Kelimenin Üstüne Gelince Açıklama Çıksın

Started by Özgür, January 10, 2009, 01:08:38 PM

Previous topic - Next topic

Özgür

Teşekkür ederim =) 2.0 için olan halini yolladım onaylandıktan sonra 1.1.x için de bir paket hazırlayacağım.
So Long

SoNSuZLuKC

<script type="text/javascript" language="javascript" src="', $settings['theme_url'], '/aciklama.js"></script>

XHTML de hata almamak icin </script> ;)

recep34

Düzeltme:
Herşeyi mükemmel çalışıyor,teşekkürler.Bunu hızlı mesajada eklemek istesek ?

Yağız...

Post.template.php dosyasina eklediğiniz kodu, Display.template.php dosyasına ekleyin.

sazan

Güzel birşeye benziyor, Teşekkürler Emeğin için...

recep34

Peki aciklama.gif yerine  aciklama.png kullanmak istesek.Başka bir resim dosyası yani,kodlara baktım baktım göremedim bir türlü...

Özgür

Hangi dosyayı yükleyecekseniz yükleyin dosya adı "aciklama.gif" olmak zorunda.
So Long

recep34

işte, gif değil .png olsa...dedeim ama neyse resmi gife çevirmek daha kolay olacak galiba teşşekürler..

Özgür

resmin uzantısını .gif yapın gif e çevirmenize gerek yok.
So Long

recep34

Bbcode sorunsuz çalışıyor ama forum loglarında şöyle bir hata var,

8: Use of undefined constant aciklama - assumed 'aciklama'
Dosya: ..../Themes/default/languages/Post.turkish.php (main sub template - eval?)
Satır: 826

Özgür

Dil dosyasında yapılan değişikliği kendi temanızın içeriğindekidosya içinde yapın.
So Long

recep34

tamada dil dosyası klasörü yok Post.template.php ve Modifications.Turkish.php yi defaultatn okuyor.

Aslında post.template.php yi tema klasörüne atmıştım, sildim şu an defaulttan okuyor ama hata aynen devam.
Yani tema klasörüne languages diye klasör oluşturup Modifications.Turkish.php'yi oraya mı atayım.Birde post.turkish.php yi hiç ellemedik hata onunla ilgili ?.

recep34

Bu olayı yabancı forumlarda araştırdım kesme işareti veya tırnak hatası gibi ama nerede? bu uyarıyı sadece benmi alıyorum ?

Yağız...

Post.template.php dosyasında bul:
'aciklama' => array('code' => 'aciklama', 'before' => '[aciklama=]', 'after' => '[/aciklama]', 'description' => $txt[aciklama]),
Değiştir:
'aciklama' => array('code' => 'aciklama', 'before' => '[aciklama=]', 'after' => '[/aciklama]', 'description' => $txt['aciklama']),

recep34

Tamamdır.Yağız sorun çözüldü teşekkürler.

Yağız...

Özgür

So Long

Advertisement: