
Bi kerede sorunu kendinizde arayın.
Sevda Gelmişse başa artıq kıvırmak boşa sen git o sefdanın arkasından koşa koşa

king_4444

Bunları denildiği gibi yaptım ama hata verdi

torrent-oyun.net/harita.xml - haritawap.xml - haritawap2.xml - haritaimode.xml

ve bunlarda çalışmıyor
http://www.torrent-oyun.net/sitemaps/
http://www.torrent-oyun.net/arsiv.php
http://www.torrent-oyun.net/archives.php

yardım edersiniz çok sevinirim bunlar bayabi başımı ağrıttı :(

Emre A.

sitende sitemaps dosyası var mı ?